Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

senzatia mea a fost ca ma uit la una din emisiunile alea pe care le facea Monica!

Domnul C coboara agale pe sarile vilei imense , se da la o parte sa urce Monica, dar si cameramanul...
Apoi ne este prezentata toata vila...ca intr-o telenovela argentiniana doamna cauta prin toata casa si o gaseste fix in ultima camera in care ar putea fi gasita!
Si sa nu uit domul C este la costum, ca doar nu o sa strice filmul!
Oamenii se desfasoara in vila ca si cum ar fi in parc, fara taine, unii stau jos, altii barfesc....
Apoi vine nenea doc de la ambulanta care nu uita sa zambeasca la camera....

Acu serios...ce e asta?
E episodul pilot de la un nou serial?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

senzatia mea a fost ca ma uit la una din emisiunile alea pe care le facea Monica!




Exact!
Doar ca Irinel este asa de strepezit, ca zici ca a mancat o livada de lamai...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nu am scris nimic la subiect, dar am urmarit cu atentie toate evenimentele din ziare.
Am plans cand fetita a ajuns iar in bratele mamei sale.
Ceea ce s-a intamplat pana acum, este o lectie pt toti barbatii, care sunt tentati sa abuzeze de pozitia lor sociala, pt a se razbuna pe fostele sotii.
Irinel nu este un tata implicat; doar s-a folosit de fetita pt a lovi in Monica. Eu asa vad lucrurile.
Ma bucur pt Irina si Monica.


allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

da, eu totusi fara sa fiu de partea lui Irinel vad in el un tata disperat ca isi pierde ceea ce si-a dorit mai mult.Pentru ca sa nu uitam, el si-a dorit copilul nu amandoi, el si-a dorit chiar si al doilea, dar nu a mai vrut Monica.Tot ce a facut vine din aceasta disperare ca o pierde .Deci acum cand el are ce-si dorea mai mult, dintr-o data pierde fara sansa sa mai isi indeplineasca visul, cel putin prea curand.E greu si ca tata si ca mama in urma unui divort.Din pacate copilul nu-l poti rupe in doua si cel care ramane cu eventualele visite la mana fostului sot, sufera inzecit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

roxy, uite cum sta treaba cu pierdutu': Irinel a facut totul ca sa-si "aranjeze" viitorul in relatia cu fiica lui. Spre divort a mers previzibil si in mod sustinut (escapade, blonde, piscine-totul mediatizat), apoi, cand au ajuns la divort a considerat necesar sa-si terfeleasca nevasta cum s-a priceput mai bine. I s-a parut firesc sa aiba control deplin asupra copilei si sa-i interzica Monicai sa o vada sau sa-i vorbeasca.
Acu' n-are nimic. Nevasta nu, copil nu...habar n-am de ce credea ca o poate trata pe Irina ca pe un obiect pe care, ce-i drept, si-l dorea mult. Mi se pare clar ca nu gandeste absolut deloc cand vine vorba de meseria de parinte. Pentru el, razboiul cu Monica (care are partea ei de vina, de comportament scandalos in timpul casniciei) este prioritar iar victimele colaterale nu au importanta.
De aceea, Irinel (ca orice parinte, de altfel), oricat de disperat ar fi, va trebui sa invete ce-i ala compromis pentru ca, daca Irina va ramane la mama, cu razboi nu-i va putea fi aproape Irinei. Si nici n-ar folosi cuiva acest lucru.
Daca ar fi sa dau un pronostic, insa, Irinel va purta un razboi lung si murdar, pana la stabilirea tutelei, dar si dupa aceasta. Totul, dar absolut totul din ce a facut si face ma conduce la ideea asta.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Daca Monica nu a batut-o pe Irina, tot ce s-a intamplat a fost o mare nedreptate.
Dar, daca Monica a gresit si a mai batut-o (NU avem de unde sa stim exact ca nu a batut-o si ca mama ei a mintit), acum sigur a invatat din greseli si nu o va mai face. Oricum, este preferabil ca Irina sa stea cu mama, bunica si matusa decat cu tata, bunicul foarte in varsta si o BONA!!
Ca Irina s-a bucurat de revederea cu mama, asta nu inseamna neaparat ca nu a batut-o pentru ca un copil are o capacitate foarte mare de a ierta si de a-si iubi chiar si parintele "imperfect", mai ales la aceasta varsta. Daca nu a batut-o si nimic n-a fost adevarat... atunci mama Monicai a fost sub orice critica, la fel ca Irinel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Rufus ai mare dreptate. Si m-am amuzat cpoios cu livada de lamai
Si eu cred ca Irinel va continua cu sicanele si dupa divort daca fetita ramane la monica, de-asta spuneam de un prgram de vizite ft strict pana cand poate-poate omul se trezeste si reactioneaza ca unul matur. Nu era facut sa aiba familie, mai bine ramanea la ceea ce stia, dar na! Sunt convinsa ca o iubeste pe Monica intr-un mod egoist si ca un proprietar. Bolnav, dar indiferenta nu-i este categoric.
Cine i-a mai dat " o palma la fund" a fost bunica. Chiar recunoaste intr-o inregistrare. Daca recunoaste asta sigur a fost mai mult decat atat, se vede cu ochiul liber ca-i de nivel intelectual de sant si a strans multe frustrari: ea innebuneste crescad copiii fetelor in vreme ce ele se distreaza(deja se proiecta in viitor si se vedea iobaga), ea nu putea sa doarma daca Irina se imbolnavea. In acuzele pe care i le aducea Monicai se tot repeta cu somnul ei dus daca Irina e racita. Ea recunoaste ca Irina vrea in SUA dar ei nu trebuie sa faca ce vor ea. Am impresia ca urmarind firul discutiilor putem concluziona lejer ca incerca sa joace la doua capete si era o Iuda sadea cu propria fiica, orbita fiind de propriul interes.
Eu in locul Monicai as tine la distanta si pe bunica si pe Irinel, adica sa fie lucrurile clare, sa fie ferita Irina de ei, mi-ar fi frica sa las fata singura cu unul dintre ei. Cine e topita dupa Irina este Ramona. Si e ft ok in declaratii, mereu am vazut asta indiferent cat de mult au incercat unii si altii sa rada de ea ori sa o manjeasca.
Dar de avocatul lui Irinel ce spuneti? Nu sh, eu zic ca joaca murdar si superficial, adica se ocupa de chichite avocatesti si nu vede situatia per ansamblu si pe termen lung. Ft slab si ce il mai ridica Iulia Albu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ah, nu e farsa categoric, lucrurile au mers mult prea departe mai ales in ceea ce o priveste pe Irina. Insa se pare ca e un "talent" recunoscut la Irinel sa regizeze tot felul de situatii. A zis-o si o tipa pe Kanal D, care vine des in emisiunea lui Madalin Ionescu. Ft imatur tipul, jalnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:


Dar pe taica-sau, la care e clar ca dementa senila e in floare, nu-l diagnosticheaza nimeni?
Mie mi se pare aiurea pensia aia alimentara de 2000 de lei, bine ca e doar temporara. Adica, inteleg ca pt majoritatea populatiei e mai mare decat un salariu, dar mai compari si cu nivelul de trai al tatalui. Cand da pt copil mai putin cu muuuult decat nota de plata dintr-o seara in club, eu spun ca e in neregula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ion Columbeanu...l-am auzit vorbind in filmuletele alea...am zis ca e Ceausescu... ..cand zicea sus si tare ca Monica si Ramona trebuie sa dispara din Bucuresti, capitala tarii noastre, membra UE de 4 ani..etc etc ca va face el posibila o ordonandat presedentiala pt acest lucru...

Alta faza...a spus cu mare mandrie ca el este cel care a invatat-o pe Irina sa vorbeasca corect gramatical si literar, ca el a invatat-o bunele maniere... Si pe urma, pac, maniere, scuipa nu stiu ce reporter in fata
Seamana cu bancul ala:
- Alo, buna ziua, scoala de dans si bune maniere?
- Ei, pu.. doar de bune maniere!

Deci dus individul.... la fel si fi-su...

Irina pare sa fie bine, repet ea a luat contact din frageda pruncie cu fel de fel de oameni straini, camere de luat vederi, asa ca posibil sa nu i se fi parut anormala toata agitatia din jurul ei...

Sper totusi sa nu fi fost ceva regizat,o continuare a "By Monica Columbeanu", nu mi-ar veni sa cred...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput