Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (414)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Buna fetelor,

uite ca am citit capitolul precedent (sincer cautam sa aflu ce mai face Vale) si simt nevoia sa precizez ceva: chiar daca nu scriu eu mare lucru in ultima perioada asta nu inseamna ca nu vreau sa impartasesc experiente cu voi sau sfaturi sau retete... pur si simplu am timpul foarte limitat.

Mai e un impediment (aici o sa radeti): desi nu ma intimidez eu prea usor in viata de zi cu zi totusi... aici ma intimideaza felul in care voi scrieti mesajele, adica numele persoanei careia ii dati reply se scrie bold colorat, se pun emoticoane, se da reply la toata lumea sau aproape, se felicita in functie de ocazie toata lumea... eu nu am viteza la chestiile astea, nu tin minte exact numele si ma gandesc ca decat sa scriu o gafa mai bine nu mai scriu deloc. Dar oricum, eu sunt pe forumul asta de 6 ani si mi-a fost de mare ajutor si cred ca si eu am fost de ajutor prin ceea ce am scris sau prin ceea ce am facut in real life. So... daca aveti ceva de intrebat dati-i bataie, eu din proprie initiativa nu prea stiu ce sa va spun...poate decat ca acum 5 minute Vic (cel mare) ma intreaba cum o va convinge pe viitoarea nevasta sa-i poarte numele.. ha ha big problem la 6 ani .. daca ea nu va dori sa se cheme "Dna. .....ru" ??

Andries


Nu cred ca este important modul in care se scrie... colorat, cu bold sau cu emoticoane, cel mai important, spun eu, este ca suntem un grup frumos, indiferent de ceea ce scriem si cand scriem, suntem alaturi atunci cand infruntam diverse greutati sau bucurii, simtim lipsa celor care nu mai intra sa ne salute sau sa ne spuna de papanasii sau dulcetelele din dotare... asta nu inseamna ca informatiile postate aici nu mi-au fost utile, chiar foarte utile...asa cum spunea sotul meu in urma cu ceva timp "gasca voastra ce zice?".



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna dimineata!

Multumim tuturor pentru urarile frumoase!Am un baiat super, sunt mandra de el!

A zis ca a avut cea mai grozava zi de nastere!Il cred si eu, a avut o zi tare intensa si agitata!A venit de la scoala incarcat cu cadouri, mama abia a ajuns sa le duca pe toate. La scoala am dus un tort mare in forma de masina. Dupa scoala a aterizat direct la dans, si pe urma la mini party de acasa.
Va las cateva poze pe mail.

Si eu vreau sa multumesc tuturor fetelor care se implica aici, ca va citesc cu mare interes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Si daca tot vorbeam de mamici lipsa am sa incep catalogul: Bernix, Si-bv, have, myral, slippers, bigmaria, alehim, Toma-lily, Piccaflor, prisi, Mada, bebeka,Sim, Tomasa....si lista poate continua....mai completati voi catalogul, daca am uitat pe cineva(sigur am uitat ca este prea scurta)scuzele de rigoare

........gata fug la treaba, Teo merci pt cafeluta calda



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Teo, pe mine nu ma lauzi un pic, sa-mi creasca moralu?


va pup, am avut saptamana trecuta o stare nasoala, ca au fost probleme cu niste hartoage, dar acum s-au rezolvat, era oricum vina lor ca s-au miscat ca melcii, in sfarsit, acu e ok, da va trebui sa ma mai duc odata intree 13 si 16 dec.
Maine am ultima cura si joi ma intorc la puiutii mei cei mai frumosi si destepti :-))


Rox, n-=am primit nimic de la tine, mai trebuie?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Teo, pe mine nu ma lauzi un pic, sa-mi creasca moralu?


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Te alinti,papusa draga!!!!!!
Esti prea-prea si foarte-foarte,si tu stii fff bine asta,restu'-apa de ploaie!!!!!!!
Hai repede la Gh si la Sof,sper c-ai bagat un Toysrus,ca altfel n-ai voie sa te imbarci,fara tolba plina de masini osii,stopui si semafoaie
hai sa te si laud nitel:tu,Ana,Tomasa,Piciulika si Sim,ati fost ingerii mei pazitori in perioada aia neagra!!!!!Si pentru asta,nu-mi ajunge o viata sa va multumesc si sa va respect!!!!pam-pam!!!!!
Vezi ca sunt chimista,da-mi place sa manuiesc si cuvintele!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

normal ca ma alint, da ce bine eeeeeeee:)))





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Help, mamici de baietei. Am observat in aceasta dimineata ca Filip are un testicul putin mai umflat decat celalat si usor rosu, am sunat pediatra dar si-a uitat telefonul acasa. V-ati mai confruntat cu asa ceva?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Mandarinutza, sorry, n-am idee. La Daniel e pielea rosie catodata pentru ca se irita in Pampers, dar testicule umflate n-a avut niciodata .

Luy, vezi ca trimit PM.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mandarinuta, s-a mai intamplat la Gh cand avea viroze. Un mic hidrocel care se resorbea cand era sanatos , de nici nu-l vedeam, si care aparea la febra, indispozitie, chiar si daca p[langea mai indelungat.
Dupa 2 ani nici hidrocelul nu a mai aparut.







Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Si un mare buchet de pentru enciclopedia numita Adimercedes
Cred ca e cea mai informata mamica(dupa parerea mea) si nu pot decat sa-i multumesc ca impartaseste cu noi atatea lucruri importante si interesante!!!!!
Multe palarii la picioarele tale,Adi!!!!!!


Teo, nah, ca m-ai facut sa plang
Multumesc de aprecieri . Ma straduiesc sa impart cu voi ce aflu si eu si mi se pare bine de stiut si de aplicat. Ca tare rau e sa iti vezi puiul bolnavior si sa nu stii ce sa faci. Din pacate nu prea am eu mult timp sa trimit tot ce gasesc interesant...

Felicitari "baietelului mare", Mihnea pt dormit in pat mare! Sa foloseasca sanatos noile achizitii. Te cred ca ai stat cu sufletul mic, dar sa stii ca ei gasesc si dormind in picioare patul tau :P

Poze cu mobila???



Mergi la inceput