Dovleceii cresc cu spor!(sept-oct 2009) *10*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Dana eu nu i-am dat paracetamol/nurofen ,nimic de genul asta,doar cateva bilute de cammomila cand vedeam ca maraie de durere.

Eu am mesterit cate ceva ...si asa e urat afara .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dragele mele!

Ieri si azi am avut program de shopinng. Ca tot se apropie 1 martie...


Noi suntem bine, doar Ramona mai tuseste din cand in cand , mai ales daca se agita prin casa. Va urez o duminica placuta. Ma duc sa-l hranesc pe pitic si apoi sa facem nani. Ramona e in vizita la socri.


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LALI ce sunt inelele alea? Din ce le-ai facut? De unde harul asta? Ca sunt super faine si mi se par atat de greoaie de facutttt.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel(1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

LALI ce sunt inelele alea? Din ce le-ai facut? De unde harul asta? Ca sunt super faine si mi se par atat de greoaie de facutttt.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel(1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi



Inelele sunt facute din sarma de modelaj si margele de diferite marimi. Ce am postat eu acum s-a transformat in martisoare,ca in ultima poza . Nu am mai modela nimic de pe la Craciun,pana aseara,cand m-au rugat vecina si sora-mea sa le fac cateva martisoare,si am facut vre-0 30 ,cred.Inca nu le-am terminat de pus atele si ambalat.Mie nu mi se mai par greu de facut inelele ,m-am obisnuit sa lucrez cu clesti,patenti , nu imi mai sparg degetele si rup unghiile cu sarma acum.Talentul habar nu am,intotdeauna mi-a placut sa ma joc cu mainile ,sa crosetez,sa impletesc,sa fac felicitari... iar cerceii si inelele din sarma erau pasiunea mea de mic copil .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg



--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



Tu topaiai acolo,dupa canapea? Nu stiam ce se tot aude !

Hai iesi la interval,zi ce ati facut in ultimul timp,pe unde ati colindat de ne-ai ocolit,ce face Rares ,mai ninge in Moldova?

Si acum buna dimineatza!!!
vrea cineva?

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Ninge, e groaznic, frig, urat...
Eu m-am apucat de sala, e super, super, mi-a lipsit. Am dat jos 2 kg, mai am vreo 20, dam inainte cu spor.
Nimic nou in rest, ne luptam cu 2 masele si 1 dinte, si tare greu ies. Rares ia fier mult, anemic tare,de aici constipatie, dat portocala, facut kk moale si tot asa. Papam destul d bine, are 13,200kg, plin de energie, am trecut cu greu la 1 somn pe zi, dar mai sunt zile cand prinde 2.
Am citit ca Rareselul Monicai a fost bolnavior,imi pare tare rau, dar ma bucur ca mami a reusit sa plece intr-o relaxanta vacanta.
Noi tot harnici la tzitzi suntem, ma epuizeaza, cred ca de asta si ia asa in greutate, ca mananca bine si solidele. Din pacate, de la fier, a facut niste pete pe dinti, ca si cum ar fi sarit smaltul, mai stau pana pe 4 martie sa aiba o luna de fier si incep sa ii dau 10 zile calciu, 20 fier, poate se mai remediaza. Ma "lupt" cu conceptiile neamurilor in legatura cu alaptatul, dar si cu faptul ca nu ii dau dulciuri deloc...a mancat intr-o zi niste magiun de prune din ala de topoloveni, evident fara ca eu sa stiu, m-am linistit cand am vazut ca nu are zahar adaugat, oricum pentru mine tot interzis era. Face figuri din alea cu asezat jos si urlat, am inceput sa il pun la colt, e mai mare distractie decat pedeapsa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bravo,bravo pentru sala ,la cat mai multe kg in jos iti doresc !
Da,si u ma gandeam la Monikus, sper ca s-a simtit bine in mini-vacanta,astept vesti de la ea,poze, abea astept sa vad cum s-a descurcat Rareselul ei fara parinti,si cum a fost reintalnirea .

Mai,eu recunosc ca ii mai scap cate ceva dulce,inclusiv dulceata facuta de soacra-mea ,cu zahar ,dar fara alti conservanti. Mai bea si compot facut tot de ea,si ala are zahar, eu fac mai mereu checuri sau placinta cu dovleac/mere/branza cu stafide si ii dau si lui. Bine,asta nu inseamna ca mananca zilnic sau in cantitati industriale. Eu am mai zis ca nu il cresc nici dupa carte,nici dupa net,nici dupa babe,ci dupa el. Am ramas surprinsa sa vad ca desi are uneori dulciuri la indemana ,daca ii arat mancare,refuza ce e dulce. Adevarul este ca e greu sa scapam de unele chestii dobandite in familie , care ne-au intrat in reflex de-a lungul anilor,sau din contra daca ceva ne-a fost refuzat cu desavarsire avem tendinta sa ii dam copilului pentru ca "mie nu mi-au dat,si am suferit ca vedeam la altii". Mie imi plac dulciurile facute in casa , si noi consumam moderat . Nu pot sa fiu la extreme.

Fetelor,unde v-ati ascuns?

Iuliapapusa ma chinui sa iti spun de muult ca mi-a adus surioara napi, de cate ori am vb si pe facebook,si ai postat si aici imi aminteam tarziu ca mi-ai spus ca tu ai vazut,si ma intrebai cum sa imi trimiti. esti o dulce,mi-am facut pofta.

Va pup pe toate, de la prima la ultima.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata

Sa avem o sapt. minunata si copii sanatosi!
Lali, . Aici suntem. Prezent!
Dana, felicitari inca o data pt. bebelus. Am citit povestea nasterii si m-a emotionat f tare:) Pupici si multa sanatate la toti 3 baietii:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

bonjurica

o primavara minunata sa avem caci de maine se termina iarnaaaaaaa

Mergi la inceput