Iepurasi in asteptarea lui Mos Nicolae (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

miruna79 - eu zic sa ii dai tu ce crezi de cvinta s amanance. Nu e gras deloc si chiar daca ar fi cand or incepe sa mearga o sa slabeasca toti. Asa ca da-i ce crezi tu de cuvinta. Daca crezi ca e asculta dr

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Auoleu, Miruna apai daca la 8700 trebe regim, Andrei la 10 kg ale lui ar trebui sa faca greva foamei

Andira sanatate multa pisicilor tale

Si eu il scot pe Andrei afara chiar daca e frig, si vad ca ii prinde bine. Si eu am nevoie de putin aer curat, si el la fel. Nu stam mult, dar macar o ora tot ne plimbam pe afara. Acu ca s-a asezat si zapada putina aici abia astept sa il scot sa vad ce mutrita face cand vede asa mult alb...

Mamica lui Andrei (23.03.2010)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui child
M-a certat doctorita ca am fost in Poiana Brasov, ca este prea frig . De parca toata iarna o sa stau numai in casa!
Si sotul meu imediat a aplecat urechea si acum nu mai vrea sa ne dea voie afara
Dar eu sunt de parere ca aerul curat nu are ce sa strice, mai ales ca Albert era deja pe vindecate.


Diana, poti sa-i spui sotului tau ca medici de aici, din tara frigului, spun ca e ok sa scoti copilul afara pana la -15 grade. Imbracat bine si nu mult afara, adica nu stat cu orele, de dimineata pana seara.
Noi iesim in fiecare zi. Iesim si azi, sunt-14.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Vai....i-a uitati colea ce fetita isteata!! Recunosc sincer ca eu habar n-am avut de unele tari.

http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=4023

_
Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

miruna79 - aaa stai ca acum am vazut ca el e mai mare ca Gia cu 11 zile si Gia are deja 9200 g defapt atat avea acum 2 saptamani ca duminica nu am cantarit-o !

pentru baieti standardele sunt de :
9 luni 7960-9800 inaltime 68,4-74,2

fete :
9 luni 7600-9480 inaltime 67,0-73,8

Deci se incadreaza in standarde

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Lara, oanaiacovita, corimami, stanucel, sensibila, multumim mult de urari! Nu stiu unde au zburat ultimele 8 luni!

Sanatate multa tuturor copiilor bolnavi, tare greu mai e cu ei bolnavi!
Tare n-am bucurat ca a mers bine operatia lui Siluan.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!!!!!

Imi pare tare rau sa citesc de bebelusi bolnaviori!! Multa sanatate tuturor si putere mamicilor sa treaca mai usor peste perioada asta mai urata!
Samaria doamne ajuta sa va faceti bine cat mai repede si sa plecati curand acasa!!

Zilele astea am citit mai mult pe sarite ca nu ma lasa deloc iedul. Vrea sa ne jucam amandoi, daca stau langa el doarme si cate 3 ore dupa amiaza, daca ma ridic dupa 10 minute hop si el.
Era una din fete care se plangea ca bebe nu mai sta deloc la schimbat...si noi avem aceeasi problema se rasuceste si fuge de-a busilea cu pampersul dupa el...e un adevarat circ cand il schimb. Ca sa nu mai zic de imbracat, eu ii bag un crac, el scoate pe celalt si tot asa, pana ne imbracam suntem fleasca amandoi.

Ma duc sa ma uit nitel la poze ca nu le-am mai vazut de cateva zile apoi am 2 tone de rufe de calcat. Maine plecam la mangalia si trb sa fac si bagajele de astazi.

Pupici tuturor si o zi minunata!!

de Theodor Stefan (05.03.2010)

THEO la 7 lunite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Andreelor si Andreilor, sa traiti, sa infloriti, voiosi mereu sa fiti!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

YAIA ai dreptate.
Cum eu am facut patinaj artistic, zilnic mergeam in Poiana Brasov, ca numai acolo era patinoar pe atunci si uite ca sunt bine-mersi.
Si pe atunci eu aveam astm bronsic si sportul era interzis.
Dar mama a fost mai desteapta ca medicii, considerand ca aerul curat nu a omorat inca pe nimeni. Ba chiar m-a vindecat, de la 14 ani nu am mai facut nici o criza.

Asa ca si eu o sa fac dupa capul meu!
Oricum, l-am convins pe sot amintindu-i de copiii de la tara, care, oricat de bolnavi sunt, tot nu stau in casa, ies in curte, pe ulita...

Problema la noi era ca Albert inca nu era vindecat de-a binelea cand am iesit la aer rece si el respira pe gurita, ne-a fost teama de o recidiva a laringitei.
Dar eu merg pe principiul: cui pe cui se scoate!

In Finlanda acum sunt -14 grade?
Wow, chiar ca e frig, aici pediatrii nu recomanda iesitul afara sub -10 grade


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Andira in curtea intreprinderii Apaca este o policlinica in cadrul careia este o farmacie (cu preturi bune) de unde eu cumpar in fiecare luna Ventolin spray.. Azi trebuie sa ajung iar acolo, spune-mi ce tip de Ventolin cauti si intreb daca au acolo si ce pret are.. Eventual trimite-mi un pm cu nr tau de tel si daca au iti trimit un mesaj.


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput