Buburuze de Ianuarie-Februarie 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata!

Cafea aromata si croissante calde pentru toata lumea!

Reusesc si eu in sfarsit sa scriu ceva, desi sunt intr-o mana, cu cealalta tinandu-mi odorul marait.

Printesa mea este din ce in ce mai atenta la ce se intampla in jurul ei si arunca zambete fermecatoare, mai ales lui tati .

Aseara am avut iar o repriza de colici urati de 3/4 de ora, apoi a dormit bine, slava Domnului!

Irinukaaa, desi cu intarziere, multe lunite sanatose si voioase voinicului Patrick! Cum e la 3 luni? Tine capul, au trecut colicii?

Ziki, pentru umorul tau teribil !


fetele!



Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Foloseste cineva wrap, legat in cruce pe spate? Cum vi-l puneti? Eu am incercat o data sau de doua ori, dar printesa tipa si se zbate, nu-i place sa stea acolo .

Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna dimineata!

Ma alatur la

desi am zis ca adorm devreme,m-am culcat la 1..la 2.30 s-a trezit puiul si a papat..am adormit la 4..la 5 s-a trezit..la 6.30 m-am sculat sa ii pregatesc lui tati papa.


Sa aveti o zi de primavara mult asteptata!




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Noi suntem maraiti, nu avem chef de nimic.Ne certam cu tazatzele, nu-i convine nici cand e prea plina nici cand e prea goala.Nush ce sa mai fac cu el,rar se intampla cand goleste, un san la o masa.

Catalina eu am wrap si l-am pus de fiecare data cand era mancat si linistit. Daca e agitat nu-l puna ca percepe ca pe o pedeapsa si nu sta.

Ma duc sa mai citesc din urma.Pupici



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

buna dimineata dragelor!

hai sa va raspund dupa ce am citit din urma.
in primul rand, m-ati laudat de nu ma vad, poate ma prostesc
si da, mai sunt si nervoasa, si atunci plang ce-i drept, nu prea stiu sa racnesc desi mi-ar placea...

apoi,
ANDRI, pentru tine am doua raspunsuri. Unul ar fi ca si mie mi s-a intamplat sa tot curga nitel lapte chiar si la o saptamana dupa ce am terminat pastilutele. (bine, nu-ti mai spun ca asta a contribuit la starea mea de kk-o ca m-am oprit prea repede, ca am privat copilul de lapte, etc). dar mie mi s-a oprit in ziua a 8-a, adica luni. de atunci nu mai vad nimic pe tricou...
si doi - iesiti, fetelor afara! pe mine m-au trimis afara la joaca inca de la iesirea din spital, cand eram in Franta. e drept ca eram in sud, si era Martie, dar batea vantul tare si mi-era nu-stiu-cum, dar mi-au zis ca mai rau fac daca tin copilul crisalida in casa

legat de ce zicea "nenea ala de la televizor", si cu SHINES, si mie mi-au spus doi medici (al flaviei si mai nou asta al lui felix) ca legumele si fructele din borcanelele Bio (cica Hipp sunt printre cele mai bune + scumpe)sunt mai bune calitativ si chiar fara chimicale - fata de cele din piata, care sunt stropite cu de toate...
eu Flaviei cu borcanele i-am inceput diversificarea, dar ma rog, nu pot "constata" nimic, nici in bine in rau legat de sanatatea ei. e prea devreme sa ma pronunt. si in plus, suntem oricum bombardati de E-uri si atacuri la sanatate...

VIN COLACEII !!!

ma duc si eu sa ma uit pe site-ul ala cu minunatii

ANCA astept sa-mi spui cum facem si cui trebuie sa trimit prin posta...
si mai ales, imi voi trimite soata la rendez-vous cu tine sau cu sotul tau - sa-mi spui cand


iar noua tuturor, o zi super! vine, vine priiiimaavaaaraaa!



copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata, Catalina multam de cafea si croissante bune-bune!

Pe noi ne-a anuntat tati aseara ca-i racit si prin urmare mi-am luat copiii sa-i culc eu singura (tati il adormea pe Robert si dormeau amandoi in dormitor pana acum)... a fost horror...Ana a adormit si a fost trezita de 7 ori de Robert, care se foia, o lua de mana, de par, de etc... la un moment dat am intrat tare de tot in el, s-a pus pe urlaaatt...aveam nervii pe bigudiuri; pana la urma am adormit fifi in brate, am pus-o in patut si jum de noapte am dormit asa, apoi s-a trezit si a papat si am oprit-o langa mine; nu zic ce incantat era Robert cand a vazut langa cine s-a trezit dimineata

Shine multumim de articol, foarte adevarat mi se pare, nu stiu sanatate, inteligenta, ramane de vazut in viitor, insa eu cand l-am intarcat (sincer, el ar fi mai vrut, dar incepeam serviciul si n-am vrut sa asocieze una cu alta) n-am mai avut vreo problema cu sanii, nu au curs, nu s-au umflat, nici macar o furnicatura n-am simtit; chiar m-am mirat si eu si am fost bucuroasa, pt mine a insemnat ca am alaptat cat s eputea si m-am oprit cand trebuia, cand nu mai era lapte, practic.
Cu diversificarea, vreau si eu sa fiu mai atenta la copil de data asta, ca a mers tare greu la Robert!
"autodive" as incerca, dar sincer nu stiu daca voi putea trece peste panica si frica de a se ineca. Uite, sunt bucatile de mar...care sunt fff pacatoase, cica nu se muleaza deloc, raman asa si daca ramane vreuna de aia in gat???

Anca o sa ma uit pe site, si eu m-as mai baga.

borcanele si eu am incredere in ele, asta am tot auzit mereu, ca sunt mai atent preg decat legumele din piata unde nu poti controla ce chimicale au folosit taranii sau cei ce le produc.Si eu tot de hipp am auzit ca-s cele mai bune, mai "nepline" de zahar (ca cele d ela nestle). Om vedea

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Lori..legat de teama ta cu inneatul,uite aici www.hopa-sus.ro/magazin-produse-copii-bebelusi/sistem-pentru-hranire-sigura-11024-p-91-c.aspx" target="_blank"> sistem hranire bebe

acu nu stiu cat o fi de igienic,eu am dubii pentru ca sunt maniaca cand vine vb de asta dar este o chestie inteligenta adevarul..si poate a fi un prim pas bun pentru ca bebe sa rontzaie singur.
de pe site-ul asta imi fac eu cumparaturile online pentru bebe si sunt foarte multumita de preturi si de calitatea serviciilor..de multe ori imi vine comanda in aceiasi zi..desi stau la cuca macaii




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Catalina, eu de obicei leg wrapul la modul cel mai simplu, adica www.youtube.com/watch?v=DTsVqghgFvA" target="_blank">asa. Nu inteleg ce intrebi, sa stea bebe de fapt in spate si nu in fata sau cum? te referi la ceva de genul www.youtube.com/watch?v=zFLhddgIEIQ" target="_blank">asta? daca da, mi se pare complicat si bebe cam mic pt asta.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

aici www.dinodany.ro/produse-plasmon-naturale-omogenizate-fructe-omogenizatul-mere2x104g-p-138.html" target="_blank"> produse bio pentru inceperea diversificarii

am auzit pareri bune despre aceste produse si au gama destul de variata




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput