Mar-Apr(199) Bv Cami, Strumphi,Ally,Pisucmic!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Ajutati- ma si pe mine, va rog mult, cu ce acte trebuie depuse ptr indemnizatie si aloctie.
Scrisese Alina.n la un moment dat, dr u gasesc pagina.
Multumesc mult!


Mamica de Andrei si Maria


bine ca mi-ai adus aminte si eu trebuie sa ma ocup de asta
tre sa stam minim 42zile in postnatal,nu?



Ana-Maria mami de Maria
19.06.2008 si de Alex 28.02.2011

Maria,povestea nashterii

Maria si Alex in culori


Da, da.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata.

Aseara dupa ce n-am avut ce-i scoate din nas m-am gandit ca am scapat de muci, dar nuuuu...pe la 3 si 5 dimineata eram cu aspiratorul...ooof, nu mai trec odata!
Alina06, merci de sfatul cu farmacia dona pt spray. Am sa merg sa-l iau.
Anaxena, ce bine ca ai vrut 2, n-o sa regreti..desi stiu ca e mai greu acum...si tu mai si lucrezi...De sot intoarce-i-o si tu si spune-i ca dc e setat pe un singur copil...sa se ocupe de unul(Maria), nu de 2...Sincer nici al meu nu se descurca cu asta mic, dar in weekend sta cu ceilalti 2 ..numai el se ocupa de ei..
Madutza..nu l-am mai tinut in weekend..m-a descurajat faza cu cantarul.Incerc sa respect in mare alimentele din regimul tau, in cantitatile date de tine...de ex dimi am mincat un ou fiert tare cu o lingura branza de vaci..La pranz fac ficateii...si seara incerc iaurt si o salata...
happi, da un search acte indemnizatie, primul link ai tot ce-ti tb. Eu pt alocatie am depus deja, pt indemnizatie astept sa treaca 42 de zile si sa anunt serviciul ca ei sa-mi dea adeverinta cu veniturile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Cami bafta multa la doctor!!!!

40+ Natalia

AMR oricand


http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!


Bubulina mea azi-noapte a dormit 8 ore legate . S-a culcat la 9:30 si s-a trezit la 5:30, apoi a mancat f repede (ca aveam sanii fff plini) si s-a culcat din nou pana la 9:00, Bineinteles ca am dormit si eu in timpul asta asa ca sunt super odhinita

Anaxena, nu e deloc frumos comportamentul sotului, dar asta e. daca acum nu ti se pare greu, cred ca mai tarziu va fi floare la ureche. Copii vor creste, se vor juca impreuna, vor manca impreuna, vor dormi impreuna si tu vei avea mult mai multa liniste

Cami, ama, sunt cu gandul la voi. Scot niste de incurajare

Azi la 1 sapt de regim am dat jos 3.6 kg. Eu ma bucur dar tot mi se pare ca e cam mult...oricum in ultimele zile simt ca s-a incetinit procesul...
Eu am scapat de constipatie in primele zile, acum vad ca s-a reinstalat

pupici
sa aveti o zi frumoasa

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Simo, am dat dar mi- am prin urechile in adeverintele alea de la angajator si nu stiam exact ce trebuie sa cer. Cred ca mai bine sun la firma.
Ptr alocatie trebuie facut dosar separat? Ce acte trebuie? Pot fi virati banii in cont bancar?


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

In livretul de familie este trecut copilul la primarie? Acolo trebuie mers cu livretul sau trebuia trecut cand am ridicat certificatul de nastere?


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Mada vad ca incepi saptamana in forta :))

Multumesc de motzate, poate asa convingem bebelina sa iasa :))

40+ Natalia

AMR oricand


http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Simona nu au mai trecut mucisorii puiului,ooff.Multa sanatate!

Madutza ce bebelina cuminte ai ,ma bucur ca te-ai odihnit.Trimite-mi si mie te rog dieta

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si 37+ s Andrada Bianca
Amr 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

millie, ama

Simo , ti-am trimis pM

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

happi, pt a primi banutii pe card, tb ca atunci cand depui actele sa mergi si cu un extras de cont de la banca.Eu am la BRD. De restuln actelor nu stiu ca se ocupa sotul..


si apropos de acte sa vedeti ce pb am..nu am reusit sa scot inca certificatul de nastere al fetei . Eram programati pe 25 martie si e o coada groaznica in fiecare zi acolo, de stat cateva ore. Nu stiu cum o sa-l scoatem. Are cineva vre-o cunostinta la primarie la sect 1?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput