In Banat la noi acasa (21)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multumim frumos de urari fetelor.
Noroc cu cate o zi de nastere, asa mai scrieti pe aici.
Raspund rapid Laurei si revin cand mai pot:
www.cinemacity.ro
biletul e cam 23 lei pt. copil parca. vezi sa mergeti la dublat in Ro, caci atfel se plictiseste.
Marco e mare client la cinema...daca iti spun ca eu am vazut acum in dec. prima data un film in 3D, pe cand are mare vechime la asa ceva.
si el vrea la rapunzel, doar ca asta pica pe mine, ca tat-su nu e mare fan.
Sanatate maxima Oanei!
si Marco s-a plictisit acasa, in Alba. de abia astepta sa inceapa gradi si au fosty doar 25 copii in toata gradinita.
Cristina ma bucur ca esti fericita acasa cu toata familia si cei dragi alaturi.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



LA MULTI ANI! tuturor ce aniverseaza onomastica.Sa aveti parte de un an minunat, de zile frumoase si fericire cat cuprinde.






Giova LA MULTI ANI ! pentru Marco, sa fie sanatos, cuminte si norocos.




" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Dragelor am vrut sa va urez inainte de Craciun ...da nu am mai apucat...asa ca va urez acum

UN AN MAI BUN...LINISTIT SI FERICIT...SA VA BUCURATI DE COMORILE VOASTRE...SI SA-L SIMTITI MEREU PE DD LANGA VOI!

Noi am fost la ai mei...abia in 4 ne-am reintors...nu mai facem fatza nici cu ai mei langa noi...ne-ar mai trebui cateva perechi de bunici ...de fapt Americanul ne solicita la max...tre sa fiim mereu cu ochii pe el...numa intoarcem capu si deja face o tampenie...dar nici sub ochii nostrii nu se sfieste...

Giova draga LA MULTI ANI! pt azi si ieri...sa fiiti sanatosi si tu si nazdravanul tau!

mihi va pupaceste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

dragelor, nu mai scrie nime p-acia?
Mihi, ma bucur ca am mai citit cate ceva despre voi, pe tine nu stiu unde sa te "caut" in forum

m-as bucura sa mai citesc cate ceva despre Aida si micul Erik

de fapt, mi-e dor de toate, caci se scrie foaaaarte rar la subiectul asta.

noi am fost plecati din nou in Ardeal, ne-am intors, iar de cateva zile ne-am gasit "joburi" amandoi, si eu si sotul, lucram cate 8 ore, in ture inverse, sa fie mereu cineva cu Denis(la aceeasi firma).speram sa ne descurcam cumva.
de aceea nu am prea intrat, nu imi merge nici netul bine, insa sunt si obosita, ma uit la monitor, citesc, si pe cand sa scriu nu-mi vin cuvintele.

va imbratisez pe toate si astept primavara, sa mai iesiti din barlog


Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI, fete banatence (si nu numai)!!!

Sa aveti parte de un an plin de roade bune!

Nu am mai scris de muuuult, si acum cand va scriu, am o rugaminte: prietena mea foarte apropiata Cristina T. este bolnava de leucemie. Daca inca nu ati redirectionati cei 2% din impozitul pe venit si vreti sa participati la o cauza nobila, puteti completa un simplu formular cu datele din buletin si puteti contribui la vindecarea ei. Prin intermediul unui ONG se strang bani pentru transplantul de maduva care ii poate salva viata.

Formularul il gasiti aici. Dupa completare, facem cumva sa ajunga la mine si sa il dau mai departe sa ajunga la Cristina, care se afla acum la Cluj la chimioterapie.


Despre noi raportez: suntem bine, cu aceeasi lipsa cronica de timp. Copiii cresc incredibil de repede, ma uit la fiica-mea ca deja e in pubertate si nu imi vine sa cred! Doamne, cat de repede trec toate ... abia apucam sa le vedem, sa le traim.

Am tras o enteroviroza crunta toti 4 saptamanile trecute, asa ca aveti grija toti care aveti copii la gradi (adica majoritatea). E super-contagioasa si foarte agresiva, dar trece repede si nu trebuie nici un fel de medicatie, doar dieta si hidratare.

Sper ca voi sunteti in parametri!

Pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraBubu spune:

LA MULTI ANI! DIANA!!!
Sa fi fericita alturi de familia ta!
Ce-ti mai fac puiutii? Cum merge cu Timo la gradi? Pana la urma unde l-ai dus?

Vaaai, fetelor, s-a ramolit de tot subiectul nostru!
Claudia, mama, pe unde mai umbli? Pe prima pagina tot la sarbatoritii lunii noiembrie suntem...

Cistina, mai esti prin tara? De Pasti o sa fi pe-acasa, ca parca tu esti tot plecata si nimeresti tot de sarbatori... saracuta de tine...

Giova, pana la urma n-am mai mers la Rapunzel. Mi-a fost ca n-o sa-i placa si o sa trebuiasca sa iesim si ramaneam cu banii dati. Macar de-ar fi fost ceva mai ieftin...

Hai ca trebuie sa plec (scriu de la lucru).
Mai scrieti si voi cate ceva pe-aici sa nu moara de tot subiectul asta.

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraBubu spune:

LA MULTI ANI! GIOVA!
FERICIRE SI IMPLINIRI IT DORESC!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraBubu

LA MULTI ANI! GIOVA!
FERICIRE SI IMPLINIRI IT DORESC!
Laura

Mersi mult.
si tie! sanatate si fericire alaturi de toti cei dragi!
ai inceput munca?

Nu am mai dat de mult pe aici.
Suntem bine, acum Edi e la bunici si eu umblu de nebuna sa rezolv tot ce nu pot cand sunt cu el. sa ma relaxez si sa profit de timpul liber.

Vreau sa organizez o intalnire de 8 martie. asa ca sa-mi ziceti daca sunt doritoare, poate asa ne vedem si noi.
va si sper sa ne auzim mai des.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

EU!!!
eu sunt doritoare - ma primiti si pe mine? (doar in gandurile voastre?)

va pup pe toate - nu am mai intrat de un secol.
azi m-am gandit ca e o zi speciala ... ziua Laurei, nu ca ieri nu a fost o alta zi speciala ... ziua Ioanei ... dar no - azi m-a apucat asa o nostalgie pentru tot ce a insemnat trupa noastra de la Giovana.

va pup cu mult dor si va imbratisez inca o data (virtual).
La multi ani! Ioana
La multi ani! Laura
va iubesc

va rog transmiteti salutari la toti
noi suntem ok (putin raciti - dar asa e cu virusii astia) - copiii cresc, noi pe langa ei - e ok.

pupici si mai intru io prin secolul asta, altul, la pastele asta - poate celalat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am crezut ca nu vad bine. Nici nicku-l nu-l mai recunosc.
Miro welcome mami!!! sper sa te vedem mai des pe aici si sanatate maxima copiilor.

Laura a fost Clau cu Marco la o poveste incalcita. super film. merita vazut.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput