Fluturasi de martie-aprilie 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

dragelor, v-am admirat si eu burticutele toate niste frumuseti
doar albumul lui bbyasmi nu-l mai vad..s-a intamplat ceva si mi-a scapat mie ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s36 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

dinora, multumesc de info..cunosc ceaiurile ca le-am folosit si la primul bebe, numai ca nu stiam daca e ok sa le beau dinainte..

am fost la doctor..bebe s-a intors cu capul in jos, e pregatita de nastere..mult prea pregatita..a zis ca e f jos, nici n-a reusit sa-mi masoare colul din cauza caputului ei..e mai micuta, are capsorul micut si nici ca greutate nu mai exceleaza..are 2.5 kg..cu greutatea nu-mi mai fac probleme, asta e, e fetita si poate de aceea e mai mititica..eu am mancat de toate la fel ca la prima sarcina, ba am mai luat si vitamine deci vreau sa cred ca asa e ea si totul e ok..abia nasc mai usor si are cordonul bineinteles pe post de margelute
la plecare mi-a urat nastere usoara
a, si analizele au iesit la fel de prost, n-am reusit sa cresc hemoglobina deloc...cu tot tratamentul meu..acum asta e, Doamne Ajuta sa n-ajung la perfuzii...
va pup

mami de Vlad 09.04.2009 si s36 cu


Felicitari pentru ca bb s-a intors, si suntsigura ca va avea peste 3kg la nastere ai sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

hmmmm....acum am observat si eu ca albumul lui lavi nu i!
in seara asta impart bataite ppe aici:lavi sper ca nu ti ai scos albumul din cauza discutiilor in legatura cu kg!de ce vrei sa ne privezi de pozicile unei gravidutze frumoase intradevar?lasa ne dom,le sa te admiram!
nu fi rautza si pune pozicile inapoi

32 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Doamne ce mi-a fost dat sa vad....Alina a nascut!
Draga mea, va doresc tot binele din lume! Cuvintele sunt de prisos...sa-ti traiasca bb, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii in viata! Te felicit din inima!

Imi cer scuze ca nu am reusit sa intru pina acum, nici de citit nu am apucat....pur si simplu am fost deconectata de la acest''capitol''. De ce?
Acum pe seara m-am intors de la bucuresti unde am fost in permanenta, mi-am incheiat partial proiectul inceput, in schimb m-am ales cu lucrarea de doctorat finalizata. Maine merg la Pitesti sa o depun, pentru sustinerea in catedra care va avea loc peste 10 zile...deci....m-am mai linistit.

La eco ajung luni, sunt curioasa ce face bebelina, pt ca burtica mi-a cam dat de furca in ultimul timp...contractii frecvente dar nedureroase...am luat si eu 2 pastile de nospa pina acum...una acum 3 zile, si una ieri... S-o fi intors?nu stiu? o mai fi crescut? nu stiu.... cert este ca de la 6,5 kg plus am ajus iar la 5 kg plus...de mincat am mincat...dar mult prea activa am fost, lucuru intens de la 7 dimineata la 7 seara...deci.............

In alta ordine de idei, nu indraznesc sa spun nimic nimanui pt ca nu mai stiu ce faceti...doar pe prima pagina am vazut ca Alina a nascut........

Incerc sa recuperez....greu imi va fi, dar incerc....

Imbratisari tuturor...mi-ati lipsit, dar a trebuit sa-mi finalizez demersul stiintific mult visat...

tuturor

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mi-am schimbat si semnatura astazi...32 s implinite....oauuuuuuuu

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

dragelor, v-am admirat si eu burticutele toate niste frumuseti
doar albumul lui bbyasmi nu-l mai vad..s-a intamplat ceva si mi-a scapat mie ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s36 cu


si eu am vazut ca a disparut . O sa-l faca ea din nou, probabil cand are poze "proaspete"

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

miki - ma bucur ca esti bine.si ca bebelina s-a intors!
eu m-am trezit din pat cu burta tare. o fi a mea mai tare in permanenta dar parca acum e prea de tot, fier armat si dupa 3 ore de stat in pat sa fie asa tare? nu ma doare, dar ma jeneaza rau, ca ma rup si salele simultan-ma impresia ca mi se rup in doua, zici ca despica cineva lemne pe mijlocul lor, incet incet cu toporasul,iar altcineva trage de laterale, asa ca am facut un dus cald, si am bagat si un nospa.m-oi pregati si eu nastere? ar fi bine, ca eu mai mult de 36 saptamani nu mai stau

32 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 4 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, ma bucur ca ai aparut. Ai fost trecuta pe lista fetelor disparute , dar vad ca azi ati cam aparut toate. Felicitari pentru reusita. Asa da realizare cu bebe la purtator

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

alina bine ai venit acasa si eu sunt invidioasa ca-l ai pe alex al tau in brate
miki ma bucur ca bebelusha s-a gandit sa se puna pe pozitii
catank 5kg!!!la 32 sapt!!!am ramas fara cuvinte,oare e ok sa slabeshti acum?

lavi sigur e la papa acum



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 34 cum creste Alex
AMR 43 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, pai tb sa te pregatesti si tu . dar nu prea repede, tb sa mai stea acolo bebicii

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput