Fluturasi de martie-aprilie 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

dinora, multumesc de info..cunosc ceaiurile ca le-am folosit si la primul bebe, numai ca nu stiam daca e ok sa le beau dinainte..

am fost la doctor..bebe s-a intors cu capul in jos, e pregatita de nastere..mult prea pregatita..a zis ca e f jos, nici n-a reusit sa-mi masoare colul din cauza caputului ei..e mai micuta, are capsorul micut si nici ca greutate nu mai exceleaza..are 2.5 kg..cu greutatea nu-mi mai fac probleme, asta e, e fetita si poate de aceea e mai mititica..eu am mancat de toate la fel ca la prima sarcina, ba am mai luat si vitamine deci vreau sa cred ca asa e ea si totul e ok..abia nasc mai usor si are cordonul bineinteles pe post de margelute
la plecare mi-a urat nastere usoara
a, si analizele au iesit la fel de prost, n-am reusit sa cresc hemoglobina deloc...cu tot tratamentul meu..acum asta e, Doamne Ajuta sa n-ajung la perfuzii...
va pup

mami de Vlad 09.04.2009 si s36 cu


yuhuuu, s-a intors bebelina . inseamna ca au fost cu folos durerile alea . bravos, hai ca nu mai e mult

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miki, uite ca nu preama asteptam la intoarcerea astaMa bucur ca s-a intors...acuma cu greutatea chiar nu o vad micutza pe fata. Sunt convinsa ca va avea in jur de 3500.
felicitas, ma bucur ca ai reusit sa stai acolo pe scaun pana la sfarsitul ceremoniei. Ai avut vointza, n-am ce zice...a suferit mult in inchisorile comuniste...pentru mine cei care au trecut prin reeducare si prin iadul inchisorilor comuniste...sunt sfinti.


Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

irinuca05 din s. 34 se recomanda sa incepi cu pregatirea pentru sarcina. Caulophyllum se gaseshte cu cea mai mare siguranta si in RO....e un produs homeopat, intreaba in farmacii de specialitate. Poti intreba si medicul inainte de asta sa vezi ce parere are despre el si unde il poti gasi, dar te asigur ca e foarte cunoscut. Masajul perineal in fac cu un ulei (special pentru asa ceva conceput)de la Weleda (am dat un search pe google si am vazut ca aveti si in RO Weleda). Se numeshte Damm-Massagenöl. Uite www.amazon.de/Weleda-9510-Damm-Massage%C3%B6l-50ml/dp/B000OS135E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1296753526&sr=8-1" target="_blank">asta .

Mikice ma bucur ca s-a intors bebelina!!!! Si nu-ti mai fa ginduri din cauza greutatii...o vei nashte foarte usor. Oricum mai sta ea o saptamana - doua in burtic.

Dino 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

merci roxy de aprecieri!caruciorul mi e asa de drag de nu mai pot
eu maine merg la eco si o sa discut cu medicul despre nastere si o sa l intreb ce trebuie sa cumpar,daca o sa trebuiasca...mi am cumparat si eu ,in sfarsit vata si pansament sterilizat si azi imi confectionez compresele,mi am cumparat 2 camasi pentru alaptat,pe care o sa le iau la spital si nu stiu,trebuie sa ma adun sa mi pregatesc si eu bagajul pt spital...fete eu ce pampers trebuie sa iau,ce marime?de la 2 la 5 kg sau de la 3 la6?si tot pachetul trebuie sa l iau la spital?
salo_sama sa stii ca si eu am tot citit efecte secundare la epidurala si nu o sa folosesc,asa m am hotarat ca mi e o frica teribila sa nu se intample nimic cu bebe(chiar nu vreau sa mi asum nici cel mai mic risc) si si eu am citit despre forceps si ca e foarte posibil sa trebuiasca a fi folosit si nu as vrea sa trec prin asta doar pt durerile prin care au trecut miliarde de femei si nu li s a intamplat nimic...acum,daca o iei pe partea cealalta te gandesti ca de ce sa nu profiti de asta si te simti oarecumva inapoiaataar sincer cred ca pot suporta orice ca bebele meu sa fie bine.si mai ales ca nu stiu ce ma asteapta exact,sunt viteaza si eu si ma avant...sa vedem ce iasa

32 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

dinora, multumesc de info..cunosc ceaiurile ca le-am folosit si la primul bebe, numai ca nu stiam daca e ok sa le beau dinainte..

am fost la doctor..bebe s-a intors cu capul in jos, e pregatita de nastere..mult prea pregatita..a zis ca e f jos, nici n-a reusit sa-mi masoare colul din cauza caputului ei..e mai micuta, are capsorul micut si nici ca greutate nu mai exceleaza..are 2.5 kg..cu greutatea nu-mi mai fac probleme, asta e, e fetita si poate de aceea e mai mititica..eu am mancat de toate la fel ca la prima sarcina, ba am mai luat si vitamine deci vreau sa cred ca asa e ea si totul e ok..abia nasc mai usor si are cordonul bineinteles pe post de margelute
la plecare mi-a urat nastere usoara
a, si analizele au iesit la fel de prost, n-am reusit sa cresc hemoglobina deloc...cu tot tratamentul meu..acum asta e, Doamne Ajuta sa n-ajung la perfuzii...
va pup

mami de Vlad 09.04.2009 si s36 cu


Miki, felicitari , poate masuratorile nu or fi bune, asta este!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

felicitas ce bine ca ai reusit sa stai atatea ore la ceremonie. este de apreciat

alina06 ma bucur ca au iesit analizele bune

danielle lasa ca mai are timp si bebele tau sa se intoarca

S-a intamplat minunea mult asteptata36+

AMR 3 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

miki,ce ma bucur ca s a intors bebelina
alina.n te invidiez(in sensul bun al cuvantului),ce frumos ca deja esti acasa cu puiutul tau drag,multi pupici pt voi

32 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Miki, uite ca nu preama asteptam la intoarcerea astaMa bucur ca s-a intors...acuma cu greutatea chiar nu o vad micutza pe fata. Sunt convinsa ca va avea in jur de 3500.
felicitas, ma bucur ca ai reusit sa stai acolo pe scaun pana la sfarsitul ceremoniei. Ai avut vointza, n-am ce zice...a suferit mult in inchisorile comuniste...pentru mine cei care au trecut prin reeducare si prin iadul inchisorilor comuniste...sunt sfinti.


Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


nu stiu daca e mica cf saptamanilor care le are..dar cert e ca in ultima perioada evolutia ei a fost: 2.1 kg dupa 2 sapt 2.3 kg si dupa inca 2 sapt 2.5 kg..ceea ce spune ca nu prea a cescut cum trebuie, mai mult a stagnat..avea 2 sapt avans cam prima perioada de sarcina ( trim 1 si 2) dupa care a ajuns sa fie cu o sapt mai mica..
sunt curioasa maine la cat o "estimeaza " dr meu..

mami de Vlad 09.04.2009 si s36 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

ally,unde esti sa ti dau bataita ca mi ai dat aseara un pupic si mi l ai luat inapoi,ca era destinat irinukai...ce eu nu merit un pupic?
glummesssc
oare ce o fi facand lavi?de nu mai ajunge sa ne dea vestile?

32 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

heeei!unde ati disparut toate?
de fiecare data intru si eu cand voi terminati de vbasa nimeresc,bine ca am intrar mai devreme dar tot citesc din urma si asa mi se tot adun si tot pierd discutile in direct
azi am papat pestisor in ou cu mujdei de usturoi si cu cartofi prafitiasa de buni au fost...

32 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput