Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
.

Comportamentul lui domn' Iri a fost de toata jena...





Iar tatal lui Iri a scuipat un reporter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Fetelor am plans dupa ce am citit ce ati scris, sunt mama si nu-mi pot inchipui cum e sa stau la o poarta sa astept sa-mi vad copilul, carne din carnea mea .

Va rog daca aveti vreun link unde pot sa vad online filmarile, v-as fi recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

de cand a intrat in casa: http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/video-exclusiv-intalnirea-monicai-cu-irina-in-casa-de-la-izvorani.html

si cred ca mai sunt sui altele pe siteul protv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

A lucrat impecabil avocatul ei. Daca se tine bine si lucreaza punctual si in continuare, cartile sunt perfect deschise.

PS
1. Mare javra de om e totusi IC.
2. Sunt foarte interesat de informatiile care vor transpare acum cand minora este la mama ei. Aici este greul cand sunt ascunse sau deformate informatiile ce parvin.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Si totusi , dupa ce i-am vazut impreuna pe canapea, cum incerca si el sa se vare langa ele, mai si zambea dus, parca mi s-o facut mila si de el(m-am dilit, stiu). Reactioneaza exact ca un om imatur si chiar cred ca e imatur. Macar daca acum le-ar da pace sa se mai linisteasca un pic si sa aibe loc un diivort decent. Abusrd sau nu, erau o familie, Irinei i-ar fi stat bine cu amandoi. Pacat ca nu a stiut sa tina de ele.
El tot o acuza de tziganie si circ, dar presa nu a fost adusa de ea la poarta, aia erau acolo planton, insa in casa lui cine a chemat protv? Si pe ce bani? Ca tot o luat bani de la tv-ri pt declaratii.
Insa pt ca totul este ft proaspat si nu se stie pe termen lung cum o va afecta cu adevarat pe Irina, eu nu i-as permite vizite decat cu program bine stabilit ca sa nu fie incurajate sicanele, iar vizitele doar in prezenta mamei. Asta temporar, ca sa nu-i mai dea ocazia sa spuna prostii copilului, pana da semne ca e om de inteles.
Saskia e plin netul de imagini, da cautare si vei gasi.
Eu vorbesc serios cand zic ca bunica-sa nu era lucida cand o fo filmata, priviti-i fata, cum isi tine ochii si ce grimase face cu gura si cum rosteste cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Omul a fost josnic pana la capat. De ce sa fie nevoie sa se sparga poarta, sa se ascunda copila? Politistii au intrat dupa ce executorul a anuntat ca nu poate iesi din casa, iar el tot incerca s-o convinga sa-i paseze ei fata si nu Monicai, ca sa reclame apoi vicii de procedura. Culmea culmilor, apoi a spus ca va face plangere penala impotriva celor ce i-au incalcat proprietatea (adica autoritati). Cred ca se senilizeaza si el ca taica-sau. N-a demonstrat decat ca nu-i pasa de copil, ci doar s-o sicaneze pe Monica.
Am observat si eu cum s-a asezat langa ele pe canapea. Plus ca va dati seama cam care-i sentimentul sa te trezesti singur in ditamai casa aia. Pacat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

si m-a amuzat faza in care Monica ii spune lui Irinel, te rog sa-mi iei si mie geanta, si el se intoarce si vine cu geanta pe mana ca un catelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

scuze, a fost "ia-mi si mie geanta de pe canapea" , fara "te rog"

hilara situatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

de cand a intrat in casa: http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/video-exclusiv-intalnirea-monicai-cu-irina-in-casa-de-la-izvorani.html

si cred ca mai sunt sui altele pe siteul protv


Dupa ce am vazut clipul de mai sus m-am lamurit: fetita isi iubeste mama si vice versa. Se vede tot in expresia fetisoarei ei, emotie, incantare si multe povesti pentru mama pe care nu a vazut-o de mult.

Cred ca bataile de care se povestea nu au existat sau cel mult sunt acele despre care si mama Monicai sustine ca i le dadea chiar ea, bunica, adica acelea cosiderate "parte din educatie" cu care sunt sigura ca si Irinel ar fi fost de acord. Adica nu se justifica cererea pentru decaderea din drepturi ci probabil niste subiecte la tema de listate de aici de pe DC si trimise frumusel celor 3, mama, tata, bunica.

In alta ordine de idei doua faze m-au facut sa cred ca isi baga dracul coada : Irinel ii spune intr-un filmulet mamei Monicai ceva de genul "i-ati reamintit doamna sa nu vorbeasca cu presa ?" referindu-se la Monica, iar mama ei raspunde "da, da si o sa-i mai spun" si scena asta de acum in trei (Irina, Irinel, Monica) in care nu se simtea incordare, ba chiar si faza cu geanta. Daca totul este un scenariu pentru iesirea din scena in glorie a cuplului Irinel si Monica ? O ultima reprezentatie cu biletele vandute dinainte ?

O fi teoria conspiratiei, n-o fi ? Asa ca subiect de week-end ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Cristina C multumesc .

Mie una Irina mi s-a parut tare fericita ca o vede pe Monica, a vrut ea scumpa sa-i arate cu bicicleta cu stepul, si cand o tinea in brate ii povestea ea toate cele.

Irinel zici ca e dus cu pluta. Nu inteleg pentru ce tot circul daca atunci cand s-au vazut cu totii el nu mai zicea nimic, era chiar mielusel.

Mergi la inceput