Iepurasi in asteptarea lui Mos Nicolae (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Off ce de bebei bolnaviori. Imi pare tare rau. Sanatate multa tuturor.

Si noi tusim tare, o sun imediat pe dra.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

Intram si noi repejor sa salutam iepurasii sarbatoriti astazi, toti Andreii si Andreele si sa le uram multa sanatate bolnaviorilor!

Bluekido foarte interesant site-ul.....la activitati pe varste iti dau tot felul de idei...Cutia e cea mai tare....am bagat-o pe Eva intr-o cutie de la Pampers d-aia mare si a fost super extaziata.S-au jucat vreo 20 min. Cu balonul nu prea o las sa se joace ca vrea sa-l sparga si mi-e teama ca se sperie.....dar, baloanele de sapun sunt o reusita.Am consumat 2 tuburi pana acum.

Ella ce olita muzicala ai tu?....am vazut de la 30 ron( Bertoni) pana la 200 ron la (Fisher price).
Da , Colargolul(o sare de argint) e f bun ptr mucisori, e dezinfectant....mai ales dc secretia devine galben verzuie si dc miroase rau.Se administreaza max 7 zile. E bine sa-l luati din farmacie cat mai proaspat preparat...nu are termen de valabilitatte prea mare.
Andira , vad ca Ventolin figureaza la farmaciil Dona dar la cele din tara....du-te la cea mai apropiata farmacie si roaga-le sa-ti transfere.....doar ca dureaza cateva zile pana ajunge.Multa sanatate!Uite am pus aici site-ul unde figureaza ca au....vezi ca sunt mai multe pagini.
http://www.farmaciiledona.ro/produse/ventolin-5mg-ml-sol-inhal-x-1fiola-10ml-I27917

Noi am fost in we la munte si Eva a vazut pt prima data zapada....a fost super incantata....ne-am dat si cu sania...alta reusita. Ieri nu mai vroia sa stea in carut.....cred ca ii era dor de sanie.Am avut ceva emotii cu plecarea la munte dar a fost super cuminte , a impartit zambete in stanga si-n dreapta, a mancat chiar mai bine si a dormit zdravan( de la frig).
Am pus cateva poze in album cu prima zapada a Evei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Buna dimineatza!

Samaria multa sanatate piticului tau! Sa treaca repede si sa va intoarceti acasa sanatosi.

Ma bucur si eu pt bb Siluan si ma rog sa aiba o recuperare rapida si fara probleme.

Noi suntem binisor.Filip este tare necajit cu dintisorii si vrea doar in brate asa ca incerc cat pot sa-l distrez si sa-l fac sa uite de durerea de gingiutza.Nu am timp de nimic pentru ca stau cu el non-stop.Abia mai reusesc sa pap dar ne revenim noi.

Speram ca voi sunteti bine.

Roxana ai reusit sa faci branzica cu lamaie? Mie nu mi-a iesit asa ca acum o fac cu iaurt si iese f buna.
Ma duc ca plange piticul.

Va doaresc o zi frumoasa si multa sanatate.

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

La multi ani pt totiAndreiutii si Andreiutelenoastre

Ma bucur sa citesc ca micutul Eduard e mai bine
Ami tu te serbezi si azi si maine?!! La multi ani si un brat desi
Babyangel te asteptam cu vesti mai bune
Andira ooo Doamne!! Noi ne vaitam cand avem puiutul bolnavior...dar tu cu amandoua fetele..Sper din tot sufletul ca macar Nati sa scape

_
Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!

ANDIRA vezi prin spitale de ventolin, nu ai vreo cunostinta pe acolo?
Noua de acolo ne-au dat, cand am iesit din spital, stiau ca nu se gaseste in farmacii!

Sanatate tuturor copiilor bolnaviori!
Si eu am fost aseara la medic cu Albert, mi se parea ca tuseste, dar este bine!

M-a certat doctorita ca am fost in Poiana Brasov, ca este prea frig . De parca toata iarna o sa stau numai in casa!
Si sotul meu imediat a aplecat urechea si acum nu mai vrea sa ne dea voie afara
Dar eu sunt de parere ca aerul curat nu are ce sa strice, mai ales ca Albert era deja pe vindecate.




Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

EVA si noi avem olita muzicala, de la disney, am luat-o din carre4. Asta si miroase fain.
Doar ca nu prin momentul sa-l pun, este smecher, doar in somn il apuca.


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Neata fetele

Sanatate multa tururor iepurasilor si fratilor, surorilor sau parintilor bolnaviori !


La multi ani tuturor celor care poarta numele sfantului Andrei si toate derivatele ! Fie ei sfinti sau nu !


Ziua 30
La multe lunici iepurasei Alexia Briana de Yaia !


Ziua 31
La multe lunici iepurasilor : Cristian Robert de Jasmine, Ilinca de Bumbitza !


de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

off andira, imi pare rau.
multa sanatate va doresc!

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Si noi iesim afara desi este f frig.In weekend au fost minus 8 grade dar a fost soare asa ca ne-am plimbat cam o ora.Si pe la noi a nins.

Meniu: dimineata- para +mango+cereale
la pranz- borcanel de legume cu carnita
seara- cereale cu lapte


mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Neata si de la noi
briza, Stanucel ma bucur ca v-a placut de Dani al meu, sa va traiasca iepurasii dragalasi si sa fie sanatosi.
Imi pare rau sa aud de bebei bolnavi, multa sanatate tuturor.

Noi in sfarsit avem 2 dintisori era si timpu..
Baiatul meu nu vrea la olitza deloc i-am luat una care canta o lebada si nu si nu dc il deranjez cand incepe sa faca caca si il pun la olitza plange si nu mai continua..

Intreba una din fete de WEST EYE HOSPITAL am uitat cine scuze.. asa e sponsorizat de turcii acolo e totul sub coordonarea drului Stefaniu ( din Militari) si lucreaza el cu echipa lui e ok acolo insa sunt la inceput si nu stiu cam ce si cate fac.


Oanaicovita am vazut poze cu Ericutzu si ce o mai ajuta pe mami la curatenie si la calcat.. e dragutz foc sa ti traiasca si sa fie sanatos si norocos.

nafi multumesc de PM

Noi avem 8700g luna asta am castigat 400 g drita zice ca e mult ca trebuia sa ia numai 250 si l-a bagat la regim adica o data pe saptamaan orez sau paste , iaurt degresat, nu banana...
Mie nu mi se pare deloc grasutz ca a castigat mai mult intre lunile 8-9 cu 150 g nu mi se pare cine stie ce.. oricum nu ascult si ii dau iepurasului sa pape bine.

va pup si o zi frumoasa

Mergi la inceput