David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mult succes gradinarului, sunt convinsa si eu ca in scurt timp vei fi uimita de progresele lui
Multa putere pentru tine, sigur vei gasi solutia sa faceti toate tratamentele

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Unde sunteti, va "caut" in fiecare zi. Sper ca sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Salutare tuturor.
Kitty,multumim de intrebare,suntem pe acasa,ocupati,bolnavi.David mai are un pic si bate luna de cand e bolnavior,nu mai stiu ce sa-i mai dau ca m-am saturat si eu.In rest,merge la gradi,cand il duc,cand il tin acasa,deseneaza,coloreaza si de o saptamana plange teribil cand il duc si se agata de mine cu disperare sa nu-l las acolo,iar el nu a plans la inceput deloc.
Oricum in urma lectiilor pe care le fac cu el din iulie,David s-a schimbat radical..si are f multe achizitii ceea ce ma bucura enorm.Limbajul lui este inca monosilabic ce-i drept,insa vorbeste si cu doua silabe sau cuvinte intregi si evident e un progres,plus ca a invatat fff multe lucruri,cuvinte si are ff multe progrese in ultima vreme.Plus ca comportamentul s-a schimbat radical,inclusiv la socializare..Asta ca tot eram eu speriata ca ar avea si autism.
In rest,e fff incarcat,blenduim mancarea ca la nebuni ca sa poata inghiti,mananca cam prost,mai nou face nazuri la masa,dar sper sa-si revina ca l-am adus la 15 kg si nu as vrea sa-mi slabeasca.Fiind bolnav in ultima vreme a avut multe medicamente de luat,multe ture de aerosoli de facut si probabil e si el satul de toate.Isi face aerosolii singur de multa vreme,dar sunt momente cand nu are chef si se lasa cu lacrimi.:(
Insa per total pot spune ca-s multumita de dezvoltarea lui pe toate planurile si ma bucur ca munca mea da roade si nu e totul in zadar.
Din pacate timpul meu liber s-a redus drastic,de fapt nu mai exista,de am ajuns sa adorm la ore la care inainte nici sa fi vrut nu as fi putut adormi,iar asta si-a pus amprenta si pe sanatatea mea care in ultima vreme numai ok nu a fost.
Le multumesc tuturor celor care ne-au fost alaturi si care ne-au ajutat de-a lungul timpului,atat la bazar cat si in particular.
Din pacate timpul meu nu-mi mai permite sa ma ocup de bazar pt ca eu trebuie sa-i fac toate terapiile,eu sa fac lectii,eu pt FC,eu sa fac restul treburilor din casa,sa fiu mama si partener de joaca si tot ce trebuie,astfel incat nu mai am timp nici pt mine,daramite sa ma ocup de bazar.Va multumesc tuturor pt tot ce ati facut pt noi,insa consider ca am fost ajutati destul si ca e timpul sa ne descurcam si singuri si sa ne sustinem copilul prin fortele noastre proprii.
Tin sa multumesc inca o data tuturor celor care ne-au fost alaturi de-a lungul timpului..nu pot nominaliza pe cineva caci sunt atat de multe persoane,care activeaza sau nu pe forum,incat nu vreau sa uit pe cineva.Un brat de pt fiecare in parte pt tot ce au facut pt noi.Ma plec in fata voastra caci sunteti niste oameni minunati,care au facut chiar imposibilul pt noi,care ne-au implinit vise,care ne-au sprijinit la greu,care ne-au incurajat,care ne-au ajutat si care ne-au stat alaturi indiferent ce.
Daca se poate as dori ca acest subiect sa nu fie inchis,caci as vrea sa mai scriu despre David aici atunci cand voi mai avea timp.
Va pup si va multumesc din suflet pt tot.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


stiam ca te pregatesti sa faci pasul, desi sunt sigura 100% ca de ajutor aveti nevoie in continuare.
va dorim tot binele din lume si suntem aici, oricand doar sa spui si ajutam

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Leditia, aveti grija de voi in continuare! Eu va mai urmaresc pe fb. Pupa-l pe David din partea noastra!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Ledi suntem alaturi de voi! Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ledi, mamagiuliei, eu vreau sa donez ceva pentru David, pentru Bazar, le poti prelua tu, Daria?

Sau cazul lui David va fi scos de la Bazar, la cererea ta, Ledi?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Daria,Ellinia,Ada,multumesc frumos pt cuvintele frumoase si pt suport.

Selene,da,cazul lui David a fost scos de la bazar la cererea mea caci nu mai am timp fizic sa le fac pe toate.Multumesc oricum pt gest.

Despre David va pot spune ca e inca infundat,nu-mi place cum respira neam..ba mai mult cand il adorm la pranz are momente cand pt cateva secunde nu respira si ma ingrijoreaza.Imi respira numai pe gura,mucii nu-i curg si totusi e infundat si incarcat..
De gradinita nu-s multumita,nu neaparat de gradinita in sine,ci de educatoare si de ce i se tot intampla pe acolo ca ba-mi vine muscat,ba lovit,ba Dzeu mai stie..Intr-o zi mi-a venit cu semne la ambii ochi,o piscatura de i-a lasat asa sange sub piele la ureche si una la ceafa..Ma rog,is multe de zis,dar nu are rost sa dezvolt aici acest subiect..ori il tin acasa ori ii gasesc o alta gradinita cu o educatoare mai dedicata asa si care sa-l bage si pe el in seama!
Trebuie sa ne apucam si de dosarul lui..Din pacate,ca si anul trecut suntem contr-cronometru,caci ne-a programat la comisie tarziu si pana iese certificatul mi-e ca-mi face tanti de la primarie incetare..Om vedea,eu sper sa nu,caci voi ramane fara nici un leu,iar tati nu poate face totul.De anul viitor sper sa revin la munca si sa ne fie mai bine.
Saptamana viitoare vreau sa merg cu el si la un control ORL si sa vedem ce ne zice si acolo,ca deja is prea ingrijorata.
Despre mine va pot zice ca m-au ajuns toate..de zici ca am cel putin 60 de ani.,ba coloana,ba ficatul,ba ma omoara spondiloza,ba incheieturile si articulatiile,ba genunchii..ca la nebuni,ce sa mai..Tot zic ca ma duc la dr,ca-mi fac aia si aia si ba nu am timp,ba nu am finante..si uite asa aman,aman..nah,cum face fiecare..
Cam astea sunt vestile despre noi..fug acum ca David s-a trezit,mancarea inca nu-i gata si tot asa..
Va doresc sanatate multa,multa si toate cele bune.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ledi, insanatosire la voi si sa emarga bine la orl sa n ai nicio surpriza. nu stiu cum, insa ar trebui sa ai grija si de tine
suna aiurea asta cu gradinita, poate in alta parte chiar ati nimeri o educatoare mai atenta si mai interesata, ca nu e normal ce se intampla si mai ales ca se intampla des accidente :(((

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

tocmai am citit un articol despre un nou medicament pentru cystic fibrosis : http://www.king5.com/health/Cystic-fibrosis-breakthrough-led-by-Seattle-doctor-133134208.html . Deocamdata sunt in trial dar poate or sa se miste mai repede lucrurile acum ca au si rezultate.

Eliza
2-3 ani
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput