Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Da Allinta si eu ma gandesc la fetita mea cand a mers la gradinita, era trista, i-a fost greu sa se acomodeze, dar s-a acomodat, insa ii era dor de orice figura cunoscuta, si sunt convinsa ca daca venea cineva cunoscut din familie sa-i spuna "te duc acasa", ea ar fi plans sa mearga cu acel cineva!

Eu incep sa ma indoiesc ca Irinel are "toata tigla pe casa", dupa cum vorbea de luarea de ostateci, si de revolutia pe care o face el pentru copil ( e clar ca el e in plin razboi), cred ca e mai senil decat taica-sau!

Mie imi vine sa turbez cand aud parinti care ar face orice pentru copii lor, dar nu pot face ceea ce trebuie! Iar copiilor, le trebuie atat de putin ca sa fie fericiti!

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Inbox, cu siguranta are creierul tulburat din cauza substantelor ingurgitate.
Cred cu tarie ca este un pericol real pt Irina si Monica.
A turbat, pur si simplu.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Unde ati vazut voi un pericol real in Irinel Columbeanu pentru Monica si Irina?
Ca mie nu prea mi se pare...
Hai sa fim seriosi.Eu inteleg sa sustii pe cineva dar a sustine si prostiile ei,in cazul de fata ale Monicai,...imi pare prea mult.
Monica a gresit-o rau de data asta.Nu are nici o scuza.Si tuberculoza daca ar avea,nu trebuia sa plece in SUA.Schemele de tratament sint internationale,se putea trata foarte bine si aici.Dar nu are nici pe naiba,cu siguranta.Sint speculatii.Intre timp sufera copilul.Orice mama cu scaun la cap si cu dragoste de copil nu facea ca ea.Ce mama mai sta departe cind vede copilul plingind sfisietor la tv si afla de tot scandalul de acasa?Ce mama?Calare pe avion m-as fi intors!Pina la zori de ziua eram linga copil!Pe dracu in patru l-as fi facut!Dar in primul rind,nu as fi plecat nicaieri.
Felicitari domnului Columbeanu pentru stapinirea de sine.Nu stiu cum de mai poate.


Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cica Monica ar fi in LA, ca avea un contract de modelling. Scri pe Cancan. Dar na... e cancan

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Doamne, copilul ala era pe strada cu nebuna de bunica-sa la ora 10 noaptea???Se plimba de zici ca era 10 ziua!
N-ar fi trebuit sa fie intr-un patut cald, sa-i citeasca cineva o poveste de noapte-buna??
Sau te pomenesti ca o scoate noaptea ca sa nu le vada paparazzi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Nu stiu de ce credeti ca stiti ce este in sufletul lui Irinel Columbeanu, o fi facut el prostii la viata lui, dar nu cred ca acum face totul doar din razbunare fata de Monica. Sa fim seriosi. Are o varsta, a avut copilul tarziu, nu credeti ca poate isi iubeste fiica foarte mult si intr-adevar sufera sa o vada plasata de la unul la celalalt? Tot o dati inainte cu faptul ca saraca Monica are scuze cu plecarea ei, ca mai trebuie sa si munceasca sau cine stie ce-o face ea? Dar de unde sunteti atat de sigure ca a plecat in interes de serviciu? Sau acum speculatia cu TBC-ul. Putea foarte bine sa faca tratament si-n tara, nu neaparat sa plece de-aici pentru asta (daca o fi adevarata stirea). Si chiar este de condamnat ca sta bine merci acolo unde este si nu-si face prezenta in fata Irinei, care este cu sufletelul sfasiat.
Spuneti ca Irinel isi face prezenta numai la gradinita. Eu cred ca numai acolo isi poate vedea fetita, presa este intotdeauna pe urmele unui scandal, deci este normal sa fie prezenti si ei acolo (normal pentru ei, ca pentru cel in cauza este un calvar). Poate Irinel nici nu stie exact unde sta fetita, nu stie unde sa mearga sa o viziteze, poate nu este lasat, sunt multe cauze.
Eu nu tin cu niciunul, sa fie clar asta, dar in situatia data, cred ca Irinei ii era mai bine acasa la Irinel, intr-un mediu linistit (chiar daca era cu o bona), intr-un mediu cunoscut ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Nu stiu de ce credeti ca stiti ce este in sufletul lui Irinel Columbeanu, o fi facut el prostii la viata lui, dar nu cred ca acum face totul doar din razbunare fata de Monica. Sa fim seriosi. Are o varsta, a avut copilul tarziu, nu credeti ca poate isi iubeste fiica foarte mult si intr-adevar sufera sa o vada plasata de la unul la celalalt? Tot o dati inainte cu faptul ca saraca Monica are scuze cu plecarea ei, ca mai trebuie sa si munceasca sau cine stie ce-o face ea? Dar de unde sunteti atat de sigure ca a plecat in interes de serviciu? Sau acum speculatia cu TBC-ul. Putea foarte bine sa faca tratament si-n tara, nu neaparat sa plece de-aici pentru asta (daca o fi adevarata stirea). Si chiar este de condamnat ca sta bine merci acolo unde este si nu-si face prezenta in fata Irinei, care este cu sufletelul sfasiat.
Spuneti ca Irinel isi face prezenta numai la gradinita. Eu cred ca numai acolo isi poate vedea fetita, presa este intotdeauna pe urmele unui scandal, deci este normal sa fie prezenti si ei acolo (normal pentru ei, ca pentru cel in cauza este un calvar). Poate Irinel nici nu stie exact unde sta fetita, nu stie unde sa mearga sa o viziteze, poate nu este lasat, sunt multe cauze.
Eu nu tin cu niciunul, sa fie clar asta, dar in situatia data, cred ca Irinei ii era mai bine acasa la Irinel, intr-un mediu linistit (chiar daca era cu o bona), intr-un mediu cunoscut ei.



Irinel saracu, e mic, nu stie nimic...pe Monica pe la usi o tinea de teama sa nu o bata pe Irinuca, mai stii, poate il batea chiar si pe el, si toata armata de la Izvorani! Irinuca a stat langa mama ( poate mai putin) dar a stat langa bunica si matusa, a fost crescuta de toate trei, cu parintii cred ca nu are prea mari legaturi afective, dar cu bunica si cu matusa sigur are! O vede la gradinita, macar Monica o duce la gradinite, macar el poate sa o vada undeva! In casa de la Izvorani, Irina nu mai statea de mult, a fost in America apoi a locuit cu mama, matusa si bunica in apartamentul din Dorobanti.

Da de unde stii ca a plecat sa se distreze si nu in interes de serviciu? Uite unu zice ca are TBC este sa se trateze, Irinel stie ca este sa avorteze? Adica in plin proces de divort, Monica a conceput un copil, si acu se duce sa-l avorteze!!!!( cata minte sa ai sa debitezi asa ceva despre mama copilului tau) Orice mama care mai are putina minte ar face asa ceva! Ar compromite tot ca sa stea prin baruri in LA! O avea ea multe lipsuri, dar chiar atat de dusa nu cred ca e, mai are si o armata de avocati pe langa ea, macar aia ar avea atata minte sa o sfatuiasca!


In alta ordine de idei, un contract este un contract, are putere de lege intre partile semnatare, continde drepturi si obligatii de ambele parti, e posibil ca neonorarea acestui contract sa aibe repercursiuni neplacute! Totusi, Monica trebuie sa-si castige existenta si asta este meseria ei la ora actuala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pai nu credem, stim, doar l-am vazut ce-i poate pielea. ESTE EVIDENT, ce naiba!
La drept la tinta s-a spus ca fetita a fost inclusiv intrebata de creaturile alea care se tot tin gaie cu cine vrea sa ramana, asa in fuga pana la masina.Cine tot expune copilul? De ce i-a facut publica resedinta, gradinita, contractul de munca al Monicai care era confidential, de ce mai cere ca sedintele de judecata sa fie tinute cu usile inchise, cand el le tot deschide usile oricui este dispus sa se uite in gura lui? De ce isi plimba copilul la toti strainii ca sa fie consultat, analizat mai ceva ca un soarece de laborator?
Pai el cu gura lui a spus ca dc Monica nu dadea divort el tacea malc si zece ani in priviinta batailor. Pai ce tata e asta? Monica este cine este datorita lui,nu? El a facut-o, el o omoara.
Ce-i copilul lui? Creatura de la circ, ca sa fie astfel expus?
Irinel ia cate 5 mii de euro pt fiecare exclusivitate. Asa face el afaceri. La fel cum si-a facut banii si pana acum, de cand e cu Monica, expunanadu-si nevasta si copilul ca pe o marfa in autoservire. Luati cu tava ce doriti.
Hai ca sa fii orb si tot vezi adevarul.
Bunica-sa face greseli dupa greseli. Nu e olalala ca a iesit cu fata la 10, ca dc nu doarme si merge pana la magazinul din colt nu e moarte de om, sa nu mai exageram. Dc copilului meu, mult mai mic nu-i arde de somn, doar nu o duc cu forta sa doarma, eventual ii administrez ceva somnifere? I-a luat snacksuri, pai sa nu mai aiba pofte nocturne, nu? Insa stiind ca aia urmaresc tot trebuia sa sada in banca ei. Sa gaseasca alte metode sa procure ceea ce era necesar.
Eu raman la parerea ca fetita a fost legata de mama cel mai mult. Insa alienarea din decembrie pana in aprilie de mama, isi spun cuvantul. Nici nu aveau cum sa vaza nu sh ce apropiere cand intre ele s-a varat lighioana, turnand minciuni in capul fetitei, interzicand orice fel de contact.
Irinel cat timp a fost Monica in tara a stiut sa mearga la apartament, acuma fructifica absenta Monicai, bulverseaza copilul. De cde este lasat in timpul programului de gradi sa isi faca el aparitita acolo? Cati parinti sunt lasati sa sada cu copiii? Nici macar cand merg pt prima data nu au voie, nici sa se poata acomoda treptat, nimic. La gradi mergi sa duci, iei copilul, astepti afara frumusel, ca Irina se poate imbraca si singura. Nu lui i-a fost incredintat copilul sa faca asta, in cuplurile divortate asa se intampla? Mergi la gradi dc e o problema, dar iar cel desemnat cu cresterea si educarea o face. A vazut unde este, puteasa seintereseze mai mult despre gradi altfel sau in afara orelor, nu sa deranjeze copiii toata ziua buna ziua, ba zu ziaristi care filmeaza in nesimtire inclusiv alti copii, ba cu politie, mascati, psihologi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pe de-o parte contesta procura-proces verbal sau ce palarie de acte au intocmit Monica si Ramona, ba ca e fals ba ca e plin de erori, pe de alta parte aseara la Turcescu incerca sa incheie cu ea acorduri sa semneze acte ca e imputernicita sa hotarasca pt Irina. Iar o cotzcherie de fentat legea. Asta e buna lui credinta. Asa intelege el sa fie tata. Problema lui e ca totul e la vedere, ca sunt convinsa ca dc apuca isi ducea fetita de nici detectivul lu' peste sau politia politiilor nu o mai gaseau. Nu poate sa o scoata din tara, de aici turbarea.
Insa dincolo de ce vorbim noi aici pro sau contra, imi pare bine ca dc la inceput majoritatea tineau cu el, nu si eu, acum situatia sta fix pe dos, poa sa isi multumeasca in fiecare dimineata cand se priveste in oglinda pt mediatizarea pe care a facut-o cu manutele lui de mare afacerist.
Putea sa lase fata cu mama ca el tot e ocupat si sa fie sincer ca nu l-a interesat familia, ca doar s-a ocupat sa ne faca vedete tot felul de fufe blonde ale lui Irinel, putea sa lase apartamentul dc e asa bogat ala era un fleac. Putea sa nu arunce cu noroi, macar din rusine dc ea era cum spune si mai ales pt copil, si putea sa aibe si control, dar nu l-a dus nici capul si nici nu vrea, pt ca nici nu mai judeca iar razbunarea ii dangane in neuroni si ura in inima aia mica si neagra.
O vrea pe Monica vie sau moarta, si tare mi-e ca nu va accepta ever sa o lase in pace.
Iar cand il aud ca rosteste cuvantul moral mi se intorc toate in mine, efectiv are un tupeu fantastic de mare. Ii zicea Ramonei ca nu are caderea morala, de Monica idem ca e lipsita de morala...vai de capul lui! Bine i-a zis Ramona, ca ea nu este parinte, pe cand el este si morala ba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crashsky spune:

http://alice.revistatango.ro/2011/05/o-seara-cu-irinel/

Mergi la inceput