Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mirelusss;cum stai cu lapticul?
Si Sonia a dormit ieri toata ziua ..ii place la bunica
Am fost la tara.E mai proaspat aerul acolo.
Tot am pus-o in scoica sa pot lucra prin casa..si sa vezi!- nu doarme ziua numai in scoicaAcolo ii place

A inceput sa ne vada ,sa gangureasca..e scumpa foc si cumintica..mancal-ar Mama..asa sa ramai!!!

Tati multumeste pt urari

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 5!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Mirelusss;cum stai cu lapticul?
Si Sonia a dormit ieri toata ziua ..ii place la bunica
Am fost la tara.E mai proaspat aerul acolo.
Tot am pus-o in scoica sa pot lucra prin casa..si sa vezi!- nu doarme ziua numai in scoicaAcolo ii place

A inceput sa ne vada ,sa gangureasca..e scumpa foc si cumintica..mancal-ar Mama..asa sa ramai!!!

Tati multumeste pt urari

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 5!KILE


stau bine inca
n am mai luat nicu un stimulent ca as cam vrea sa termin
nu mai pot sa mulg, ma termina
oricum am la frigider
si noi tot in scoici stam prin casa
LMA lui tata tunde

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

e o emisiune pe antena2 despre remedii americane impotriva caderii parului: regaine se numeste (scriu cu o mana)



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

MIRELA, mulge mai rar si laptiul se duce usurel. Sa nu opresti brusc, cu medicamente! Daca mai ai forta... pastreaza-le macar 2 mese de laptic de-al tau! E pacat...

FOXY, deci tu erai cu exerciiile! Multumesc, sa vad cind imi fac curaj sa ma apuc...

TUNDE, pupam fata! Si pe Soniutza... Ilinca doarme inca in brate la mami (si cred ca de acolo se va marita), iar cind e treaza sta vreo ora singurica la ea in patut cu un carusel, apoi mai sta vreo juma de ore in bouncer. Apoi iar nani in brate. Apoi iar o ora in patut si-n bouncer. Apoi vine seara.

LORICH, sanatate lui ROBERTEL... Si Ioana muceste/tuseste de fix 5 saptamini... eu cred c-a venit alergia mai devreme....

Pup,
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna fetelor,

Maine mergem si noi sa facem vaccinul. Ce ma sfatuiti sa am in casa pentru febra (eventuala)?
Pana acum nu am cumparat nimic si ma gandesc ca-i bine sa am in casa ceva.
Si inca o intrebare. Voi cat dati dr cand mergeti la vaccin, control?
Ma refer la medicul de familie, medicul pediatru (clinica de stat)

Multumesc mult

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

WUDY, daca ai posibilitatea sa ajungi la o farmacie homeopata, cumpara THUJA (e un tub cu granule asa cum e STODAL) - ii dai in dimineata cu vaccinul 3 granule dizolvate in putina apa, apoi seara 3 granule dupa vaccin si in ziua urmatoare 3 dimineata si 3 seara. E f ieftin. Nu se inroseste locul, nu se umfla, nu se intareste, nu o doare. Eu stiu farmacia homeopata HelpNet de la Iancului, poate stii tu si altele.
Pt febra, eu i-am pus un supozitor paracetamol 125 mg (a facut in dimineata urmatoare 38,4, i-a scazut imediat). Mai ziceau fetele de Panadol ceva sirop, dar nu stiu detalii. Nu stiu daca are rost sa-i dai ceva preventiv, pt ca nu e obligatoriu sa faca febra.
Despre cat sa dai , chiar nu stiu, noi mergem la cabinet privat unde dam 100 lei consultatia si 7 lei administrarea vaccinului.
Pupam fetele! Bafta!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Wudy, eu am avut paracetamol supozitoare si i-am pus la febra 39 jumatate din el, ca era mare, si-a revenit, in juma de ora incepuse sa scada; pediatra imi mai recomandase panadol, l-am cumparat dar n-am apucat sa-i dau, cred ca tot paracetamol are, dar supozitorul si-a facut mai repede efectul ca eram speriata.
de dus la dr, io cateodata nu i-am dus nik, uneori bobo, cafea; pe mine m-a enervat teribil chiar la inceput, deci nu suntem cine stie ce prietene.. acasa nu a vrut sa vina, am chemat pe altcineva; consultatia la domiciliu am dat 100 ron




Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

MIRELA, mulge mai rar si laptiul se duce usurel. Sa nu opresti brusc, cu medicamente! Daca mai ai forta... pastreaza-le macar 2 mese de laptic de-al tau! E pacat...

Pup,
Gabi


asa fac
de 3 ori pe zi, atat ca si asa e mult


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

noi n am dat nik, pt???
acasa nu a venit niciodata, iar la cabinet mai mult a durat dezbracatul/imbracatul copilului decat consultul si discutia

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

roxx reclama??
da asa e! Nu merge, iti trimi pe mail fi-le-ar reclamele...mie imi crapa calculatorul de cate reclame sunt pe pagina asta si o amarata de reteta...

Pana la urma e ff bun, deci o sa-l bag in meniul de duminica, sa vad cum ii asez poate un pic mai distantati.

Aperitivul ala de care zici l-am pus intr-o tava mai mica decat cea de aragaz, nu stiu dimensiunea, e mai mica si mai inalta, tava clasica, cumva.

Azi imi vin socreii din americutza, abia astept cadouri!!! Mai ales cele pt cupii...stau si eu ca un copil; cum ii duce tati direct acasa, la Braila, ma duc sa le fac mancare de drum, sendvisuri cu grill de pui si fursecuri- azi le pun si nuci si migdale.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput