Tabara Pro-Irinel

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Marius discutia era in contextul in care acum Monica a sustinut ca masina Bentley ar fi a ei, cumparata din banii ei iar aici s-a scris ca ea nu castiga nici un ban asa ca de unde ?...

Edit: iar la procesul de divort si partaj cred ca va conta ca Monica a realizat venituri in timpul casatoriei, nu ?

Proprietatea asupra masinii este data de actele masinii insa este relativ si aici pentru ca poate sa fie un bun partajabil in anumite conditii. Nu stiu amanunte vor fi constatate in proces, dar daca acum scrie numele ei pe actele masinii poate sa revendice sub observatia de mai sus privind momentul dobandirii ei si a surselor de dobandire.

Da la proces fiecare parte va fi interesata sa administreze probe - prin care sa se dovedeasca aportul la obtinerea bunurilor comune pe perioada casatoriei. In fapt si pe baza acestor probe se va stabili partajul in sine dca nu va exista un acord intre parti ceea ce a fi extrem de putin probabil.
www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Pai parca lua 15.000 de euro pe emisiune.

Pe podium nu defila Irinel, el doar dadea banii/relatiile ca sa defileze ea

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Acolo scrie ca avea un contract de 25000 Euro/luna, eu nu stiu amanunte, cat lua pe emisiune, dar mi se par bani indiferent ca e vorba de 15000 sau 25000.

Eu nu cred ca Iri dadea bani ca sa defileze Monica. Ca numele de Columbeanu o ajuta asta e clar, probabil ca audienta prezentarilor respective de moda crestea pentru ca lua ea parte.

Mie totusi mi se pare ca daca nu se pricepea deloc la modeling nu s-ar fi prostituat creatorii de moda sa o includa in prezentari, doar nu era familia Columbeanu vreo autoritate cu mare influenta in domeniu. Erau niste clienti cu bani si notorietate. Atat.

NU ii iau apararea Monicai. Nu mi se pare o mama buna.
Dar nici Irinel nu poate ridica mai mari pretentii in domeniul asta pentru ca ce a facut in ultimul timp expunandu-si copilul pe net si in presa si refuzand orice intalnire a fetitei cu mama ei mi se pare incalificabil.



Irinel este un om influent, cu bani si relatii, de aici si aparitia Monicai in lumea modei, asa cuma alansat-o el si pe Anna Lesko in lumea mondena.
Ca Monica defila din cauza lui Irinel a spus-o si Botezatu, numele este de vina.
De castigat castiga bani, dar nu cat sa plateasca un Bentley

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


slabuta tabara asta, dincolo sunt 37 de pagini, aici doar 7



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Incerc un sfat catre Irinel nu ca mi l-ar fi cerut .Ai grija ce faci cu banii , ca uite Monica vine tare din urma, a cerut 50.000 € ca sa dea niste amarate de declaratii, asa ca faza ca nu are bani sa intretina copilul pica...Si daca deschide gurita pica banii...deci grija mare.Prost nu e cel care cere ci cel care da...si cum ai nostrii nu au ce manca da se satura daca privesc cum se fac altii albie de porci, televiziunile dau banii cu galeata chiar si daca nu spui nimic important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

De castigat castiga bani, dar nu cat sa plateasca un Bentley



Auzi Xio, da' intr-o casnicie, nevasta (sau cel care castiga mai putin) trebuie sa-si stranga bani sa-si ia masina? Si daca sta acasa, cu copiii, inseamna ca merge cu tramvaiul toata viata?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui XIO

De castigat castiga bani, dar nu cat sa plateasca un Bentley



Auzi Xio, da' intr-o casnicie, nevasta (sau cel care castiga mai putin) trebuie sa-si stranga bani sa-si ia masina? Si daca sta acasa, cu copiii, inseamna ca merge cu tramvaiul toata viata?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Da' si asa ii strangea in cateva luni daca e sa dam crezare ziarelor care estimau veniturile ei lunare.
Ceea ce e departe de posibilitatile multor muritori de rand.
Ca IC ii facea mai repede sau ii avea deja e adevarat dar irelevant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Nici eu nu ma dau in vant dupa Columbeni... Ba chiar ma enerva ca toata ziua buna ziua "dadeam" de ei pe la TV...
Nu sunt in tabara niciunuia dintre ei...

Monicuta clar l-a luat pt bani. El a luat-o pt a avea si el un copil. Pana la urma interese de ambele parti.

Nu stiu cine ar merita sa-i fie incredintat copilul... Insa ce mi s-a parut urat, marlanesc la Iri: faptul ca dupa ce a castigat custodia temporara, a rupt orice punte intre copil si mama sa. Buna, rea, e mama ei.. N-a mai dus-o la gradinita ca sa nu o vada pe Monica, din celebra vila de la Izvorani au dat-o afara si nu au lasat-o sa-si vada fetita, am inteles ca ar fi pacalit-o pe Irina ca mama ei este in America, numai ca sa nu mai intrebe copilul de ea..

S-a repezit sa declare ca de 8 martie a intrebat-o pe Irina daca vrea sa-si vada mama, si irina a zis ca nu, sa nu o mai vada niciodata.. Iar la intalnirea de acum cateva zile de la Protectia Copilului, Irina s-a sarit in brate, i-a spus "te iubesc mami!" si a fost ok intalnirea cu mama ei... pt Irina, Moni Columbeanu e mamica ei, pt ea e cea mai buna, mai frumoasa mama... ea nu stie ce stim si vedem noi din afara: ca Moni e increzuta si plina de ea, ca a fost mai intai de toate interesata de banii tatalui ei... E un copil mic, care din pacate a fost f bulversat ed toata povestea asta..

Cu bataia...eu nu cred ca Monica si-a batut copilul. Hai ca i-o fi dat vreodata vreo palma la popou, dar in nici un caz nu cred ca a batut-o "cu bestialitate" cum zice Iri.
Ea era cu treburile ei, defilari, moda etc.. eu cred ca ea interactiona destul de rar si putin cu Irina, cred ca nici nu avea timp sa o bata... Plus ca au avut mereu bona, era mama ei care avea grija efectiv de Irina, Monica nu se trezea noptile, nu ii facea de mancare, nu trebuia sa stranga dupa ea, nu trebuia sa o stearga la fund etc... Daca ar fi facut toate astea (cum facem noi, oamenii de rand, astia de conditie medie), atunci hai sa zici, erau sanse sa se enerveze si sa se apuce sa dea in ea... Dar nu, ea mai lua din cand in cand in brate copilul sa dea bine in poza, mai iesea in cate un parc..deci facea cu ea doar partea de distractie, unde nu prea ar fi avut loc bataia...

Am vazut-o anul trecut de 2 ori in parcul Kiseleff, pe unde mai ies si eu cu fetele. De fiecare data a venit cu soferul, a coborat din masina impreuna cu Irina si mama ei (bunica Irinei), a mers cu ele pe alee pana la locul de joaca, acolo le-a lasat, a facut cale intoarsa, f preocupata, vorbind la telefon. Dupa vreo ora-doua a venit sa le ia... deci cam la asta cred eu ca s-a rezumat timpul petrecut cu Irina..

De Irinel ce sa mai zic... s-a gasit sa fie acum tatal perfect... Pana acum nu mi s-a parut a se ocupa de Irina, s-a gasit acum sa-si duca copilul in brate la gradinita (cand a mai dus-o la gradinita), ca sa arate ce??
Sau poate se preocupa de copil cand era cu blondele alea....

Ce sa mai... scandal in toata regula, imi pare rau de copil in primul rand... sa vedem ce va mai urma....

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui XIO

De castigat castiga bani, dar nu cat sa plateasca un Bentley



Auzi Xio, da' intr-o casnicie, nevasta (sau cel care castiga mai putin) trebuie sa-si stranga bani sa-si ia masina? Si daca sta acasa, cu copiii, inseamna ca merge cu tramvaiul toata viata?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



care-i legatura? Daca ma casatoresc eu cu un milionar, traiesc din banii lui si pun 100 de dolari din ce castig la reparatia Rolexului sau de 5000 de euro nu o sa am pretentia la divort sa imi iau "rolexul MEU" inapoi.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

care-i legatura? Daca ma casatoresc eu cu un milionar, traiesc din banii lui...



Daca te casatoresti cu un milionar sau cu un falit, traiesti "din banii vostri", asta-i "legatura", ca nu sunteti doi adolescenti la cofetarie si platiti "nemteste".
Iar daca i-am cumparat nevestei masina, nu i-o iau inapoi daca divorteaza de mine, numai ca o fi avut venitul mai mic; nici macar legal nu se poate, ca intra la partaj. Dar masina din discutie e pe o firma oarecare, iar Irinel e barbat doar in buletin (sa ma ierte Roxana, ca era topicul proIrinel, dar le-am incurcat).
Asa ca n-o lasa sa ia masina, si trabant daca era nu o lasa.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Bine, Rufus, mie in continuare mi se pare penibil sa spuna ca a luat Bentley-ul din banii ei tinand cont de situatie. Am voie, nu?

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput