Comunismul - o idee buna?!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Deloc. Dar macar pot sa o dau la o parte. Schimb fereastra.


Da, poate ar fi bine sa mai strigi si de la alte ferestre ce securisti cumsecade ai cunoscut tu. Cred ca ai avut sansa de a-i intalni fix pe aia care s-au inrolat in sistem ca sa-l darame. Din interior .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui denizel
gradul de sublocotenent cu care ai terminat armata arata cat de intelegator erai si pe atuncea.

Multumesc pentru caracterizare.


Nu-ti fa griji...e vorba de propaganda.
Pe vremea aia, nici un TR-ist nu termina fruntas...toti erau, la sfarsit sublocotenenti in rezerva.
Da' e la moda sa te dai istet...nici macar bulau nu se numea, asta e jargon de post-revolutionar. Se numea "mititica" sau "bell-house".
Ce conteaza?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009



Dap, propaganda anticomunista, sa-mi fie rusine .


In alta ordine de idei, batranul Rufus, ca de obicei, le stie pe toate si crede ca daca el n-a vazut girafa, girafa nu exista .
As vrea sa-ti pot arata livretul sotului meu (in anul acela, nu fost singrul TR-ist care a terminat fruntas), dar asta ar insemna sa ma intalnesc o secunda cu tine. Nu-mi doresc .

Iar barbata-mio si colegii lui asa spuneau, "bulau". "Mititica" si "bell-house" n-am auzit niciodata in povestirile lor.
Poate ar trebui totusi sa iei in considerare faptul ca sotul meu e mai tanar ca tine :)).




Ooo, da, desigur...am uitat ca tu te pricepi la toate.
Nu pot spune nimic despre sotul tau...si-asa e un martir cu tine alaturi.
Hai, mai spune cateceva de cand faceai tu...pardon, sotul tau armata. Devine interesant...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Rufus, hai recunoaste ca si tu ai fost securist sau macar ai simpatizat cu securitatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Rufus, hai recunoaste ca si tu ai fost securist sau macar ai simpatizat cu securitatea!



Numai daca mi-o cere Denizel. Sau iulianm.
Da' sa stii, eu sunt chiar capitan. In rezerva. Asta e...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ooo, da, desigur...am uitat ca tu te pricepi la toate.
Nu pot spune nimic despre sotul tau...si-asa e un martir cu tine alaturi.
Hai, mai spune cateceva de cand faceai tu...pardon, sotul tau armata. Devine interesant...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde




ia uite in ce verva au intrat baietii . Is si io buna la ceva pe forumul asta. Activez ancestralitatile de tip io cu ciomagu', tu cu cratita .

Rufus, pana una-alta, eu nu te-am confundat pe tine cu sotia ta, sau pe ea cu tine.
Ne ciondanim, imi face placere chiar sa-ti dau peste nas si sa-ti mai retez din ifose , dar hai sa nu bagam familiile in ciondaneala asta. OK?


Asa, sa revin.
L-am sunat pe sotul meu ca sa-mi certifice treaba cu fruntasul .
Nu a fost chiar asa cum am zis io . Scuze.
Cat a facut armata, a primit si purtat doar ordinul de fruntas si, la inmanarea livretului a constatat ca fusese facut sergent .
Sublocotenenti deveneau doar dupa terminarea facultatii, in urma unei convocari sau concentrari, am uitat cum a zis ca-i zice porcariei aleia comuniste.
Si, da, la inchisoare ii ziceau "bulau". Deh, alta generatie, Rufuse, maica .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Is si io buna la ceva pe forumul asta.



Chiar crezi???

PS: Scuze de treaba cu sotu', daca ti s-a parut nepotrivit. N-am intentionat sa-l vorbesc de rau...si nici n-am facut-o, da' asa esti tu, sensibila...
Aici tu esti problema...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Is si io buna la ceva pe forumul asta.



Chiar crezi???

PS: Scuze de treaba cu sotu', daca ti s-a parut nepotrivit. N-am intentionat sa-l vorbesc de rau.
Aici tu esti problema...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



OK, Rufus, scuzele sunt acceptate .


Acu' sa-ti ceri scuze fiindca insinuezi ca nu insemn muuuuult de tot pentru DC .


EDit

Ai editat .
Nu, nu-s sensibila deloc, ai fost tu foarte nepoliticos.
Nu e o rusine sa recunosti cand ai gresit, sa stii. Uite, eu am facut-o la aia cu fruntasu' :).
dar, na, io n-am orgolii. Astea-s orgoliile de capitan?
(In plus, chiar daca nu ai incerca s-o dregi, tot n-ai primi avertiment, stai linistit :).







~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
[
Ai editat .



E interzis???

Ok, uneori esti de neinlocuit. Alteori...mai bine lipsa. Hai, nu ma sili sa aleg...
Da' am o rugaminte: mai lasa-ma cu avertismentele...ce, esti si tu in gasca aia de plangaciosi? Nu asa te stiu eu...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Numai daca mi-o cere Denizel. Sau iulianm.
Da' sa stii, eu sunt chiar capitan. In rezerva. Asta e...



Eu nu iti cer nimic, Rufus. De unde nu-i...La politete ma refer. Atita timp cit persisti in a scrie mesaje cu iz de "smecherie da Buciuresti" si misoginism, nu am absolut nici o pretentie. Acuzatia de sensibilitate nu e destul de puternica ori opaca ca sa ascunda mitocania.

Am mai scris, s-ar putea sa incepi sa vorbesti cu fata la spatele unora dintre interlocutoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Am descoperit si eu tarziu subiectul, e interesant.

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Mi-e dor de bancuri noi si bune. Nu am mai auzit un banc nou de luni de zile. Inainte nu cred ca trecea o saptamana sa nu aud unul. O saptamana e mult...


Eu primesc aproape zilnic pe mess bancuri cu Basescu sau cu Boc. Unele bune, altele mai rasuflate. Din pacate eu nu retin bancuri...unul singur imi vine in minte...

O babuta se ruga fierbinte in Biserica, in genunchi, in fata crucii pe care era rastignit Mantuitorul Iisus. Presedintele Basescu o vede si-o intreaba de ce nu se roaga si la presedintele tarii ca poate-i indeplineste ruga. -M-as ruga maica, m-as ruga ... daca l-as vedea rastignit ...


Nu e teribil de haios dar...e exact ca atunci.

Cred ca mai multa ura se abate acum asupra lui Basescu decat asupra lui Ceausescu. Nu simtiti asta? Cred ca ar fi interesanta o paralela intre regimul Ceausescu si regimul Basescu.



Mergi la inceput