Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Sunt super bune batoanele cu cereale, si eu zic ca nu au multe calocrii, ca zahar e putin, in rest sunt musli, miere si putina margarina.

Fata mea e o urlatoare ce nu am vazut, mai fetelor, abia adoarme ziua, si f rar, in rest plange mai tot timpul, ce naiba o mai avea nu stiu ca m am zapacit

Noi la vaccin nu am avut nici o reactie la nici un copil, facem Infanrix

Foxy le da i homeopate, la noi a functionat, si a cam dat drumul



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Multumesc mult fetele pentru raspunsuri

Imi trimit barbatul acum la farmacie



Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Uraaa! a facut kk (mareee realizare!!)
Acum doarme. sper sa-l tina macar o ora sa-mi incarc bateriile.
Bebelusi - o sa caut si homeopate. chestia e ca nu e mereu asa. face cateva zile zilnic, apoi pauza - la 3 zile. Pana s-o aranja burtica. ma duc sa caut.
Offf, ce-as mai face si eu ceva bun la bucatarie! dar cine mai are timp?Mama nu poate sta cu el prea mult, se satura ala mic de ea. o sa incep sa-l iau la buca cu mine.
Ne-am si plimbat una buna, fain afara, stau si eu in tricou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka-maria

Sa-i ia naiba si p-astia cu vaccinul lor! Miercuri am dus io la doctor copil mancacios si cuminte (dormea de la 10:30 la 7 fara sa miste si baga 180 ml la o masa) si m-am intors cu un miorlaitor care abia pune gura pe bibe si se scoala de jdemii de ori pe noapte.
Ce naiba i-au injectat aia ca ma apuca pandaliile. Mai bine facea febra si gata....
Azi facem gratar in curte, e vremea super frumoasa.


mami de Luca 10.01.2011

Stai linistita chiar daca facea febra tot acolo era, adica sa nu te astepti ca se schimba ceva. Maria mea a facut febra si deaia la vaccinul de 2 luni a invatat sa planga. Da, da ea pana atunci nu a plans.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetele! Azi noi ne-am plimbat mult pe afara. La noi nu a batut vantul. A stat piciu nemancat 6 ore - lucru care nu cred ca s-a mai intamplat - a dormit dus afara + inca o ora in carut cand ne-am intors acasa.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Foxy-le

Uraaa! a facut kk (mareee realizare!!)
Acum doarme. sper sa-l tina macar o ora sa-mi incarc bateriile.
Bebelusi - o sa caut si homeopate. chestia e ca nu e mereu asa. face cateva zile zilnic, apoi pauza - la 3 zile. Pana s-o aranja burtica. ma duc sa caut.
Offf, ce-as mai face si eu ceva bun la bucatarie! dar cine mai are timp?Mama nu poate sta cu el prea mult, se satura ala mic de ea. o sa incep sa-l iau la buca cu mine.
Ne-am si plimbat una buna, fain afara, stau si eu in tricou

mami fericita de KRISTIAN
04,01,2011


Asa ma bucur si eu cand face.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Fetele care dati LP completare sau integral - puteti sa imi spuneti cat dati la bebei? Al meu are 11 sapt si daca ii dau 120ml am impresia ca e inca flamand - plange dupa ce termina bibe, dar daca il mai plimb, ma joc cu el, ii trece. Daca ii dau 150ml e mai fericit cand termina dar regurgiteaza sau chiar vomita cu jet o cantitate destul de mare - poate chiar mai mult decat diferenta de 30 ml. Nu stiu ce sa fac, cat sa ii dau.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si acum am si un SZ asa, de duminica seara: cand o trebuii sa ii dam cu crema cu protectie solara pe fata si maini? Sa nu ii arda soarele la plimbare? Si voi ce crema va ganditi sa folositi?

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mada..Edi face imediat 4 luni si la fiecare masa papa cate 120 (la 2.30-3h)..singura masa la care papa 170-180 este cea de seara.
nu vomita pentru ca se si culca imediat si probabil nu se mai foieste.
insa ziua daca papa mai mult de 120-130 da afara. cand ajunge la 110 deja in incepe sa scoata limba si sa refuze. eu tot ma gandesc cat de putin mananca,avand in vedere ca ar trebui sa pape 180 ml acum.
din pacare iar facem greva foamei din cauza dintisorilor,mananca foarte putin..tine tetina si freaca gingiile cu ea apoi tipa.


Eu o sa folosesc la amandoi crema cu protectie solara de la Vichy cea de 30 pentru copii. la Cami am folosit in fiecare an si e este foarte buna. doar ca nu pentru expunere directa la soare (ma rog...eu nici nu ii las direct in soare mai mult timp)..ci de fiecare data cand ieseam din casa la plimbare si era soare puternic.
pentru noi am afolosit ceva de la avene,la fel de buna.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Seara buna!


La multe lunite fericite zecistilor nostri Rebecca, Luca, Dragos, Eduard, Sonia, Ana, Kevin! Sa fiti mereu bebei de nota 10!


Multumesc mult fetelor pentru raspunsurile la SZ !

Noi am fost afara si ieri si azi si a fost foarte bine. Sara a dormit ieri seara o gramada, sper sa o faca si in seara asta .

P.S. Ma alatur sondajului Madalinei .



Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput