Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Sunt convinsa ca a plecat cu un motiv bine intemeiat si Dumnezeu stie ce e in sufletul ei! Totusi, sa speram ca nu din motive de sanatate!

Si eu sper asta desi recunosc ca sunt tare dezamagita de aceasta miscare ... poate nu neaparat ca a plecat cat ca nu a calculat aceasta actiune in avans. Era clar ca Irinel o sa sara cu presa pe ea, era clar ca presa o sa comenteze gestul asta in fel si chip ... la cati avocati are, ar fi putut sa organizeze cumva ca sa evite sau sa amelioreze impresia asta pe care o da acum ca si-a abandonat copilul cu matusa, cu bunica, cu vecina ca sa se duca in America sa faca ce ?

Daca pana acum o admiram pentru faptul ca nu a vorbit nimic, nici de rau si nici de bine cu presa, acum cred ca ar fi trebuit sa spuna ceva, sa-si motiveze cumva plecarea asta ... in fine, o sa vedem.

Doar ca mi-e teama sa nu ajung la concluzia ca Irinel ii poate oferi fetei un mediu mai stabil, o dadaca permanenta care sa se ocupe de ea, un program fix, cu aceeasi oameni in jurul ei si din cand in cand un tata si o mama. Ce a facut Monica acum, cu fata pasata la matusa care o paseaza mai departe nu este deloc, deloc sanatos pentru copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nu stiu cine este Damaschin asta, dar ma gandesc ca, fara un motiv intemeiat, Monica nu ar fi plecat, lasandu-si copilul in grija surorii ei.
Chiar nu exista niste legi, care sa-l opreasca pe IC sa isi mai abuzeze copilul ?!
Ce o tot pandeste atata ?! Ce tot vrea de la un biet sufletel de om ?!

Un divort este traumatizant oricum, si fara sa mai faca acest om atata circ, fara pic de demnitate si mila fata de propriul sau copil. Are doar 4 ani.

Nu il poate opri nimeni si nimic ?! Atat fetita, cat si mama acesteia sunt hartuite incontinuu de el.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Si daca ar fi anuntat dinainte ca este bolnava sau ca are un contract si este nevoita sa plece, nu ar fi sarit irinel sa ii ia copilul ? Nu stim de ce a plecat Monica. Dar, cu siguranta vom afla. Nu de la irinel, insa.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mai, eu din toata mascarada asta am retinut un ghemotoc de copil, ce plangea necajit si neputincios, frecandu-si ochisorii cu manutele, rugandu-se de tatal ei cu vocea pierita...
pacat de fetita asta nevinovata, ce-o fi in sufletelul ei, oare o putea sa manance, sa doarma ? cred ca are cosmaruri noaptea, a trecut prin atatea in ultimul timp, incat nu ar fi de mirare...
tare mila mi-e de ea, indiferent cine sunt parintii ei si ce tampenii face fiecare dintre ei.


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Pe mine ma calca pe nervi si acel Damaschin, de unde o mai fi aparut..

Din pacate, cel mai mult de suferit are Irinuca , si tot din pacate, cu largul concurs al lui Irinel, care mereu pune gaz pe foc...

Iar ma mai enerveaza si multimea de paparazzi care ii tot asalteaza (si ei au pus gaz pe foc atunci cand ii dadeau apa la moara lui Irinel intrebandu-l "de ce nu o luati pe Irina cu dvs?", "ce ati simtit cand ati pus-o pe Irina pe scaunul microbuzului?", "va pare rau ca Irinuca nu are voie sa vina cu dvs?" samd). Doar creaza valuri si atat...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Intr-adevar, copilasul sufera cel mai mult dintre toti.
Mi-e tare mila de ea, biata.
Dar nici langa irinel nu ar avea o viata linistita, de copil mic. Ar avea el "grija" sa ii otraveasca creierasul cu rautati impotriva propriei sale mame.
Daca nu ar mai urmari-o atat si nu ar mai debusola-o cu atata hartuiala, incet, incet, copilul s-ar linisti. Dar nu e lasata.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Imi amintesc de fii-mea cand am dat-o la gradinita in grupa mica. Cel mai nefericit copil din lume, ea era, cu toate ca o luam la ora 12. Ii aduceam un suc si un sandvis si o duceam in parc. La ora 14,30, eram acasa si ii puneam sa manance. Avea o viata organizata, iar eu ii eram alaturi zi de zi. Si, totusi, vesnic se vaita ca nu vrea la gradinita. De ce ? o intrebam. Fiindca vreau sa stau cu tine, acasa, imi raspundea.
Asa si Irinuca. Este in perioada de acomodare. Insa propriul ei tata o tracaseaza continuu, nepermitand-ui sa se obisnuiasca.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

cred ca de departe cea mai obiectiva emisiune de categoria cancanuri si mondenitati. Mi-a placut mult si moderatorul, azi a fost supeobiectiv
http://dreptlatinta.kanald.ro/Noutati/doctorul-cristian-andrei-crede-ca-irinel-comite-un-abuz-emotional-fata-de-irina/

inca nu se poate vedea toata emisunea inregistrata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Din punctul meu de vedere, daca nu exista o lege, care sa opreasca parintii de la asemenea gesturi fata de proprii copii, ar trebui sa o construiasca "alesii" nostri si sa o promulge.
IC este un real pericol pt Irinuca.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Irina se afla in grija bunicii. Deci, in jurul ei sunt aceleasi persoane cunoscute si dragi :

http://dreptlatinta.kanald.ro/Noutati/imagini-inedite-in-exclusivitate-cu-irina-si-bunica-ei/




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput