Flut.de mart-apr 2011(147)BvGimihaela!Hai Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

buna de cu seara fetele
v-am citit azi printre tuse si stranuturi si dureri de coaste
n-am fost in stare sa scriu foarte multe, ca in continuare sunt praf, nu ma mai doare gatul dar nasul mi-e praf si-s ca un pui de gaina beat...asta e ma lupt cu raceala sper sa treaca
sarumana fetele ptr urarile de insanatosire

felicitas intr-adevar azi am intrat in 37 sapt...dar eu tot as vrea sa stea buburuza pana la termen in 2 martie ca ne dorim tare mult sa se nasca in luna martie..dar ast adoar Doamne Doamne o stie, sanatoasa sa fie in fond nu conteaza luna
trebuie sa-mi schimb si eu semnatura ca am uitat

felicitari gimihaela sa traiasca David sa fie sanatos si cuminte si papacios..cum ziceau fetele poate ai timp sa ne povestesti cum a fost ...mai ales ptr noi astea care vrem naturala...prinde bine o experienta proaspata

fetele va pup poate mai scriu mai incolo

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

GIMIHAELA FELICITARI MAMICOOOOOOOOOOO
SANATATE MAXIMA LUI BEBE SI ACOMODARE PLACUTA
SA NE MAI DAI DE VESTE CUM VA DESCURCATI


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 32+ PETRA ADRIANA
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Anaxena te rog frumos, cand ai timp sa mai postezi site-ul de unde ti-ai luat tu caruciorul! Multumesc

Gimihaela felicitari mamico! Sa dea Domnul sa ai un bebelus cuminte si mancacios!

Ma duc sa citesc din urma!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua burtici

ce mai faceti ? azi vad ca ati avut spor la nu gluma , un capitol jumate, si pana la noapte mai e timp sa mai scrieti o alta jumatate

Eu ieri nu am mai revenit cu impresii pe seara dupa ce am spus ca ies pana la mall sa toc banii de pe voucherul de 100 lire primit cadou la M&S , dar am avut eu grija de el azi ieri pana sa ajung in Marks&Spencers m-am oprit pe la farmacie, la Boots sa vad ce pot sa cumpar pentru bebe si sa tai de pe lista ...pana sa ajung la raionul bebe am dat de raionul parfumuri si aveau reduceri mi-am luat un parfum Cacharel NOA super pret, 23 lire pe sticluta de 100 ml, mai putin de jumatate din pret, pret intreg era undeva la 49 lire deci m-am scos si apoi am fost la raionul bebe si am gasit super oferta la servetele umede pentru bebe si scutecele, Huggies eu o sa folosesc si servetele la fel, le consider mult mai bune decat pampers care is pline de chimicale, huggies sunt mai naturale si nu irita pielea, o spun din ce am vazut cu ochii mei si deci dupa ce m-am aprovizionat eu cu servetele umede 8 pachete si 2 pachete a cate 27 scutecele , nu mai avema chef sa ma duc la M&S ca aveam o sacosoaie tare grea si ma rupea, am luat autobuzul si am venit acasa happy ca am gasit oferte bune si am facut economii Un pachet de servetele pret in afara ofertei e 2.54 lire si eu am luat 2 pachete a cate 4 pachete fiecare si am dat 8 lire, deci 1 lira pe pachet, super pret si scutecelele am dat 6 lire pe 2 pachete a cate 27 fiecare

Azi de dimineata ghici unde m-am dus ? La mall, dar unul foarte mare si foarte departe de mine, in care nu am fost niciodata dar in care ma tineam sa ajung de mult tare si nu am apucat tocmai ca e tare departe...azi am spus ca n-o fi draku` asa negru si m-am dus ... a trebuit sa strabat toata Londra , cam o ora si ceva cu metroul dar a meritat... super mall, mareeeeeeee... de cu adevarat te pierzi in el, si firme de firme, la care eu numai pot sa ling vitrinele ca nu imi permit sa dau 200 lire pe o pereche de pantofi ca intrasem si eu mandra tare sa vad sa imi iau pantofi un numar mai mare ca a venit primavara si toti pantofii ma strang ca deh , sunt umflata dar mi-a picat fata cand am vazut pretul la pantofi, desi era reducere, cu tot cu reducere numa 195 lire ... bai ma lesi? sa stea acolo 195 ani ca eu nu dau atatia bani pe o pereche de pantofi ca doar n-or fi poleiti cu aur , dar sunt si firme mai normale asa ca pentru buzunarele mele am tocat voucherul , mi-am luat 4 camasi noapte , 2 pijamale, 2 perechi papuci , halat si 2 sutiene alaptat nu stiu ce mi-or trebui mie 4 camasi, dar erau cate 2 in set si mi-am luat 2 seturi ca nu puteam sa ma hotarasc care imi plac mai mult si mai mult si pana la urma le-am luat pe amandoua, plus si uns et de 2 pijamale ca tot asa nu stiam daca sa imi iau numai camasi sau si pijamale, pana la urma le-am luat ca nu erau foarte scumpe, 18 lire 2 pijamale pe set si sunt frumoase

Cam asta despre shoppingul meu... am venit rupta in 4 acasa, abia ma caram pana la metrou inapoi cat am colindat pe acolo... tare greu a inceput sa imi fie, merg 100 metri si gafai si imi iese limba pe afar ca un caine si trebuie sa ma asez undeva sa imi trag sufletul si apoi incet incet sa reiau mersul si la 6 jumate, trebuie sa fiu in centru sa ma intalnesc cu sotul ca cica a uitat sa imi spuan ieri ca azi la 7 avem bilete la nu stiu ce film mie numa` de film nu-mi arde acuma, dar deh., ma duc , sa nu il supar

Am citit pe sarite drept vorbind ce ati scris de aseara pana azi si nu prea am retinut mare lucru deci sa-mi fie cu iertare ca nu scriu la fiecare in parte

Camera bubulinei nu am inceput sa o facem ca asteptam weekendul ca sa mergem sa luam tot ce ne trebuie sa le punem pe pozitii, seara cand vine sotul de la munca, adica foaret tarziu, magazinele sunt inchise si plus el fara chef de amenajari.. deci eu pana sambata numai ma holbez la ele cat sutn de frumoase si dragalase Abia astept sa facem camera si sa vad cum iese la final, asa fiecare in parte sunt asa frumusele, nu-mi imaginez cum o iesi la final

Ma duc sa imi trag cizmele inapoi in picioare si sa ma duc la metrou incet incet ca la mersul meu de ratza imi ia 15 min si nu e departe, o statie juma de autobuz zici ca am oua in buzunare si nu care cumva sa le ciocnesc sa fac omleta

Gimihaela , felicitari pentru bebe David Alexandru sa fie sanatos si sa creasca mare si voua sa va umple inimile de fericire si bucurie

Va pup , mai intru diseara dupa ce ajung acasa daca mai am putere



_
Mind the Bump!33+ Sophia Nicole

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Buna seara si de la mine. Azi abia am reusit sa mai intru si trebuie sa recuperez din urma. Asa ca o iau cronologic.

Dar in primul rand sa o felicit pe Mihaela pt bebe David. Sa fiti sanatosi amandoi si refacere rapida. Au inceput sa apara fluturasii... deci acusi apare si primavara!

Cami, cum a zis si Delia, testul asta de l-am facut acum, cu 75 g de glucoza la 2h, presupune sa beau toate cele 75 g de glucoza la inceput si sa-mi ia apoi sange la 1h si la 2. Bine, mie mi-au luat si la 3 h, asa, sa vada cat mai scade. Si analiza am facut-o in cel mai mare spital din Moldova, "Sf. Spiridon", in clinica de Diabet, la seful de Clinica. Deci sunt linistita, pt ca ma gandesc ca stie ce face.

Catank si bebe meu la 32 s fix avea aproape 2300 g si de asta m-am speriat asa cu diabetul. Dar se pare ca doar asa e el, mare. La masuratori a iesit de 35 s, mai ales din cauza capusorului, care e mai mare decat restul. Avea deja 8,9 cm. Felicitari pt bebita sanatoasa!

Simo, unii se streseaza de greutate prea mare, altii de prea mica Eu zic sa stai linistita pana repeti, ca sigur "iegzista o explicatie". Oare inainte, cand nu erau ecografe, cu ce se mai stresau mamicile? Desi eu cred ca fara ecograf as innebuni de griji!

Pisucmic, eu m-am hotarat sa stau pana pe 18 la serviciu, cand voi avea 34+, ca vad ca deocamata mi-e bine. Nu ma doare nimic (Doamne ajuta!). Si eu, cand plec, o sa duc la serviciu prajiturele si sucuri, ca noi asa obisnuim. Suntem un birou mare, foarte uniti si sarbatorim fiecare eveniment. Si colegii vor lua cadouri pt bebe... Si eu sunt superstitioasa, dar incerc sa nu ma gandesc la prostii. Think positive!

Ma duc sa citesc din urma si apoi sa fac putin curat, ca e cam dezordine in casa. Sper sa mai intru in seara asta, ca-s asa obosita...

bebici si burtici!

Stef 33+ cu Tudor Stefan

AMR 7 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Revin, sa-i raspund si lui Lalely. Si eu ma confrunt cu o constipatie rea de cateva luni. Adica nu ies cu nimic, doar fff putin cu cupozitor si atat. Nuami ca nu am probleme, nu ma doar nimic, nu ma balonez, nimc. paraca as fi un sac fara fund, mananc si naiba stie unde se duce
Si in cautarile mele am auzit despre un sirop laxativ bun, care merge si in sarcina si mi-am promis sa-l incerc, insa am tot uitat sa merg la farmacie. Dar m-am hotarat, ca asa nu se mai poate. Se cheama Duphalac si uite ce zice prospectul:

Constipatie: Duphalac poate fi recomandat ca laxativ in constipatia acuta si cronica. Este utilizat mai ales in urmatoarele cazuri: defecatie dureroasa, asociata cu fisura anala si hemoroizi; restabilirea scaunului normal la copii si la varstnici; postchirurgical si la pacientii imobilizati la pat; in sarcina si perinatal; in prevenirea formarii fecalomului; dupa utilizarea de medicamente care determina constipatie.

Eu, una, o sa merg zilele astea sa-l iau si sa-l incerc si iti spun cum e. Mie medicul mi-a spus ca pot lua laxative, pt ca majoritatea sunt pe baza de plante si nu fac rau. Dar am evitat pana acum...



Stef 33+ cu Tudor Stefan

AMR 7 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Stefana..asa sunt si eu..te inteleg perfect.Sa-mi spui daca la tine functioneaza..

Madutza sau Pisuc ..care dintre voi ati pus un link unde gaseam detalii despre Optiunea Bebe de la Romtelecom???Nu mai gasesc la celelalte capitole....Si pe siteul lor nici atat...Ma intereseaza si pemine sa vad ce presupune...

29+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Buna

Mihaela felicitari! Bun venit David ! sa fi sanatos,cuminte si norocos!mami mult laptic pt.bebe
De siropul asta va povesteam eu ieri ,la Time a facut minuni.


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 30s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara burticute

am vrut sa ajung si eu la zi cu cititul dar se pare ca nu mai reusesc. nu am mai avut rabdare sa citesc nimic cand am vazut noul titlu
BRAVO GIMIHAELA REFACERE RAPIDA SI SANATATE MULTA MICUTULUI DAVID. am vazut ca ai nascut la iasi la cuza voda. si eu tot acolo ar trebui sa nasc si ti-as multumu enorm daca mi-ai scrie in pm ceva detalii... cat, cui se da pliculete si cum e personalul si cu cine ai nascut ca dr mea a zis ca nu stie daca o sa vina sa ma asiste la nastere. a zis ca se mai gandeste
si sa o incurajez si eu pe RHYNNA
iar acum sa ma plang si eu un picut abea astept sa nasc sa ma apuc de dieta si de sport sa slabesc in cel mai scurt timp posibil... pe burta sub buric dintr-un capat in altul sunt plina de vergeturi din alea urate rosii si ma mananca de mor de imi vine sa imi rup pielea de pe mine si pe laterale si vad ca incet incet coboara spre picioare si ma mananca toata pielea.
am citit mai demult in unul din capitole ca diareea e semn de inceput de travaliu... azi mi-am inceput in asa fel ziua si mi-am adus aminte de chestia asta citita si am cam intrat in panica. eu nu am nici macar gentuta pregatita. dar am vazut ca nu mai am si alte simtome asa ca m-am linistit.
yasmi eu sper ca bebelusul tau sa stea cumintel la mami in burtica pana cand vrei tu. si stai cumintica in pat

36s cristian andrei cel mai iubit bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Lalely draga, am ajuns si eu aici cu cititul asa ca iti si raspund: http://www.romtelecom.ro/personal/voce/optiuni/bebe/

Rhynna, am vazut ca ti-a raspuns Viss, si ea e cea mai in tema ca si hematolog. Si am si eu un comentariu despre faza cu spagile: ti-a cerit ceva doctorita? De ce sa comentezi aprioric despre doctori ca sunt spagari? Eu ca medic nu am cerut niciodata 1 leu, si nu primesc niciodata bani (OK, o floare sau un parfum, sau ciocolata, daca omul a dat bani si la final insista sa-mi ofere, nu pot refuza, dar atata). Asa incat totdeauna sunt foarte iritata de aceste afirmatii. Daca nimeni nu-ti cere si nu vrei sa dai, nu da, si nu mai comenta! Daca-ti cere, ia atitudine! Sa nu te superi ca scriu asta dar mi-ai dat prilejul.
Sa ai o nastere usoara, sunt sigura ca va fi bine!

Va pup pe toate, abia astept sa fie vineri la pranz, m-a rupt ziua de azi la spital!


AMR 2 zile de munca!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s32 cu un dragalas

Mergi la inceput