Dovleceii cresc cu spor!(sept-oct 2009) *10*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Pe bune se termina iarna?
Danangie felicitari!
N-am apucat sa va citesc din urma dar va dau cate o !

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR-produsele noastre-
POFTITI IN BAZAR-hainute de la Wakka-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Pe bune se termina iarna?
Danangie felicitari!
N-am apucat sa va citesc din urma dar va dau cate o !

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR-produsele noastre-
POFTITI IN BAZAR-hainute de la Wakka-





sper si eu la ghiocei si pasarele si muguri verzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Si penteu ca de maine calendaristic intram in iarna va spun cu mare drag un LA MULTI ANI ! cu multa caldura!

Catalina bine ai revenit! Si spor la sala!

Lali eu intru mai ales seara, dimineata nu prea am timp asa ca va spun prezent!

Monica cum a fost in calatorie?

Katerryna ce faceti mami?

Ramona a primit de azi martisoare (de la tati unul si de la Mihaita unul si de la bunici ) si este tare incantata!Abia astept sa vina maine de la gradi sa-mi spuna cum a fost!






Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetelor,

Ne-am intors aseara de la Milano. Din pacate sunt mai bolnava ca inainte si Rares e tot racit. Azi am fost cu el la dr din nou si i-am facut si analize sa vedem daca e nevoie de antibiotic.

O sa va scriu maine, sper, impresii din excursie desi... la cat mi-a fost de rau va dati si voi seama ca nu m-am simtit chiar in largul meu acolo. Oricum, am plecat obosita si m-am intors si mai obosita.

Sper ca toata lumea e sanatoasa. Pupici si ne auzim curand. Somn usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Moni bine ai revenit si sanatate multa tie si lui Rares

Oare unde este Mady?

Fetele noapte buna! O primavara pe masura!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Vine primavara!!!!

Va daruiesc din suflet un martisor virtual! Sa avem o primavara minunata, copilasi sanatosi si fericire in familie:)


Monikus, bine ai revenit. Sanatate multa la amandoi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna tuturor,

Iata ca a venit si primavara. Macar calendaristic daca altfel inca nu. Va doresc o primavara minunata, plina de voie buna si sanatate. Acum am ajuns la concluzia ca cel mai mult imi doresc sanatate, mie si celor din jurul meu.

O sa incerc sa scriu doua vorbe si despre calatorie.

Pai am plecat pe o ninsoare oribila si m-am intors tot pe zapada. La Milano vremea a fost ok, 8-9 grade. Pe ici pe colo aparea si soarele. Numai la plecare, cand eram deja in tren spre aeroport, a inceput sa ploua. In consecinta, pot spune ca vremea a tinut cu noi.

Am ajuns la hotel joi seara la ora 22. Eram lihniti de foame, si am avut neplacuta surpriza de a cauta mai bine de 1 ora un restaurant unde sa inghitim ceva. Intre timp eram deja inghetati. Apoi, am intrat sa mancam. Preturile mi s-au parut foarte mari. Adica, noi doi am dat 25 euro pe doua pizza, o bebe la halba si o apa plata. Bine, din cei 25 de euro, 5 erau un fel de taxa a restaurantului pt ca masa se afla pe trotuar din ce am inteles ulterior. Era mentionata in meniu o taxa per servizi de 2,5 euro. Apoi, uitandu-ne pe nota am vazut ca e pe persoana. Si mai tare.

Ne-am intors la hotel, care era cica un hotel de 4 stele, Adam Hotel, dar nu i-as fi dat mai mult de 2. Si alea doua asa cu indulgenta. Cred ca la noi la mare sunt hoteluri mult mai ok decat asta de 4 stele.

Acum sa va spun de ce nu mi-a placut hotelul. Pai noi am achitat o camera cu pat matrimonial si ni s-a dat una cu doua paturi. Unul dintre ele, era clar pt persoane mai mici asa ca mine pt ca sotul nu ar fi incaput in el. Baia era in mijlocul camerei iar daca cineva de pe intreaga coloana, indiferent de etaj, mergea la baie si tragea apa, sareai efectiv in sus de cat de tare se auzea zgomotul produs de apa.

Apoi am mai avut suprinza de a avea langa noi, un cuplu probabil pus pe facut copii care ne-au trantit patul in perete de ne-au capiat.

Aveam planuri mari, sa mergem la Monza, la Como...pai nu am mai ajuns nicaieri pt ca mi-a fost rau. Vantul sufla destul de tare si eu am stat numai cu fular la gura pt ca ma ustura gatul ingrozitor.

Despre ce am vizitat.. pai am vazut Castelul Sforzesco, Duomul, Biserica Santa Maria delle Grazie, Pallazzo Reale, Galeriile, Parcul Sempione si niste artere comerciale mai renumite.

Nu mi s-a parut nici pe departe interesant. Roma a fost de 1000 de ori mai frumoasa. Nu mi-ar placea sa stau in orasul ala nici macar o saptamana. Poate ca doar boala din mine m-a facut sa vad totul in negru, dar....eu nu ma mai duc a doua oara. Ca un plus pt Milano, as pune totusi Castelul Sforzesco. Mi s-a parut foarte frumos, cu multe muzee, si foarte frumos dispuse toate. Merita vazut.

Drumul cu avionul mi s-a parut foarte lung. La dus a mai fost cum a mai fost dar la intoarcere deja nu mai aveam rabdare.

In drum spre casa mi-am pierdut si buletinul...asa ca alta distractie.

Reintalnirea cu Rares a fost tare emotionanta. Cat am fost plecati a fost static, molatec, nu s-a jucat aproape deloc. A bolit tot timpul. L-am gasit totusi parca mai bolnav decat l-am lasat. A sarit in bratele mele, apoi ale sotului si apoi, desi era trecut de 22.30 a facut zeci de ture de la mine la tacsu si inapoi. Nu vroia sa se mai duca la culcare iar cand ma vedea ca ies din camera incepea sa planga.

Ma bucur ca s-a terminat si declar solemn ca eu fara copil nu mai plec nicaieri. Mi s-a parut oribil fara el.

Stiu ca nu e ce va asteptati sa fie dar... mai bine nu mi-a iesit.

Va pup si va mai zic una alta pe parcurs ca acu nu ma mai lasa Rares la calc. Poze o sa pun pe picasa zilele astea. Am dat un link de la sot pe fb dar nici eu nu mai stiu unde e acum.

Pupici tuturor.

PS. Dana am citit prin ce ai trecut. Ingrozitor, dar partea buna e ca la sfarsit te-ai ales cu copilul tau sanatos si dulce acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

CA SA TE FACI REPEDE BINE
CA sa se faca si mai repede bine

Da, comparativ cu Roma, Milano nu e asa atractiv. Castelul mi-a placut si mie f mult, asa e. In rest cu hotelurile la italieni eu am nimerit numai semi- tzepe iar la mancare ai avut ghinion, cred ca ai platit putin cam mult dar asta e, cateodata n-ai ce face.

Lasa ca cresc ei copiii si-i luam cu noi. O sa facem si noi deplasari multe in primavara-vara dar eu plec doar cu fetita oriunde din 2 motive: 1: ii dau inca sa suga si 2. mi-e putin mai greu sa gasesc cu cine sa o las si oricum eu nu m-am despartit de ea nici macar o zi si nu stiu daca as putea eu acum:)

Mereu zic cu sotul...ca atunci cand va creste o chemam pe mama sa stea cu ea si fugim in lume:)) Visam si noi:)

Asteptam poze. Unde ai pus poze sau inca n-ai pus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

O primavara frumoasa va doresc fetelor,si va trimit fiecareia un martisor frumos cu sunete de valuri si miros de ghiocei !

Monikus imi pare tare rauca nu te-ai simtit bine. Pai la cuplul pus pe facut copii,ar fi fost bine sa le faceti concurenta ,sa le aratati ca si voi puteti zgudui hotelul... Sau sa mergeti sa le cereti reteta de "chef" ,ori sa ii intrebati daca au nevoie de ajutor de loveau in perete ...

Dau si eu pupici sa va faceti bine si tu si Rares.


Va pup pe toate,de la prima la ultima ...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput