In Banat la noi acasa (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

Laura, mersi de raspuns, am inteles ca a avut o tumoare la cap, asa ceva.Dumnezeu sa-l ierte!

Denis are hernie inghinala, dar din cauza unei problemute la inima, si a alòtor cateva chestii cumulate, e riscanta orice fel de interventie chirurgicala si orice infectie.Mizam mult pe profesionalitatea profesorului Tepeneu, caci il cunostea si stia cazul lui, dosarul medical.....
am tot amanat orice interventie, caci ne era teama de anestezie, era sa-l pierdem o data, a stat patru zile inconstient, cand l-am operat de polipi.adevarul e ca in fiul sau n-am asa mare incredere.vom vedea, asta e...
va pup pe toate




Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)
--------------------------------
avem poze in concurs : cr-1.jpg si cr-2.jpg.daca va plac si doriti sa ne votati va multumim anticipat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

prin zona, dupa o saptamana mai zapacita .

Mihi ce face trupa de nazdravani?Ai reparat perdeaua?
PisicutaLA MULTI ANI,sanatate si tot ce-ti doresti!
Spor la carlige si bastonase cu scoleru'.
Claudia las' ca Andi se disciplineaza el pana la urma si invata sa fie mai atent, ca acum e clar ca inca mai are in cap multa joaca, obisnuinta de la gradi. Faina fata ai, am vazut molaraiele de la bal.Nimic nou la capetala...soacra ii acas', da cinie are bai cu ea?
digutix cum e cu gradi? Le place la nazdravani?
Giova .
LauraBubu asa ei, ai dreptate.Pana nu se mai civilizeaza oamenii, degeaba vrem noi multe, ca romani.Tre' sa umblam la mentalitate....din pacate.Spor la dansul modern, se pare ca ai puiute cu personalitate puternica.
andanii am citit ca ai trecut cu brio pregatirile si ti-au iesit toate super,felicitari si...merita sa mai incerci, nu?
Cristina OR sanatate multa pentru Denis, sa se rezolve cu bine chestia cu hernia.Votat si eu pozele, bafta multa.

Io mi-s bine, am fost mai ocupata perioada asta, asa ca am lipsit motivat .

Am si eu o prietena draga, ce are probleme cu dintii, stiti cumva vreun stomatolog bun ce lucra bine si cu materiale bune,in Timisoara?

Ca eu nu am cunostinta de asa ceva.... nici aici la Buc. nu am reusit sa gasesc cineva care sa-mi convina...mai am de cautat. Dr. de familie l-am ales dupa doi ani de "sapaturi"...sper sa nu dureze atat si cu dintzaru' .


Va tuc pra tace si va doresc duminica faina !




" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

ptr cine doreste sa fie alaturi de cei nevoiasi.........un gest frumos in prag de Sfinte Sarbatori Crestine

http://bucataria-lui-vlad.blogspot.com/2010/11/actiune-caritabila-pentru-cei-nevoiasi.html

pup banatencele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete dragi, mai ales Claudita, fiindca se chinuie sa tina aprinsa flacara spiritului crestin in sufletele noastre!

Eu incep sa cred ca nu-mi prea prieste proaspata varsta de 39 de ani, la care am ajuns de cateva zile, caci tare mi-s lenoasa si obosita prin definitie, drept pentru care abia ma adun sa scriu cateva randulete pe aici. Nu prea am cine stie ce noutati, decat doar ca toata ziulica alerg ca bezmetica (mai putin in cele 8 ore regulamentare de serviciu cand refuz sistematic sa-mi mishc fundul de la birou, chit ca duc pipilicul nefacut pana acasa) impartindu-ma intre inot, karate, engleza si temele lui Vladi. Cred ca va dati seama ca de bucatareala si curatenie nici nu mai incape vorba, caci nu mai am cand. Asa ca i-am plasat bonei aceste sarcini! Vladi merge foarte bine cu scoala si sunt incantata ca doamna-l tine in priza si nu-l lasa nici o secunda sa "umble prin balarii". La abecedar a ajuns la "e mic de mana", dupa ce a trecut prin "a", "m", "u", "n", "i", iar la matematica suntem la cifra 9. Este de remarcat faptul ca, desi nu au facut tabla adunarii, tabla scaderii (asa cum tin minte ca faceam noi), au o culegere in care sunt trecute ecuatii de gradul 1. Inuman ce se intampla, pe cuvant!
Raducu-i cumintel si disciplinat la gradi. A avut o perioada in care n-a prea mancat, asa ca i-am facut analize de scaun si-am depistat ca are paraziti intestinali, drept pentru care am trecut tot familionul la deparazitare, cu bona in frunte. Vad ca acuma si-a mai recapatat din pofta de mancare.

No, cam astea ar fi noutatile despre noi. Va astept si pe voi cu vesti-povesti, sa mai umplem un pic filele acestui topic si sa-l reanimam macar de Sarbatori! Chiar: ce planuri aveti pentru vacanta de iarna?

toate fetele!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

buna fete dragi
cristina nu am auzit de ce spui tu de dr.Tepeneu....acum am aflat de la voi,imi pare rau ce sa zic...anul asta am avut si noi la el cateva programari cat a fost la timo baiul cu piciorul. a fost ok, si-a dat interesul insa la final am fost cam dezamagita ca mi-a spus ca nu stie ce sa i mai faca sa ma duc inapoi la pediatra cu el...cristina sunt sigura ca vei gasi un medic competent care sa te ajute in cazul lui Denis.multa sanatate !
Dorina nu mi vine sa cred ca varsta spui tu ca ai implinit acolo,mi se pare ca vb despre alta persoana.tu ai 25
laura ms de inrebare piticii mei is ok la gradi, timo deja face repetitii pt serbarea de craciun si toti suntem nerabdatori sa l vedem cum se prezinta:)
copilul asta ne a facut si o bucurie mare luna asta la analizele regulate,care au iesit cat se poate(in cazul lui) de bune.pt noi e o minune.
laurabubu succes la dansuri si sanatate la printese
noi de sarbatori vom sta acasa, cuminti
sa aveti un we super
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



LA MULTI ANI CU SANATATE , tuturor ce poarta numele Sf.ANDREI !




" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

digutix te cred ca abia astepti sa vezi cum se va prezenta Timo la serbare. Doamne Ajuta! pentru analizele bune, felicitari.
Pisicuta ce de activitati are Vladi, bravo lui si voua bineinteles, pentru implicarea asta. Care 39? vrei sa zici 19 si un pic, nu? Sa fii tu sanatoasa, ca varsta pana la urma nu-i asa de importanta.

Restul fetelor, pe unde umblati?

Eu n-am noutati, viata mea e cam plata, se imparte intre mers la sala si chestiuni in general casnice . Urmeaza zapaceala cu sarbatorile, pe care le vom petrece acasa, la hotel "Plapumioara", nici un alt plan la orizont momentan.

Va si va pra tace !






" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

La multi ani in primul rand pt Andu Claudiei, iar in al doilea rand pt toti Andreii si Andreele, se stiu ei care, si pt finutul meu de trei anisori, Andrei-Fabian

La multi ani si pt maine, pt toti romanii, ca eu nu stiu daca voi avea timp sa intru maine(apropo, maine sarbatoresc si eu un an de forum)

multumesc celor care mi-au votat pozele, chiar daca nu castig nimic, cel putin stiu ca am aprecierea voastra
as anima eu un pic topicul, dar din pacate nu pra pot sta mult timp pe net
sunt inca in Italia, o sa ajung acasa in jurul datei de 20 decembrie.ne mai auzim atunci

va doresc la toate sa va aduca mosu nicolae tot ce va doriti





Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)
--------------------------------
avem poze in concurs : cr-1.jpg si cr-2.jpg.daca va plac si doriti sa ne votati va multumim anticipat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

LA MULTI ANI ROMANI!
LA MULTI ANI ROMANIA!


pt. cei care si-au sarbatorit ieri ziua de nume: Andreea/ Andrei
Andi de Claudia! sa cresti mare si sanatos si numai bucurii sa aduci parintilor!

Cristina imi pare rau ca nu te-am votat. acum ca ai zis, am incercat dar s-a incheiat perioada. trebuia sa ne anunti, sau sa bagi linkul cu pozele...greu le-am gasit.
Hai ca mai ai putin si vi acasa, ce bine ca vei fi de sarbatori cu familia!

si o zi frumoasa sa aveti!


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



LA MULTI ANI, draga CLAUDIA !
Sa fii sanatoasa, iubita, implinita si tot binele din lume !








" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput