Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (414)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries
poate decat ca acum 5 minute Vic (cel mare) ma intreaba cum o va convinge pe viitoarea nevasta sa-i poarte numele.. ha ha big problem la 6 ani .. daca ea nu va dori sa se cheme "Dna. .....ru" ??


Ha-ha! Si eu care credeam ca el vrea sa o cheme pe nevasta Dna Vic.

Sa stii ca eu dau cu reply ca sa se stie despre ce vorbesc pentru ca eu insami am memorie scurta si imi mai scriu fetele cate un comentariu si eu nu mai stiu la ce se refera, ca uit ce am scris.
Hai si scie cand poftesti mataluta, cu bold sau fara, cu poze, cantece si vesti bune despre baieti!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Multumesc Sabina si Mariana.
Sabina, azi noaptea a fost agitat cred ca de la dinti si poate de la aceasta indispozitie sa fi aparut. La palpat nu plange, rade in schimb.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Am trimis ieri scrisori lui Mos Craciun, adresele le-am luat de www.weihnachtsideen24.de/weihnachtspostamt.html" target="_blank">aici. Anul trecut am trimis doar la un Mos si ne-a raspuns cu intarziere dar ne-a trimis 2 plicuri, unul pt Yannisa si unul pt Milena . Sper ca anul acesta sa ajunga inainte de Craciun macar unul. Idei de cadouri pt Craciun aveti deja? Noi am luat www.vtech.de/produkte/kidizoom/kidizoom.php" target="_blank">camera digitala si geanta si mai vrem si asta .

O zi buna va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sabina multumim pt sfaturi. Fara dulciuri nu cred ca reusim , iar cu prea multa sare nu gatim.

Multumim tuturor pt urarile de santate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Mandarinuta sanatate lui Filip , eu nu stiu !

Marunzika , eu asta am luat
http://www.simbatoys.de/de/markenprodukte/kinder_musikinstrumente/tasteninstrumente/detail.shtml?sArtNr=106835631

Mortal Vic Andries . A gasit pana la urma strategia?

Teo sa stapaneasca sanatos Mihnutu mobila si sa n-o decoreze prea curand

Luy eu tot mai trag speranta ca mai vine vreme buna. sanatate printeselor

Adimercedes multumesc pentru link . Pentru mine a fost noutate cu vit D. pupam cum era ,,soldatzica universala''?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Alinkav, sa-ti traiasca juniorul! Sa fie sanatos si sa aiba parte numai de realizari in viata!

La noi sunt zile pline!
Andrusca mea este spiridus la serbare si cautam cu infrigurare un cosmum. Ceva idei?
Astazi am mers la scoala din apropiere sa vad cu sta treaba cu depusul dosarelor. La Alexandra in grupa deja unele mamici au depus dosarele pentru scoala. M-am cam suparat un pic ieri cand am mers cu fata la logoped. Datorita problemelor mele de sanatate, s-au cam neglijat lectiile ei si asta s-a vazut la ora. Mi-era asa o ciuda pe mine!
Andrei s-a acomodat foarte bine la gradinita, avand in vedere ca aproape o luna nu a mai frecventat. Racelile repetate si lipsa mea de acasa au fost de vina.Acum ne chinuim sa invata poezioara pentru serbare. Avem muult de lucru.
In rest.. am intrat in febra curatenie de iarna, astazi aveam in plan sa sterg geamurile, dar vremea urata de afara mi le-au cam stricat. De ciuda, am pus pe foc o ciorbita de salata si acum astept cu nerabdare sa vad rezultatul final. Mi-e asa o pofta!
Soata mereu rade de mine ca am pofte dintre cele mai ciudate si ca mananc non-stop. Azi-noapte dadeam iama in frigider, aveam pofta de ciorbita.
Sa ma vedeti acum, ce dama bine sunt si ce forme incep sa am...
Gata pauza, fug repejor sa termin treburile, acus-acus alerg sa iau copii de la gradinita.
O zi cat mai placuta, fetelor!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu


BAZAR DC


Comentati-ne si apoi votati-ne!
val-1 & val-2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Vale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mandarinuta, nu stiu ce sa-ti spun, cred ca ar trebui maine sa insisti la pediatra, poate este asa cum spunea Sabina.

Vale tu chiar vrei bataita, abia te-ai pus pe picioare si te apuci de munci.......lasa treaba si papa ciorbita, vezi ca ai si de la mine o sacosa la usa

Eu sunt varza, am zacut ca o placinta, am racit...sau am colectat de la Cristi ceva, clar nu mi-e bine....as dormi continuu, si colac peste pupaza au venit rusii cu aproape o saptamana mai devreme



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Abia m-am trezit
Am bagat somn cu Mihnea,care inca doarme,de pe la 14!!!!
Cred ca noul pat e de vina ,are esenta de somn in saltea
Mi-e foame si n-am nimic facut,poate un covrig ceva sa iau!

Mara nemtoaicele!!!!Frumoase cadouri ati luat!Noua ne arata pe toate ofertele/reclamele- si p-ata o viau,si p-ata o viau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandarinutza

Help, mamici de baietei. Am observat in aceasta dimineata ca Filip are un testicul putin mai umflat decat celalat si usor rosu, am sunat pediatra dar si-a uitat telefonul acasa. V-ati mai confruntat cu asa ceva?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007 si Filip Alexandru 12 07 2010

Poze


Daca suspectezi vreun hidrocel, iti pot da nr. de telefon al doctoritei care l-a operat pe Vladi si care-l tine sub observatie si pe Alex (ca si el are). E super ok si cred ca o sa reusesti sa obtii rapid o consultatie.

Ca vorbeati de sfaturi... eu am ceva probleme cu Vladi, carora nu prea le gasesc solutie... Intr-o noapte am visat ca trebuie sa vorbesc cu adimercedes, ca ea ma va sfatui de bine. Asadar, cand voi prinde putin curaj (si timp), Adi, iti voi scrie.

Noi suntem bine dar foarte obositi. O sa incerc sa-mi fac ceva timp sa scriu despre activitatile noastre, pana atunci va pup si doresc multa sanatate bolnaviorilor.

Mergi la inceput