Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Asteptam vesti bune!Am depus si eu niste banuti.Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

L-am culcat si eu pe Rares, intre timp am vb si cu cumnata s-a intalnit cu dr si a intrebat cat trebuie sa puna si i s-a zis ca la dr mare 1500 iar la ceilalti doi cate 1000 . Va dati seama ca a ramas blocata. Nu stie cum sa faca, fiindca vor mai avea nevoie de acesti dr cand vor veni la control ulterior. Probabil se va intelege cu ei sa le mai aduca din bani cand vor veni la controale, nu stie saraca cum sa procedeze fiindca nu dispun de suma respectiva.Nu mai am cuvinte ce sa zic
Dar sa va spun si vesti bune despre Andrei ca doar am promis ca voi veni doar cu astfel de vesti. Micul luptator nu mai are nici masca de oxigen, sonda de la operatie i-au scos-o, si de la pisu, a inceput sa faca si el singurel kk, ce mai e un invingator sunt foarte foarte fericita ca se indreapta spre bine. Cumnata a zis ca joi sau vineri ii muta la pediatrie si atunci va veni si neurologul sa-l consulte, speram sa fie ok si sa nu fie afectat. Am sa vb cu cumnata sa vedem poate dupa ce-l muta la pediatrie fac rost si de niste pozici cu el. A zis ca face mutrite cand se uita la ea, o strange de deget, of Doamne multumesc ca ai grija de el
lavi02multumim din suflet, sa dea Dumnezeu sa fie bine
kid multumim de sustinere si ca va rugati pt Andrei , din pacate la noi si ce e gratuit se plateste
Leditia din pacate asa se intampla in spitalele noastre si daca nu ai bani nu te baga nimeni in seama. Asa cum ai zis Andrei este cel mai important si sa vina el sanatos acasa si cumva cu bani tot va fi. Le transmit in fiecare seara toate cuvintele voastre si le spun sa aiba incredere caci voi toate suntet alaturi si va rugati pt puiutului lor
dicirsteaiti multumesc mult pt implicarea ta, normal ca ai acceptul, trimite-mi te rog un PM sa-mi explici mai exact eu ce trebuie sa fac
alex_andra, geniest,pooh, va multumim din suflet
Acum ma duc si la bunica la spital, este ceva mai bine dar nu complet bine, mai revin cu noutati cand vin de la spital. Va trebuie sa plec pana e programul de vizite caci apoi nu mai poti nici intra nici iesi au pus astia totul pe cartele

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lavinia, dar daca pune 1000 si 500, 500 ce o sa se intample? O sa o dea fara din spital cu copilul? Off, ce oameni .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

intru si eu repede sa citesc vestile bune...asta e cel mai important acum...Doamne ajuta-l pe micul luptator!! sunt sigura ca ingerul lui pazitor il va ajuta sa ajunga cu bine acasa, la familie...

cat despre spaga, D-zeule, in ce tara traim... mi-e rusine efectiv... doamne fereste sa ajungi prin spitale... cum poti sa ceri bani unor parinti atat de chinuti de soarta??? rusine sa le fie,efectiv...hai inteleg ca da omu' o suma, cat poate...da sa ceri cu nerusinare, si inca asa sume...

Lavinia, o sa mobilizez si eu niste oameni...sper sa reusesc, am mai facut asta, doamne ajuta sa reusesc si acum...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

lavinia , trist ce se intampla la spital

dici, pai si tu zici ca stiai de situatia trista de acolo ca si cum asta ar fi o scuza pt dr care cer spaga. eu nu prea inteleg, scuze. e tare trist si revoltator, eu de fiecare data cand ajung in ro cu copiii ma rog sa nu fim nevoiti sa-i ducem la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am fost la bunica la spital, e mai bine si ea. Cu cumnata n-am ami vb nu-mi raspunde...
Laura exact, daca nu are mai multi ce poate face sa se rupa in doua. Sigur va imparti bani dar nici ea nu stie cum, fiindca va avea nevoie si de bani de tratament pe cand se intorc, nu se gandeau ca ii va cere asa sume....si cum zicea ea cand au mers acolo le-au spus ca trebuie platit tratamentul de pregatire pt operatie. Trebuiau sa-i dea ceva fiole cu solutie pt largirea venelor, o fiola 300 si ceva de roni, nu mai stiu exact, au pastrat ei toate chitanetele...daca nu le trimitea imprumut una din sorele cumnatului bani ce facea le lasa puiutul sa moara? e foarte urat ce se intampla dar din pacate asa este. Apoi datorita voua au putut continua fara probleme tratamentul
eladea2005 iti multumesc din suflet...asa este si mie imi este rusine ca avem asa ceva in spitale
philip asa este numai la dr sa nu ajungi
Sanatate va doresc tutror mai revin cand am noutati
Va

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

3000€ SPAGA?? mie sila si am ramas fara cuvinte....

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://lb2f.lilypie.com/g8j0p1.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

Poar e vorba despre sume exprimate in RON si nu EUR. Niciodata nu am mai intalnit asemenea dimensiuni de plicuri pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca

Poar e vorba despre sume exprimate in RON si nu EUR. Niciodata nu am mai intalnit asemenea dimensiuni de plicuri pana acum.


Exact asta am vrut sa zic si eu! Oricum tot mult e...

Mula sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ma bucur tare mult ca puiul mic e spre bine!

Mergi la inceput