Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Incredibil! Deci Monica sta ca o miloaga cu avocatii ei la poarta, in timp ce executorul e inauntru sa le prezinte actele "istetilor" din tabara lui Irinel. Cat timp le ia mai sa citeasca fituicile? Ahhh, dc ar fi in orice alta tara Irina ar fi patimit poate nici un sfert din toate astea, iar taica-sau ar fi dat din buze si ar fi fost si decazut din drepturi!
Fetelor, cred ca e clar acum cat de bine se bat cap in cap declaratiile bunicii si motivele pt care le-a facut. Partea buna e ca iar si-a dat Viri cu st in dr, incercand sa demonstreze ceva, a pus la dispozitia presei adevarul. Dc se limita doar la acele filmari, probabil ca in unii mai existau dubii.
Lali si mie mi-a ajuns, dar vreau sa vad fata la mama. Atunci rasuflu usurata. Deja nu mai cred nimic decat ce vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Off topic: sa mor dc nu e buna vorba aia "sarac, dar curat." Nu invidiez o secunda putregaiul acestei lumi cu genti cat sa hraneasca o buna parte dintre copiii Africii pe o perioada mare de timp.
Mikaela, Moni facea trimitere la filmarile de la B1 tv, pt cine dorea sa compare vocile, sa se vada ca nu e irina in inregistrarea de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Mai mult sau mai putin off-topic: zilele trecute, la stiri, fireste ca mult dupa scandalul Columbenilor, a aparut o alta stire, scurta. Erau doi oameni simpli, imbracati in cele mai banale haine de spital si se tineau de mana. Si ea spunea senin, simplu si usor incoerent, fara sa se uite la aparatul de filmat, ca urmeaza sa-i doneze sotului ei un rinichi si e normal: "cine sa-l inteleaga, daca nu eu".

Si mai s-a parut ca e atata BOGATIE in oamenii aceia, as fi vrut sa stiu mai mult despre ei, despre cuplul lor, cum s-au cunoscut, de cand sunt casatoriti....

Iri si Moni si, din pacate si micuta Irina sunt tare saraci pe langa ei...Sper ca totusi pana la urma fetita va ajunge sa duca o viata fireasca pentru un copil de varsta ei, cu gradi, cu parc, cu parinti care macar sa lupte pentru normalitate pentru copil.....

Tare sper ca fetita va reusi intr-o zi sa treaca peste aceste traume si peste cele ce vor urma, ca nu s-au terminat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Da Fomalhauti, ai dreptate.
Recunosc, ca dupa ce am vazut-o pe Monica rupand pamantul de la poarta pana la casa, m-au trecut lacrimile.
Zicea avocatul ca Irinel s-a opus si in casa, a incercat sa o ascunda pe Irina. Fetita cand a vazut-o pe mama s-a bucurat si i-a sarit in brate.Nici pomeneala de ceea ce declara el ieri.
Jos palaria Monica! La 24 de ani sa ai atata tarie, stapanire de sine, a stat mai bine de 2 ore jumatate la poarta ca un caine sa fie lasata sa isi ia copilul intr-un mod civilizat. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o fost in inima ei sau a fetitei.Eu clar nu ma stapaneam asa de bine. Ii smulgeam capul lui Irinel,cand stii ca iti tine copilul sechestrat, ca il manipuleaza si il chinuie cu tot felul de psihologi, doctori, ii spala creierul si il expune, cand vezi cat de murdar joaca sa mai poti sa spui ca nu ii vei interzice sa vada copilul caruia i-a facut atata rau
Ma scot din sarite toti care afirma ca nu e mama buna. Sper sa se tina cont de tot si sa ii fie incredintata fetita dupa divort.
Mai spunea un tembel de reporter de la antene, ca sa nu o plangem pe Irina, ca are conditii de 5 stele de trai si psihologi care se ocupa de ea
O incercat Irinel sa faca eroare de procedura de punere in executare a deciziei, conditionand sa deie fata executorului si nu mamei. Dar nu i-a mers. Avocatii Monicai au primit verde inclusiv de la presedintele executorilor judecatoresti sa mearga inainte cu executarea.
Cum l-au mutat pe portarul care incerca sa dea directive cine sa intre dupa ce poarta a fost sparta
Avocatii Monicai au lucrat impecabil, au tinut cont de tot. Dl era si el vizibil emotionat dupa reintalnirea mama fiica. Isi vor face renume, dc vor castiga procesul. Oricum deja si-au facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Wow, ce actiune, ce descindere...
Irina parea f fericita sa-si revada mama, nicidecum nu am vazut frica, groaza, plans de spaima etc.. Si cica nici nu avea rubeola

Sper ca pt binele copilului, lucrurile de acum incolo sa decurga normal. Adica sa nu inceapa Monica sa-i refuze vizitele legale lui Irinel, sa vina asta cu politia samd...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

monica eu i le-as refuza macar asa putin, sa vada si el cum e sa stai pe sub feresti (ca de porti nu are la apartamentul inchiriat) si sa nu stii daca iti vezi sau nu fata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Pe mine m-a impresionat felul in care Monica a tasnit, dupa ce au deschis portile,se simtea disperarea...
Eu , una, sunt sigura ,ca daca nu s-ar fi mediatizat atata divortul, Irinel i-ar fi luat-o fara probleme.Probabil judecatorii s-au simtit expusi si au mimat impartialitatea
Sper ca Monica sa-i ia si jumatate din avere.
Nu sunt ( nici pe departe ) o admiratoare, dar meschinaria lui Iri, merita pedepsita. Oricum pe el acolo il doare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Fetelor si eu am plans la propriu cand am vazut cum a luat-o la fuga Monica spre casa cand s-a deschis poarta. Si eu spun ca s-a comportat ca o mare doamna (desi nu o consider o doamna a demonstrat ca totusi este), cu multa stapanire de sine si cu siguranta ca asta i-a adus stima multor oameni care nu o suportau altadata (printre care ma numar si eu). Legat de dl. I, este un om mic si nu a demonstrat decat ca are bani si atat. Este de-a dreptul crud ce a facut. Daca eu treceam prin astfel de momente as fi turbat cu siguranta si il strangeam de gat cand il vedeam.
Fomalhauti, legat de cei doi soti m-au impresionat si pe mine de asemenea pana la lacrimi si am fost bucuroasa ca mai exista asemenea oameni si asemenea iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanica spune:

Nu eram o admiratoare a Monicai dar trebuie sa recunosc ca s-a comportat impecabil! Sper sa castige custodia definitiva si sa ii ia tot ce poate din avere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Monicuta a fost mereu o tipa cu nasul pe sus si multe aere si talente dupa ce a dat de bani, dupa casatoria lui Iri.

Acum, in timpul procesului de custodie chiar s-a comportat ff bine, si astazi la executarea silita...
Sper ca ceea ce i s-a intamplat sa-i fi servit drept lectie, sa lase fitele si talentele la o parte. In rest, are tot viitorul in fata, e tanara, frumoasa, inteligenta, are un copil reusit...

Comportamentul lui domn' Iri a fost de toata jena...

Sper totusi copilul sa nu fie afectat prea tare de toata miscarea asta de trupe de astazi, avocati, politisti, ziaristi. Pe de alta parte, noroc ca Irinuca a fost oarecum obisnuita cu camerele de luat vederi, si poate nu i s-a parut ceva iesit din comun...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput