Oana si Pepe s-au despartit

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

candy,pepe a explicat de ce a strans probe-pt ca stia ce circ va face oana daca se vor desparti si cat de tare l va jigni si acuza...
daca n ar fi avut probe,la cat circ mediatic a facut oana,multi ar fi fost tentati s o creada pe ea.
el initial n a vrut sa faca scandal,a plecat de acasa,i a spus ei ca vrea sa divorteze fara scandal,dar cum a aflat presa,oana a iesit prima pe post si a inceput sa spuna ca pepe e de vina,ca ea nu l a inselat ,ca el e tigan,homosexual etc....
pai oricare dintre noi ne am fi aparat apoi...
gandeste te cum ar fi sa ti vandalizeze fostul casa....ce ai face,ai sta cu mainile in san?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Dumnezeule mare!Care`i oameni buni povestea oamenilor astia?Ce`i cu femeia asta Oana?E normala la cap?Cum poate o fiica sa vorbeasca in halul asta propriei mame?Si femeia asta(mama ei) pt. ce vine la TV sa o vada toata tara cum o terfeleste fii`sa?
Dumnezeule,ce mahalagioaca?cine a crescut`o in halul asta?Zici ca`i este dusmanca nu mama...

eu habar nu am cine`s astia dar am ramas MASCA!!Cita tiganie,cita josnicie!!!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Uite ca de la un filmulet am dat click pe altul si tot asa.Nu am rabdare sa le vad pina la capat dar din bucatelele pe care le-am vizionat...nu pot sa inteleg si pace ce fel de televiziuni sunt astea care fac asa emisiuni timpite.Il suna pe om si`i zic in direct ca`i nevasta`sa la hotel cu amantul,ca uite`i masina in parcare,ca daca acum se dezbraca Oana...ca uite au stis lumina...
Astia`s pe bune????Asta e divertismentul la romani acum?Vad in studio barbati in toata firea care se dedau la birfa ieftina ,pun intrebari timpite si fac comentarii la fel de timpite.
Pe cuvint daca mai inteleg ceva.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Sa strangi probe ca sa te convingi daca esti inselat sau nu mi se pare de inteles. Insa, Monalac, "aparat" e una si dat pe post chestii intime si amanunte picante din sfera relatiilor intime, pe bani, e altceva. Il credeam un domn, da' uite ca nu e. Pana la urma, ai stat 7 ani cu femeia asta, isterica, mitomana sau nebuna sau cum o fi si ai recunoscut ca ai iubit-o. Ceea ce face el la TV mi se pare un circ ieftin si un santaj ordinar - culmea, asumat ca atare de un post national de televiziune - daca nu vii si-ti ceri scuze public, dau pe post filmul compromitator. La fel de bine putea sa zica - daca nu te tarasti in genunchi, lingi pe jos sau mai stiu eu ce. Asa decurge un mariaj normal?

De ce ar trebui sa ma intereseze pe mine, telespectator, de cand nu s-au mai culcat ei si de ce, si in ce pozitii, si de ce si-a pus sterilet sau nu? Eu spun doar ca s-a ajuns mult prea departe si cred ca ar fi cazul sa intervina si CNA.

Am urmarit primele lor reactii publice si ceea ce mi-a fost evident dincolo de toate e cat de mult se iubesc inca. Ma rog, de la dragoste la ura se zice ca nu-i decat un pas. De Oana se stia cum reactioneaza la nervi, in schimb Pepe ptr mine a fost o surpriza neplacuta. Daca tot nu te intereseaza fosta, las-o in pace, nu mai scormoni rahatul, vad ca stie tot ce face, tot ce zice, ce mesaje da. Si Pepe e dus cu pluta rau de tot. Si mai mult, cred ca e intaratat de toti oportunistii din jurul lui care fac galerie ca la un meci de box.

Nu cred in ruptul capului ca Oana i-a furat 75.000 de euro din seif. Mai bine zis, nu vad de ce tu, lucidul, ti-ai parasi nevasta nebuna si adultera si ai lasa totii banii in seif, cu chei cu tot, in schimb ti-ai lua 4 genti de toale. It's insane!

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen
Asta e divertismentul la romani acum?Vad in studio barbati in toata firea care se dedau la birfa ieftina ,pun intrebari timpite si fac comentarii la fel de timpite.
Pe cuvint daca mai inteleg ceva.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


:( din pacate da. Si chiar in emisiuni chipurile politice, de mare interes pentru natiune, nu se pot abtine sa nu faca circ.
Acum cateva luni, zapand, am vazut cca 5 minute (mai mult nu suport postul respectiv) o emisiune de-a madamei Firea, care avea nush ce invitati (oameni pretins seriosi) in care se discuta daca basescu a mintit sau nu cand a declarat ca s-a scobit in urechi cu betigase cu vata, dar a folosit din greseala partea fara vata drept urmare, s-au dus reporterii antenei in farmacii sa intrebe daca exista betigase fara vata la un capat si de aici o intreaga discutie daca ala s-a scobit sau nu si unde s-a scobit :).
Am ramas masca cand am vazut pana unde se poate ajunge cu circul si prostia la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Cred ca m-am tzacanit ...am stat azi noapte pana la 1:00 A.M. sa citesc porcaielile lor pe net ...acum, daca tot am pierdut timpul, trebuie sa va scriu concluzia mea

Oana asta are darul nativ de a vorbi 15 min fara a raspunde la o intrebare punctuala, vorbeste mult in jargon si asta da bine la omul de rand … si are umor – umor simplu, de maidan, dar asta o face mai aproape de sufletul si felul de a fi a omului de rand. Marturisesc ca imi place naturaletea din fata camerelor de luat vederi si siguranta de sine …cred ca astea sunt caracteristici native pe care face foarte bine ca le exploateaza. Are un farmec aparte, nu se preface, nu vrea sa para ceea ce nu este. Are o parere buna despre ea si nu ascunde asta. Nu este usor sa te porti firesc in fata unui public pe care nu il vezi, sa ai replica, sa ai umor si sa iti asumi reputatia de “fata rea”. Din toate aceste puncte de vedere imi pare ca seamana cu Mihaela Radulescu . Targetul ei de audienta este o anumita patura a populatiei, nu foarte mica si nu foarte sofisticata …

In opozitie cu Mihaela Radulescu, cred ca mai are nevoie sa isi foloseasca mai mult inteligenta si mai putin instinctele - se bazeaza prea mult pe calitatile ei native – ori ca persoana publica, ca om de televiziune si ca artist asta nu e suficient …cred ca o sa piarda pe propriile ei arme daca nu se maturizeaza / cizeleaza putin. Ea nu isi exploateaza talentele native ci doar le foloseste – iar asta se va intoarce in mod negativ impotrva ei. Personal nu imi place stilul ei dar recunosc ca imi starneste curiozitatea. Imi pare foarte instabila emotional, crizele astea de nervi in direct, cu injurii si mahala dovedesc asta … desi talentata, cred ca nu are sanse multe daca nu se controleaza. In viata nu castigi intotdeauna cu amenintari, cu jigniri si cu sute de procese publice … poti starni curiozitate si interes cu acest comportament dar la final toata lumea se va feri de tine … reputatia asta de “nebuna” aduce beneficii doar daca este gestionata cu inteligenta.


Pepe in schimb m-a dezamagit … nu este departe de felul Oanei de a fi, este doar mai echilibrat emotional. Are avantajul ca are o cariera mai solida si are dorinta de a se cizela … din pacate m-a dezamagit putin in acest conflict …a inceput bine, cu declaratii rezervate si nu stiu, ulterior l-a luat valul. Cred ca daca o lasa pe Oana sa latre pe la toate televiziunile vrute si nevrute, sa ii devasteze casa si ramanea rezervat castiga mult mai mult …atentie, nu spun prefacut, nu spun victim, spun doar rezervat … si-a implicat parintii, a inceput sa intre in direct, la telefon pe la diverse emisiuni, a semnat exclusivitate cu Happy Hour pentru toate dezvaluirile pe care le face, a inceput sa foloseasca amenintari si jargon de macho … nu stiu de ce avea nevoie de toata aceasta publicitate care cred eu ca ii afecteaza reputatia de artist, destuld e bine consolidata.

Daca de Oana nu mi-a placut de la inceput, Pepe m-a dezamagit pe parcurs … acum cred ca se potriveau foarte bine unul cu altul – nu ma mira atractia dintre ei, doar ma dezamageste lipsa de finite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Acum ca m-a facut Buflea si mai curioasa decit eram,cine`i fratilor Oana asta?Ce talente deosebite are,cu ce s-a remarcat,cum de este asa o persoana importanta(oare? parca mai era una care dansa cu sosete cu dantela pe masa la OTV-cum naiba o chema?)sau mai bine zis ,persoana publica.De unde are atitia bani de zice ca i-a dat maica`sii "vila cu piscina care se invirte dupa soare" si alte nush cite apartamente?
Ce a trudit la vietisoara ei de e asa avuta?

Buflea,sa ma scuzi dar eu din ce am vazut (recunosc ,nu cred ca am vazut 15 min. in total cu aceasta individa) nu am remarcat nicio farama de umor,talent sau alte cele din gama.
Mi se pare o tzatza ,o mahalagioaca ...nu stiu,o fiinta la care nu as sta sa ma uit sau pe care nu as asculta`o nici de ar fi unica prezentatoare TV din univers.Nu gasesc cuvintele potrivite sa o caracterizez(impresia mea despre ea,of course) am vocabularul prea sarac sa o descriu in toata`i splendoarea.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:


Ellej, si eu unde eram cand a fost faza cu vata?
Magda Ciumac dansa la DDD
Candy, total de acord cu ultimul paragraf privitor la a!Maruta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui hannen
Asta e divertismentul la romani acum?Vad in studio barbati in toata firea care se dedau la birfa ieftina ,pun intrebari timpite si fac comentarii la fel de timpite.
Pe cuvint daca mai inteleg ceva.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


:( din pacate da. Si chiar in emisiuni chipurile politice, de mare interes pentru natiune, nu se pot abtine sa nu faca circ.
Acum cateva luni, zapand, am vazut cca 5 minute (mai mult nu suport postul respectiv) o emisiune de-a madamei Firea, care avea nush ce invitati (oameni pretins seriosi) in care se discuta daca basescu a mintit sau nu cand a declarat ca s-a scobit in urechi cu betigase cu vata, dar a folosit din greseala partea fara vata drept urmare, s-au dus reporterii antenei in farmacii sa intrebe daca exista betigase fara vata la un capat si de aici o intreaga discutie daca ala s-a scobit sau nu si unde s-a scobit :).
Am ramas masca cand am vazut pana unde se poate ajunge cu circul si prostia la noi.



sunteti tari voi cei care va chinuiti sa supravietuiti noului nivel de cultura.Pe cuvint daca nu va compatimesc,eu cred ca muream de inima rea demult.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


Asta desigur daca conteaza pe undeva imaginea Oanei Zavoranu ...ea exact cu ce se mai ocupa in ultimul timp, dupa ce a plecat de la OTV ?


Din pacate, am auzit ca va fi prezentatoarea X Factor (celebru in UK, de anul asta incepe si-n US, gen American Idol) in Ro caci Antena 1 ar fi cumparat drepturile pt emisiunea asta.
Nu inteleg cum cineva normal la cap face asa ceva, da pe mana ei asa ceva, e clar din start deci ce mahala o sa fie. Pacat, cred ca in Ro avem persoane foarte capabile, dar daca nu se dau in spectacol la orice ora, in orice situatie, nu isi gasesc locul printre pitipoancele de 2 bani.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput