Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Raportam o noapte mai buna si un copil care a vrut sa doarma pana la 9 juma, dar in schimb tot prost mancam.

F interesante discutiile de aseara. Multam' fetelor ca mai impartasiti din experientele voastre.
Urata vreme e adevarat, dar pt noi nu conteaza cac oricum pana marti miercuri suntem consemnati in casa. Sper sa ne treaca raceala.

LA MUULTI ANI!!! SARBATORITILOR DE AZI
Un we minunat.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Diana de Blue Nihgt
Catalina de Roxx
Darius de Zumzu
Florin de Simis
Eduard de LO

SA FITI SANATOSI,MARI ,DESTEPTI SI FRUMOSI




----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata gagici!
Multumim pt urari!
La multe lunite DIANA, DARIUS, FLORIN, EDUARD!
Eu am bagat un ochi la voi aici, sa stam la barfa de la cafea (eu nu mai beau, dar va tin companie). Ma bag in bucatarie la tortul ciocolatos al domnisoarei.

TUNDE, lasa colicii ca o sa fie o repriza scurta, nu stau ei mult pe la voi, stiu eu! Gemenele au si un fratior, sunt tripleti si da, sunt copiii nasilor.

FRAGRANT, uoff, m-au trecut fiorii asa cand am citit mesajul tau...si mama este invatatoare si la fel am fost si eu crescuta, dintr-un CAR in altul...dar sa stii ca nu simt ca mi-a lipsit nimic in copilarie. Nu aveam de toate, vedeam multe minuni pe la alti copii pe care mi le-as fi dorit, dar niciodata nu m-am dat cu fundul de pamant, habar n-am cum a facut mama - dar am fost mereu intelegatoare, am stiut ca o fac sa sufere daca ii cer ceva ce nu-mi poate oferi. (frustrarile au ramas undeva acolo totusi, pentru ca tot ce mi-am dorit si nu am putut avea in copilarie mi-am luat acum - bicicleta, role - ma rog, erau rotile atunci - , patine etc.) Dar am primit o educatie frumoasa si echilibrata, poate tocmai pt ca am crescut intr-o familie de cadre didactice, deci cu experienta mare in educatia timpurie a copiilor, si le sunt recunoscatoare parintilor mei pentru asta. Mi-as dori mult, mult de tot, sa putem fi si noi la fel de echilibrati cu fetita noastra, pentru ca atunci cand va fi mare sa gandeasca despre noi cu aceeasi multumire, apreciere si mandrie cu care gandesc eu despre parintii mei.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

roxx chiar voiam sa te intreb de tort-sa ne zici cum e, si mai ales cat de greu e de facut [buba mea-sa fie simplu]

SUBSCRIU la ce i-ai zis lui Tunde, la fel am fost si eu crescuta, ba mama lucra vanzatoare si era mama singura, ca a scapat in timp util de balast Nici in ziua de azi nu stiu cum a facut saraca, la vartsa ei (m-a nascut la 18 ani!!!), cu banii ei putini sa faca sa nu-mi lipseasca nimic, sa cresc frumos, sa primesc atentie maxima, sa am bicicleta (chiar daca era sh, ca nu gasise noua)-cel mai frumos cadou din viata mea a fost clinchetul soneriei de bicla de ziua mea!!
Cel mai mult am apreciat-o ca s-a pus mereu in mintea mea (deh, ii era si usor, la diferenta de varsta dintre noi), ea imi cumpara haine de bebe la papusa mea bebelus, ca o intrebau vanzatoarele "cati ani are copilul?"
Mda...fac aci o ODA MAMEI, chiar cea mai minunata fiinta din lume, n-am sa stiu niciodata cum a facut de eu n-am simtit grijile ei zilnice, cum a stat ea mereu cu capul sus...

Tunde sa nu ai nicio indoiala, cel putin in perioada asta cea mai buna si frumoasa jucarie esti tu, iar mai tarziu...degeaba au tone de jucarii (eventual oferite ca pret pt lipsa de timp petrecut), daca nu esti tu acolo jos, pe covor sa te joci, sa te scalambai...degeba, jucariile sunt...ce za zic, se trece rapid la urmatoarea si urmatoarea, si urmatoarea....

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna dimi la amiaza

Lorich;spor la trabalit..so..subscriu;greu mai e sa fi woama

'C.A.R?-imi suna foarte cunoscut.Mama ne-a crescut singura pe mine si p frate-miu.Mereu avea credite..dar s-a descurcat.Nu imi aduc aminte de nici o jucarie insa imi aduc aminte clar si exact momentele frumoase cand plangeam toti trei de bucurie sau de necaz.
Noi am facut efort si am cumparat lui Mario tot ce si-a dorit..dar niciodata nu l-am vazut mai fericit de cand ne jucam cu El,ne tavaleam pe jos cu lego cu puzzle...astea au fost cele mai mari cadouri primite de la noi.Acele cadouri ,jucarii au ramas doar niste obiecte prin casa..mai da in ele cu piciorul cand stau in cale.

Asta mica e iara haplea..ar manca din 10 in 10 minute..si doarme exact 7 minute dupa mese

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

fetelor va multumesc mult de tot pentru urari tuturor

nu am mai avut timp sa intru pt ca eram in pregatiri pt musafiri.

am stat pana la 1 azi noapte si acum sunt rupta de oboseala ca ne-am trezit la 7 fortati de Albert care nu doarme mai mult de ora 8 niciodata ( desi si el s-a culcat dupa 1)

am pofta sa-mi iau niste pantofi. mi-am luat vineri o pereche, cadou de ziua mea dar aveau atat de multi frumosi ca mi-a ramas gandul la ei. Abia astept sa se faca luni sa plec la cheltuit bani

o sambata frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

LA MULTE LUNITE CATALINA, DIANA, DARIUS, FLORIN, EDUARD!!!

Noi am avut o noapte tare agitata. Ma asteptam ca dupa ziua de ieri sa pice la noaptea. Dar s-a trezit la 1 fara (lucru pe care nu l-a mai facut de cateva saptamani) si apoi inca de cateva ori, le-am pierdut numarul ca l-am luat in pat cu mine ca sa nu ma mai ridic ca eram terminata. Ne-am trezit amandoi de tot\la 6.30 si ne-am mutat in sufragerie ca sa doarma tati. Dupa ce s-a trezit el i-am pasat copilul si m-am culcat si eu 2 ore. Acu sunt mai bine. Si azi iesim afara indiferent de vreme ca ieri nu am iesit si cred ca d-aia a fost asa ciufut.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

si....
la multi ani uram si noi tuturor sarbatoritilor de azi

Diana de Blue Nihgt
Catalina de Roxx
Darius de Zumzu
Florin de Simis
Eduard de LO
sa cresteti mari si frumosi si sa-i bucurati pe parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si eu ma gandeam ce crema de soare sa folosesc. Probabil voi lua Mustela, dar ma mai uit prin farmacii. Joi cand am iesit l-am dat pe fata cu o crema de-a mea cu spf30 ca nu aveam altceva si prea ziceau astia cu radiatiile solare.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

multumesc pentru vorbele frumoase
Acum chiar trecem printr-o perioada proasta din p de vedere financiar,nu a fost asa mereu. Cred ca suntem multi cu aceeasi problemaDar trece si asta,numai sanatate sa avem.

Colicii sper sa treaca..asa plange cu lacrimi de suferim toti in jurul ei..Eu -s aia cu foenul/Mario e cu masajul p burtica/;Tati tine suzeta..ne luptam in colectiv cu colicii.

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput