Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor!

Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor! | Autor: lavinia.p

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
Ma numesc Portelechi Lavinia (userul meu de pe forum este lavinia.p) iar de o saptamana familia mea trece prin grele incercari. In data de 5 aprilie 2011, luni noaptea catre marti la ora 2 naste cumnata mea un baietel pe nume Andrei de 3100 gr. Toate sunt bune, bebelusul primeste nota 9/10, pana cand a inceput sa se invineteasca la picioruse si mai apoi la maini. Initial s-a crezut ca bebelusul nu s-a adaptat bine la mediul de afara, dar ulterior a venit dr cardiolog si i-a facut un EKG si i s-a pus cumplitul diagnostic de malformatie congenitala de cord cianogena, transpozitie de vase mari. El trebuie operat la inimioara. Greu imi gasesc cuvintele fiindca am emotii numai cand ma gandesc la el ca asa de mic trebuie sa treaca deja prin 2 operatii. El a fost transferat la Targu Mures cu elicopterul iar parintii au plecat cu masina, sunt cu totii acolo. Problema este ca aceasta familie sta foarte rau financiar, mai bine zis au o grava problema financiara si de aceea m-am decis sa va scriu poate ne puteti ajuta sa ne publicati cazul si cine are posibilitatea sa-i ajute. Sa va povestesc pe scurt de unde vin problemele lor financiare. Ei au contractat un credit de la o banca acum cativa ani. De cand cu criza nu au mai putut plati nici ei ratele la banci. Cand au contractat creditul au luat un credit mai mare deoarece au dorit sa-si contruiasca o casa si astfel si-au ipotecat din bunuri. Din cauza ca nu au mai putut plati ratele la banca, banca le-a luat deja o parte din bunuri si urmeaza si celelalte inclusiv casa. Va rog frumos ajutati acest bebelus sa traiasca, va rog sa ne ajutati!Ei au nevoie acum pana la operatie de 2000 de euro, atata costa operatia si tratamentul micututui. Nu stiu cum se poate in tara asta sa se intample ca daca nu ai bani esti lasat sa mori pur si simplu, din pacate la noi banul vorbeste si ei nu au de unde scoate acesti bani de aceea am apelat la voi! Orice suma e binevenita si va rog daca se poate sa ne acceptati si pe noi la bazarul umanitar.
Va multumesc si va doresc sanatate tuturor!

TITULAR CONT EURO PORTELECHI MARIUS CALIN
CONT IBAN: RO37BTRL00504201598495XX
BANCA TRANSILVANIA - AGENTIA CAZABAN- ORADEA
COD SWIFT BTRLRO22

TITULAR CONT LEI PORTELECHI MARIUS CALIN
CONT IBAN: RO88BTRL00501201598495XX
BANCA TRANSILVANIA - AGENTIA CAZABAN-ORADEA

AVEM SI CONT PAY PAL: portelechi.marius@gmail.com

Multumim:

Dodo-pui, Maria rubi, madyrizi ,Oana_b , DarkBendis , Catalina 2307 , Pop Adriana , philip , lilimara , Bebe Beca , Diana_eva , Laura B , ana_micu83 , SabinaY,alinamoro , carminabulina , NicoletaB,Relusha , LeditiaAsparagus , ada_coman , Arianna_M , koiky , mamagiuliei , Happiness_4_us, Motanik Ayla21 , lisssa_ana , michelle1981 , Katteryna , Porumbita , Cris82 , Tutz , MADYN , Nerantula , ckristina , AlexaRaluca , ymca , tomaca , abramburika , paula_m , donna79 , rall , nushulica , boticelina , mariaruxi , annnna35 , ginye55 , dicirstea , anca16 , JuliaSM , simonapro , fragrant8 , pufescu,CamiSol , emanouela , valentina_22 , mihaela770, FELIS , anna_mama , cornelia , marius moldovan , mikaeela , diannaalex , strumphitza , jasmin012 , moldovan ioana , bitis alina , ardelean monica, kid , ducky , ana_25, theophillina , valicutu , eimotto , Viovio, bebelu86 , claudia.andrici, eladea2005 , geniest , LauraOana, kariguld, puisorul, lulu77, lavi02, dana n., Picky_toto, pooh, alex_andra , Ellax , Ioanna81 , gianina , ana_25 , Lore_ely , aschiutza , Serialbastre , prisi , luy , narcisica28 , LoraG76 , monis5, AdiS , olim , Oanacn , alexandrina, ynna7, Flowers , crialex06 , andruskandu , adablackcat , anaemi

Multumim din suflet pt tot sprijinul vostru si va dorim tot binele din lume dar mai ales multa,multa sanatate si sper sa-mi dea ocazia Dumnezeu sa-i pot povesti lui Andrei cand va fi mare despre voi si chiar sa-i arat cum a inceput noua lui viata odata cu voi


Pana azi 14.04.2011 - ora 16 s-a strans suma de 850 Euro, 88 Dolari si 1515 roni. Va multumim ca sunteti alaturi de noi acum cand Andrei are nevoie, Dumnezeu va va rasplati pentru bunatatea vostra
Azi 15.04.2011 s-au mai strans: 35 euro, 52 dolari si 815 roni. Va multumim din suflet pt sustinerea voastra si pt ca v-ati rugat pentru Andrei. Datorita voua si lui Dumnezeu azi e pe drumul spre bine. Dumnezeu sa va dea sanatate si tot binele din lume
Pana azi 18.04.2011 s-au mai strans: 969 ron. Va multumim din suflet ca ne sunteti aproape.
De azi Andreiutzu respira singurel
Azi 19.04.2011 s-au mai strans 155 ron si 165 euro. Va multumim din suflet pt tot
Azi 20.04.2011 s-au mai strans 1060 roni si 130 de euro. Va multumim din suflet ca sunteti in continuare alaturi de noi
[center]Azi Andrei a fost mutat la pediatrie. Te iubim mult Andrei
Pana azi 22.04.2011 s-au mai strans 595 ron. Va multumim din suflet pt tot ceea ce faceti pt Andrei si pt ca va rugati pt el
Pana azi 26.04.2011 s-au mai strans 290 de roni . Va multumim din inima ca ne sunteti aproape. Rugati-va pt sufletelul mic fiindca azi nu era bine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am primit toate actele cerute de regulamentul forumului umanitar DC.
Haideti sa il ajutam pe micutul Andrei.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

buna,
eu am citit despre tragedia micutului andrei. o cunosc pe lavinia si stiu ca o doare sufletul de suferinta nepotelului ei.
eu imi ofer toate produsele din album pt. acest caz daca va fi introdus la bazar.
timpul este extrem de scurt... din pacate viata lui depinde de bani .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Mady iti multumesc din suflet, intr-adevar asa este viata micutului depinde de acesti bani! Sper sa fim acceptati si la bazar si sa ne ajute cine are posibilitatea

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Sper sa se stranga suma necesara.Sanatate si sa dea Dzeu sa reuseasca operatia si sa fie bine.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Vreau sa multumesc din suflet pt rapiditatea cu care mi s-a aprobat subiectul, este foarte important pt noi, sunteti deosebiti.

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Leditia multumesc, sa va dea Dumnezeu si voua sanatate multa

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Lavinia,scrie si la sub bazar umanitar,pt a dezbate aprobarea acestui caz la bazar.Oricum,azi s-a mai propus un caz si i s-au dat detaliile,deci nu mai e nevoie sa cauti.Citeste si regulamentul bazarului.Eu sunt convinsa ca va vor sari in ajutor multe fete minunate de pe acest forum.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Sper sa se stranga banutii pentru bebe Andrei!Daca se va introduce cazul la bazar,am sa pun si eu produse pentru el!Sanatate multa!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

lavinia.p ai deschis cumva si un cont pe paypal? daca da, ai putea sa il postezi aici.

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://lb2f.lilypie.com/g8j0p1.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Suma nu este foarte mare, sunt sigura ca se va strange.
Lavinia, citeste, te rog, regulamentul de la bazar, daca poti indeplini conditiile de acceptare, se va introduce cazul si la bazar.
Multa sanatate micutului!


Mergi la inceput