Buburuze de Ianuarie-Februarie 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Mai, acum m-am uitat si eu mai bine pe site-ul asta de pe care am comandat colaceii. Si au o gramada de minunatii la super preturi, inclusiv de la firme cunoscute. Si unele sunt pe stoc in UK, probabil alea vin mai repede si fara diferente de tva, etc. Tot asa, mai multe bucati. Super tare! Ma uit si o sa vin cu cateva propuneri, poate mai facem ceva comenzi in grup. Sa vedeti minunatie de hainute si nu numai .

Pana ma mai uit eu de una-alta, o intrebare: mai e pe aici vreo mamica nebuna ca mine care foloseste scutece refolosibile (textile)? Ca au astia pe site o gramada de modele, super convenabile ca pret fata de ce exista pe la noi. Ei, se baga cineva cu mine la o comanda?
Daca sunt amatori, dau link-urile apoi.

Bebelu, am bagat-o si pe Aditza pe "waiting list" (e deja a treia).

Pup fetele.

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Bebelu;imi pare rau pt bubu Nataliasa se faca bine repede repejor..mami are grija de ea
baga vit c natural /oscillococcinum/ser mult!

Mirelushnoi te iubim tare tare
Stim cate faci tu...e greu cu una ..dar cu doi
Asa-i!..hai sa ne cumparam cate un pistol..ar mai trebui rarit cativa brb..hai capul sus..tu trebuie sa fii tare pt motanei..vezi ca el habar n-are nici cat au mancat.Motaneii sunt agitati ca tu esti suparata...e usor de zis..stiu..nu sunt zambile

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Anca, pai spune-ne si noua de pe ce site ai comandat, sa vedem si noi ce mai e interesant pe acolo!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

BLUE mersi ...vreau suta la suta colacelul

raluca sanatate multa si tie si nataliei

mirela fi tare ! o sa isi dea seama ca greseste , sper din suflet sa iis dea cat mai curand .

am vz ca vorbeati de imbracatul bb ...eu in casa il tin cu body , salopeta si uneori cu caciulitza . Dupa baie neaparat caciula pana a doua zi dim .Faza e urmatoarea , desi este imbracat cum am precizat are mainile sloi .... cum il bag intr.o paturica si il tin acolo , cum i se incalzesc mainile . stiu ca inca nu au circulatia periferica dezv dar pana acum nu le avea asa sloi , in casa am 22.23 grade , depinde .
cand il scot afara il imbrac cu body, pantalonas , salopetica mai groasa si fasul ...in cap o caciula subtire si una groasa ...

abia astept sa iesim afara , am o pofta ca sa zic asa



D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Anca pe ce minunatie de site te uiti? Da-ne si noua link!
Eu nu folosesc scutece refolosibile dar poate ma bag la altceva.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Buna seara mamici...
Mirelush, imi pare rau ca te supara sotul...nush ce sa zic, macar nu te mai supara daca nu poti sa l ignori

Bebelu sa va treaca raceala la toti

Simo , interesant articolul, sa ne mai dai

fifitza mea a fost agitata toata ziua, iar in seara asta a plans isteric, abia am linistit o...nush ce o fii fost cu ea, acum doarme de la 8.30,

au venit colaceii....Anca o sa ti trimit si eu adresa mea maine

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Edi nu a mai plans asa tare in seara asta..azi i-am dat debridat,cate 2ml de trei pe zi cum a zis dr..si vad ca e mai ok.
spre seara i-am dat si colic baby..tragea la partzuri saracu..bombardament era in pampersul lui,dar macar nu mai tipa asa ca aseara.

ma duc la nani,sunt cam obosita,desi azi am dormit o ora.

Nbuna la fete si bebei..sa fiti cuminti




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Site-ul este www.dhgate.com/wholesale baby.html" target="_blank">engros. Numai ca trebuie muuulta rabdare ca sunt zeci de mii de oferte...

Legat de imbracaminte, eu o tin in casa doar in body, cu maneca scurta sau lunga (si la noi e cald mai nou, desi am inchis complet jumatate din calorifere, tot am 24 de grade). Initial puneam si sosetute/botosi, dar acum e imposibil sa ramana in picioare mai mult de un minut, asa ca am renuntat.

Afara iesim in general cu inca o salopeta de bumbac sau cu pantalonasi si bluzita puse peste body si o salopeta tot din bumbac dar mai grosuta (echivalent cu o haina de primavara, zic eu). In cap o caciulita de bumbac gen fes (pt. ca e singura care sta pe urechi cand intoarce domnisoara capul) plus una de lanita impletita de o bunica (pt. ca are baretele cu care se leaga grosute si tine loc de fular).

Pe langa astea se adauga acel cover de la hiphip (am mai povestit eu de el), care a inlocuit cosmonautul de fas .

La capitolul cosmetice la noi prietenii cei mai buni sunt ceaiul de galbenele si unguentul de galbenele de la plafar (si pe fata si la fund), masaj facem cu ulei de migdale, inainte de baita iar sapun/sampon avem de la eco friendly baby, cu musetel.

Pupici, noapte buna!

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

BLUE- tot respectul meu ca incerci scutecele ecologice, cum merge? Tot am vrut si eu si tot ma las pagubasa, ca imi zic ca e prea complicat. Dar parca as incerca.

RROX - finuta mea s-a autodiversificat sau BLW (baby-led weaning). Mama ei, ca tot omu', a inceput diversificare cu piureuri, de fructe, de legume, cu cereale, etc. S-a lovit de un zid, copilul refuza sistematic tot! Nimic nu manca, oricat a incercat mama. Asa ca din disperare de cauza, a inceput sa citeasca despre autodiversificare si a incercat si asta. Ii punea de exemplu o jumate de banana. Ei bine copilul lua banana si rodea la ea pana nu mai ramanea nimic din ea! Fara piureuri, nimic pasat. Totul intreg. Eu era sa mor de inima cand o vedeam cum baga felii de portocala in gura si molfaia acolo in legea ei si la sfarsit scuipa pielita. Ramaneam bouche-bee, eu care i-am dat copilului pasat pana la un an jumate, desi avea toti dintii in gura demult.
Nu s-a inecat, n-a patit nimic. II punea pe tava de la scaunel tot felul de fructe sau legume (fierte, normal) si fetita le rontaia de una singura.
Am zis ca la Kevin incerc si eu chestia asta. Ca sa simta si copilul gustul mancarii, ca am mari probleme la mancare cu PAtrick si eu banui ca din cauza ca i-am dat prea mult pasat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

blue night, ai PM!

Raluca , mami de pisicuta Maia Rebecca, 20 ianuarie 2011

"Iubirea nu este un targ : te iubesc pentru ca ma iubesti. Iubirea este o certitudine : te iubesc pentru ca te iubesc." - Liviu Rebreanu

Mergi la inceput