Flut.de mart-apr 2011(147)BvGimihaela!Hai Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Lalely draga, am ajuns si eu aici cu cititul asa ca iti si raspund: http://www.romtelecom.ro/personal/voce/optiuni/bebe/

Rhynna, am vazut ca ti-a raspuns Viss, si ea e cea mai in tema ca si hematolog. Si am si eu un comentariu despre faza cu spagile: ti-a cerit ceva doctorita? De ce sa comentezi aprioric despre doctori ca sunt spagari? Eu ca medic nu am cerut niciodata 1 leu, si nu primesc niciodata bani (OK, o floare sau un parfum, sau ciocolata, daca omul a dat bani si la final insista sa-mi ofere, nu pot refuza, dar atata). Asa incat totdeauna sunt foarte iritata de aceste afirmatii. Daca nimeni nu-ti cere si nu vrei sa dai, nu da, si nu mai comenta! Daca-ti cere, ia atitudine! Sa nu te superi ca scriu asta dar mi-ai dat prilejul.
Sa ai o nastere usoara, sunt sigura ca va fi bine!

Va pup pe toate, abia astept sa fie vineri la pranz, m-a rupt ziua de azi la spital!


AMR 2 zile de munca!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s32 cu un dragalas


ce-mi place AMR tau
si eu ziceam la fel inainte de conc de odihna

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 32+cu dodoloatza frumoasa

AMR 6 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marin_ioana spune:

Gimihaela felicitari!!!!!! bun venit David!
Sa va traiasca, sa fie sanatos, mancacios si norocos!
felicitari!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Anaxena te rog frumos, cand ai timp sa mai postezi site-ul de unde ti-ai luat tu caruciorul! Multumesc


Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani



il am eu salvat uite aici: http://www.okazii.ro/catalog/51862054/carucior-3-in-1-kunert-silver-nou-cu-garantie.html#galerie


yasmi, cu siguranta s-a lasat un picut burta

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Anaxena te rog frumos, cand ai timp sa mai postezi site-ul de unde ti-ai luat tu caruciorul! Multumesc

Gimihaela felicitari mamico! Sa dea Domnul sa ai un bebelus cuminte si mancacios!

Ma duc sa citesc din urma!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani


de pe okazii,dc vrei iti dau id-ul de mess sa vb cu ei



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 34+ cum creste Alex
AMR 37 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am gasit site-ul
http://www.bebe.earad.ro



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 34+ cum creste Alex
AMR 37 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna seara fetelor si....BRAVOOO..proaspetelor mamici..

Eu n-am mai intrat demult..ne-am mutat si am avut o groaza de treaba..acum m-am calmat..am fost si la dr azi..si mi-a programat cezariana pe 16.03...voi avea 39 sapt..sper sa stea atat bebe..pe Maia am nascut-o la 38..n-a mai asteptat..sa vedem acum..

In rest..ma supara o candida....a descoperit-o dr la analiza..eu credeam k e secretia abundenta fiziologic in sarcina..dar nu..si mi-a dat niste ovule cu aplicator....dar mi-e cam teama...bebe cica e destul de jos...oare n-o fi periculos sa introduci profund acel aplicator, cum spune in prospect?..a mai folosit vreuna dintre voi asa ceva in sarcina?


aa..tb sa-mi modific semnatura...am 34 sapt+



mamica de printzesa [ zana] MAYA (28.07.2006) si + 31 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ph spune:

Buna seara!Am vazut ca au inceput nasterile asa ca,felicitari mamicilor care au nascut,refacere cat mai rapida,copii sanatosi si cuminti!!!!
Va mai amintiti de mine?...eu sper ca da!
Suntem bine,in general,crestem in fiecare zi(ne laudam cu 13 kg luate pana in prezent),am scapat de atacurile de panica despre care va povesteam cu ceva vreme in urma...acum dormim bine,ne pregatim pentru noptile nedormite care vor urma,si pot sa spun ca ma simt mult mai bine decat ma simteam la prima sarcina in aceeasi perioda(ma misc mult mai usor,nu mai sunt durerile de spate,bazin care ma faceau sa urasc urcatul si coboratul din pat)Asta ca sa le incurajez pe fetele care sunt la primul bebe,sa-l faca si pe al doilea!!!
Ma gandeam sa va rog sa-mi dati un nr.de telefon la care sa anunt si eu evenimentul cand se va intampla....fetele care doresc,le rog sa-mi lase numarul pe PM.Multumesc.

Marti mergem si noi la control si tot atunci vom fixa si data nasterii(cezariana)...sper sa nu avem nici o surpriza pana atunci!

In rest,eu ma lupt cu crizele varstei de 2 ani!!!Fetele care aveti copilasi de varsta asta,cum gestionati situatia?Baietelul meu face niste crize,e foarte nervos,nu are rabdare,a inceput sa ne loveasca si sa arunce cu obiectele din jurul lui...mentionez ca a fost un copil linistit,dar acum are o perioada de mi-e si frica sa ma gandesc ce va fi cand voi veni cu bubicu mic acasa!
In cazul in care doriti,va rog sa-mi mai trimiteti si mie parola de pe picassa(am vazut ca s-a schimbat intre timp).
Ma retrag,trebuie sa ma joc cu piticul,mai ales ca suntem singuri(tati e la un curs in Paris si se intoarce deabia sambata),asa a trebuie sa prestez singura in fiecare seara program de distrat copilul...
Va pup si va doresc numai bine!

Mamica lui Andrei(23.nov.2008) 36+ Bogdan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

a venit si rezultatul de la urina...e perfecta!!
mai am cultura de col care am sa o fac marti si gata!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 34+ cum creste Alex
AMR 37 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Anaxena, Madutza multumesc din suflet! Acum vreau sa ma uit si eu mai bine la carucioare, ca nu am!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

a venit si rezultatul de la urina...e perfecta!!
mai am cultura de col care am sa o fac marti si gata!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 34+ cum creste Alex
AMR 37 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori


Felicitari! si eu am fost sa iau rez la urina si glicemie si sunt f bune. Aveam un stres cu urina asta.


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput