Tabara Pro-Irinel

Tabara Pro-Irinel | Autor: Roxana

Link direct la acest mesaj

Am vazut ca s-a deschis un topic in care s-au adunat sustinatorii Monicai Gabor. Eu vreau sa adun aici sustinatorii lui Irinel. Este clar ca Monica a umblat numai dupa banii lui si cred ca, exact din acest motiv, trebuie ca tatalui sa i se incredinteze copilul. Nu faci un copil doar pentru a cere bani cu caru de la tatal copilului.

Deci, ce sustinatori Pro-Irinel avem aici? spuneti prezent.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniastef11 spune:

da si eu sunt in tabara pro Irinel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Daca ai citi celelalt subiect ai vedea ca nu sunt numai sustinatorii lui Monica acolo, de fapt e o dicutie despre ce se intampla.

Daca e sa ne impartim pe tabere eu cred ca pe acest forum ar fi necesar un subiect "Tabara Pro-Irina".

Eu acolo m-as incadra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

In privinta banilor, sant pro-Irinel. Sa-i dea pensie alimentara copilului si sa-i asigure conditii de trai asa cum a fost invatat copilul pana acum. Pt Monica sa nu dea nimic , doar copilul.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Tocmai ce am citit ca Monica vrea Bentley-ul inapoi pe motv ca l-a platit cu cardul ei Supertare!


De la ea nu ma asteptam la mai mult, dar de la Irinel asteptam ceva maturitate in tratarea problemei custodiei.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu sunt pro nici unul. Sunt multe lcruri pe care le aprop si le dezaprob de ambele parti.
Cu masina ce-i, pana la urma? Era din banii ei, ai lui sau din banii comuni?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pai de unde crezu tu ca avea Monica bani sa isi cumpere un Bentley?!?!

Bine, eu oricum sunt de parere ca intr-o casnicie care se termina cu divort, sau concubinaj care se termina cu despartire, normal este ca fiecare sa plece cu ce a venit iar bunurile comune sa le imparta.
Mie mie mi-ar fi jena sa-i cer prietenului meu banii pe mobila pe care am luat-o pt. apartamentul nostru.
Cu fetita nici nu am cuvinte, mai ales pt. ca parintii mei au divortat dar pt mine au avut luciditatea, maturitatea si inteligenta sa ramana prieteni si sa ma creasca impreuna. Dta fiind faptul ca nici in cazul Columbenilor nu a fost o relatie abuziva care sa nu perita un divort usor, nu vad ce ii impiedica si pe ei sa lase orgoliile la o parte si sa isi dea seama ca ei trebuie sa faca tot ce pot pt. fiica lor, nu pt. presa si aplauzele altora.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


dupa o casnicie e normal ca bunurile sa se imparta, pentru ca lucrurile sunt mai complicate decit par la suprafata dincolo de mobila; uneori in viata reala un sot face sacrificii, munceste sa-l sustina pe celalalt in studii, femei care renunta la propriul venit si cresc copiii, ii ofera celuilalt conditii sa-si faca o cariera profesionala si dupa nspe ani risca sa ramina in strada fara nimic pentru ca nu au adus nimic, etc; asta a fost offtopic
In cazul de fata, in locul Monicai eu as cere despagubiri si doar pentru faptul ca l-am suportat pe Iri in viata mea, daca el si-a permis sa-si cumpere nevasta, pai acum sa-i platesca daunele; punct.




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Monica sa se multumeasca cu faptul ca a ajuns o persoana cunoscuta, careia i se deschid multe usi (deocamdata) Fetita trebuie sa ramana la ea dar sustinuta financiar de Irinel. A stiut ce face din clipa in care l-a cunoscut pe Irinel, a trait super tare timp de 5 ani,sa fie multumita daca i se incredinteaza copilul ca in rest....e ridicol sa inceapa cu pretentii din moment ce nu a contribuit cu nimic financiar la ce detine Irinel.El poate gasi sute de femei cu care sa traiasca cum a trait si cu Monica pana acum, ea in schimb....n-a avut minte cand a bagat divort, nu a stiut sa se asigure financiar inainte de asta.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe


dupa o casnicie e normal ca bunurile sa se imparta, pentru ca lucrurile sunt mai complicate decit par la suprafata dincolo de mobila; uneori in viata reala un sot face sacrificii, munceste sa-l sustina pe celalalt in studii, femei care renunta la propriul venit si cresc copiii, ii ofera celuilalt conditii sa-si faca o cariera profesionala si dupa nspe ani risca sa ramina in strada fara nimic pentru ca nu au adus nimic, etc; asta a fost offtopic
In cazul de fata, in locul Monicai eu as cere despagubiri si doar pentru faptul ca l-am suportat pe Iri in viata mea, daca el si-a permis sa-si cumpere nevasta, pai acum sa-i platesca daunele; punct.


Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759



Na lol, Ana Stroe, cum adica sa primeasca despagubiri pt. ca l-a suportat pe Iri? Adica ea s-a vandut pt. niste bani si acum ar trebui sa primeasca si mai multi bani de la cel care a "cumparat-o" doar pt. ca l-a suportat?
Pe considerentul asta, ia sa-i dea inapoi Monica ui Columbeanu toti banii pe care i-a facut din modelling datorita interventiilor lui, silicoanele ei si ale lui sora-sa samd

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Monica se simtea asigurata financiar de aceea a si bagat divortul, altfel mai statea.Dar asa cum se prezentau lucrurile la vremea cand inca nu divorta, avea bani destui, masina la scara, firma pe numele ei, viza de Americuta, cariera in floare...asigurarea prin fetita a unei pensii alimentare destul de substantiale...deci totul super...nu cred ca s-a gandit macar o secunda cum v-a decurge .In imaginatia ei urma sa bage acea urgentare de incredintare a copilului, pe la spatele lui Irinel, fara ca el sa stie si sa plece in America , si el sa ramana dand din buze, mai ales ca legea in general lasa copii mici mamelor.
Dar cum socoteala deacasa nu se potriveste...presa i-a adus la cunostinta lui domnu sot ce planuri are Monica si asa totul s-a dus de rapa.Masina si casa i-au fost retrase, ca de , erau donatii...de firma ei nu se prea mai ocupa, cariera la un semn al lui Irinel se cam inchid toate portile , si banii nu mai vin cu galeata ca pana acum, copilul a ajuns la tata si cam adio pensie...asta asa la o prima structurare.Dedesubturile le cunosc doar ei.

Mergi la inceput