Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Nu tin cu niciunul, dar dintre cei doi, in aceasta situatie, Irinei ii este mai bine cu tatal, acasa la ea. Nu inteleg de ce autoritatile lasa ca un copil sa fie plimbat de colo colo, tata insista sa-i fie data fetita, dar nimic...
Cum a putut Monica sa plece si sa-si lase fata de izbelsite? Aici nu are nicio motivatie, este strigator la cer ca o mama, dupa ce vede care este situatia fetitei, prin cate a trecut, sa o lase in voia sortii, chiar pentru o scurta perioada. Este o inconstienta. Nu cred ca a plecat in interes de serviciu, pentru bani, motivele par a fi personale, si si asa nu-i gasesc nicio scuza. Eu ma intreb: cand aude ca Irina plange si este vizibil afectata, cand aude ca Irinel face acest circ, nu se intreaba totusi ca este cazul sa vina acasa si sa lamureasca problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Musiul asta trebuie decazut din drepturi. Exact: merge intr-una la gradinita pt ca el are acces!si face circ cu fel de fel de malaci dupa el.
Daca dorea ca Irina sa aibe stabilitate trebuia sa ii lase apartamentul pe care l-a folosit mai bine de un an cu Monica in Bucuresti. La Izvorani e loc de orgii. http://unshowpacatos.a1.ro/pacate-sexy/VIDEO-complet-Irinel-sex-in-jacuzzi-cu-doua-blonde_1324.html (tot in acea perioada declara ca o iubeste pe Monica, nu? Ca sunt one big happy family...dar Monica saraca nu a stiut sa faca fata netrebnicilor de ziaristi, nu lui si scandalurilor lui
Cum sa stea Irina langa xanax si alcool? http://www.220.ro/vedete/Irinel-Beat-Turta-La-6-Dimineata/wS9vIgeMUj/
Isi bate joc de Irina numai ca sa o desfiinteze pe Monica. De ce nu o viziteaza in afara orelor de gradi, de ce iese cu ea impreuna de acolo, cand fata nu i-a fost lui incredintata? Pai normal sa planga, la cate i-a spus despre maica-sa care a plecat din nou(deci in mintea ei se confirma ce spune tata-sau), e normal dc iasa cu ea de acolo si astfel o face sa creada ca merge cu el, doar il iubeste si pe el, e un pui mic nevinovat, de unde sa inteleagajocul lui jegos?
Tot urla ca fata nu are domiciliu. Pai nici n-are cum, cat timp este incredintata temporar, abia dupa divort, cand se va stabili la cine ramane i se da si un domiciliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Nu tin cu niciunul, dar dintre cei doi, in aceasta situatie, Irinei ii este mai bine cu tatal, acasa la ea. Nu inteleg de ce autoritatile lasa ca un copil sa fie plimbat de colo colo, tata insista sa-i fie data fetita, dar nimic...
Cum a putut Monica sa plece si sa-si lase fata de izbelsite? Aici nu are nicio motivatie, este strigator la cer ca o mama, dupa ce vede care este situatia fetitei, prin cate a trecut, sa o lase in voia sortii, chiar pentru o scurta perioada. Este o inconstienta. Nu cred ca a plecat in interes de serviciu, pentru bani, motivele par a fi personale, si si asa nu-i gasesc nicio scuza. Eu ma intreb: cand aude ca Irina plange si este vizibil afectata, cand aude ca Irinel face acest circ, nu se intreaba totusi ca este cazul sa vina acasa si sa lamureasca problema?


Ii e mai bine cu tatal pentru ca.....? Sta la ea acasa?
E strigator la cer ca o mama sa plece pentru cateva zile de langa copil? Dar pentru un tata sa traiasca practic in cluburi de noapte printre parasute si sa le mai aduca si acasa e ok? Mai bine pentru copil cu bona decat cu bunica/matusa, etc atunci cand se intampla ca maica-sa sa trebuiasca sa plece?
Atunci sa ma duc sa-l predau pe fi-miu la protectia copilui. Ma autodenunt ca tocmai m-am intors dupa o saptamana de delegatie. Si taica-su in timpul asta muncea si el ci copilul era cu bunica-sa...
Nu ti se pare ca exagerezi?
Ca sa ai ce pune pe masa si cu ce creste un copil trebuie sa mai si muncesti. Si pentru copil e sanatos sa vada ca parintii lui fac ceva ca sa-si castige existenta si nu stau sa-l mangaie pe capsor 24h pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

rory76 actul respectiv este dovada ca Monica nu si-a abandonat copilul, este un act absolut necesar la protectia copilului mai ales in situatia ei de acuma. Sa nu ne mai crucim atata, sunt parinti care pleaca in concedii sau mai stiu eu unde si lasa copilul la matusi, bunici etc, sunt parinti care pleaca la munca in strainatate si-si lasa copii aiurea la te miri ce neamuri fara a face aceste forme legale, ca sa stie cei de la protectia copilului pe cine trag la raspundere in lipsa parintilor!

Irinel de ce nu plangea de dorul Irinei cand aceasta era in America, de cate ori a iesit cu copilul in parc, de cate ori s-a dus sa o vada in America, stia din decembrie ca copilul lui e maltratat de catre mama si abia in martie face plangere, pai din decembrie pana in martie putea sa manance Irina bataie pe paine...

Eu cred ca Irina la fel ar fi plans si dupa mama, dar Irinel a avut grija sa o tina departe de ochii presei, departe de gradinita, departe de Monica, sa nu ne impresioneze, dar se pare ca el stie ce are de facut ca sa impreioneze opinia publica...isi mutileaza copilul sufleteste!

Iar judecatoarea aia care si-a permis sa ia la intrebari un copil de 4 ani, nu stiu cata minte are, dar cred ca nu are deloc. Cum sa pui pe umerii unui copil o asemenea decizie? Cum sa-l pui pe copil sa aleaga el intre doi parinti pe care ii iubeste, si mai ales la varsta asta? Mie mi s-a pus intrebarea asta la 14 ani, si desi credeam eu ca nu ma afecteaza, stiam ce se intampla, nu era circ in jurul meu, m-am simtit daramata sufleteste!

Nu ma omor dupa Monica, tot timpul m-am gandit care o fi pretul pentru ca nu a avut minte...se pare ca este un pret prea mare! Pacat ca cel mai greu plateste copilul lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Zina, acel document dovedeste ca Irina nu a fost lasata de izbeliste!

Am uitat sa spun un ultim lucru, Monica, de bine de rau nu s-a afisat cu niciun scandal sexual prin presa, nu a vazut-o nimeni cu vreun amant, doar speculatii. Eu cred ca in mintea ei de 18 ani chiar a vrut ca aceasta casnicie sa mearga, mi-o aduc aminte foarte sincera si increzatoare, iar acum, cand nu a mai mers treaba, a preferat sa iasa din aceasta casnicie de compromis, a renuntat la statut, la bani, la traiul caldut. Sunt multe femei care nu fac asta, chiar daca se intampla lucruri pe care multi le cred "strigatoare la cer".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Iata ce declaratii au aparut intr-un tabloid :

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/dinu-damaschin-arunca-bomba-este-bolnava-monica-columbeanu-de-tuberculoza-334640.html



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eu le-am vazut pe Moni si Irina in parcul Kiseleff, in saptamana de dupa Pasti (nu cea cu lunea si martea Pastelui, ci urmatoarea). Au stat cam vreo ora prin parc, s-au dat in niste leagane, iar apoi au venit in grupul de copii (si mamici) unde eram noi, si unde copiii nostri se jucau la nisip cu jucarii. Irina mi s-a parut normala, vesela, vorbareata, a cerut voie sa se joace si ea cu jucariile noastre, a facut si ea niste forme etc. Moni statea in picioare langa ea, langa noi, ma rog, deci am vazut-o si eu de aproape. Si mi s-a parut fff slabita, cam stravezie asa, trasa la fata, nu arata prea bine. Purta ochelarii aia de soare mari, cu care apare si pe la TV... De imbracat era f elegant imbracata, dar la fatza arata rau.. O fi avand ea ceva, cine stie...

Eu am mai vazut-o si anul trecut, de vreo 2 ori, tot in parcul Kiseleff, dar atunci doar a dus-o pe Irina pana in parc si a lasat-o cu bunica (Veronica) si ea a facut cale intoarsa, iar apoi dupa un timp a venit de le-a luat. Insa atunci era vesela, zambitoare, vorbea la telefon, arata f bine (la fatza vorbesc)

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Sunt convinsa ca a plecat cu un motiv bine intemeiat si Dumnezeu stie ce e in sufletul ei! Totusi, sa speram ca nu din motive de sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Iata ce declaratii au aparut intr-un tabloid :

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/dinu-damaschin-arunca-bomba-este-bolnava-monica-columbeanu-de-tuberculoza-334640.html



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


Sa stii ca e din cauza ca a tinut-o Iri nemancata cat a fost maritata cu el :).
Damaschin asta e pneumolog? Multa lume incearca sa iasa un pic in lumina reflectoarelor cu orice pret... jenant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Allinta, ala e saracu wacca -wacca, e tai-tai cu mansarda. Si mai tai-tai sunt astia care il tot mediatizeaza.
nici nu ma mir ca arata rau Monica, sa fii tinuta departe de copil si cine stie cate mizerii mai traieste pe care noi nu le stim, ca ea tace si inghite.
Unii zic ca ce tot o plangem pe Irina,dar spre deosebire de alti copii care trec printr-un divort al parintilor, este un caz de abuz live, care nu se mai sfarseste si la care suntem martori. E strigator la cer ce se intampla!

Mergi la inceput