Fluturasi de martie-aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimineata si de la mine. Ma bucur sa va gasesc la cafele. Chiar voiam sa intreb daca beti cafea. Eu nu mai beau de mai bine de o jumatate de an, dar de cateva zile mi s-a pus pata pe capucino. Si beau cate unul in fiecare dimineata... Probabil fiindca a venit toamna si ma trezesc mai greu. Ma gandesc insa cu groaza cum va fi de luni incolo, ca eu sunt profa si incepe scoala. In loc sa ma trezesc ca acum la 8.30 spre 9, o sa trebuiasca sa ma trezesc la 7.
Hm, nu e chiar dezastru, dureaza doar putin pana sa ma obisnuiesc cu noul program.
toate fetele, bafta azi la consultatii si distractie placuta la cununia civila, deea!

Antguess, am citit povestea ta si imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, dar sunt sigura ca ai luat decizia corecta. Si eu sunt de parere ca nu se merita chinul. Pentru ce? Cand o poti lua frumos de la inceput si sa ai o viata linistita si frumoasa...

6+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, la 17:10 am programare. Bafta si tie azi!

deea, prietena mea mi-a zis ca lucreaza la clinica lui Marinescu de la 1 sept (ti-am mai scris un mesaj..cred ca acum cateva capitole ), dar nu stiu care este clinica asta. O sa o intreb si iti spun. Pupici!

Am fugit in vizita (doar) la mama.

Intru pe seara sa va zic ce am facut la dr.


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 16+ cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Sa va trimit ceva soare de la London? E asa frumos si pare ca va fi o zi superba, dar nu se stie cand dispare soarele si ploua cu galeata.

Va multumesc fetelor pentru gandurile bune si felicitari pentru burtica si buburuza de la eco, nu nominalizez sa nu uit pe cineva, stiu ca ati fost tare dragute toate Sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat la toate burticile si sa ne bucuram bratele, sufletul si inima la anul cu un pui mic sanatos, frumos si cuminte

Ieri dupa ce am venit de la eco am papat si apoi m-am dus in oras sa ma intalnesc cu sotu dupa munca si ne-am plimbat, era soare si frumos cand am plecat de acasa si cand am iesit de la metrou era plouat tare , apoi dupa ce m-am vazut cu sotu am ajuns in parc cica la o inghetata si a inceput sa ploua Ne-am plimbat noi amandoi sub o umbrela, ploua asa cam cu putin soare, am vazut 3 curcubeie unul peste altul superbbbb!!! .. in parcul din fata palatului Buckingham ... am admirat pelicanii de pe lac, gastele , ratele de 100 feluri, lebede albe si negre... frumos ...ne-am amuzat de veverite ca veneau la mainile noastre desi noi nu aveam alune sa le dam, astea din parcuri sunt tare prietenoase ca-s obisnuite cu turistii si vin la mana, ale mele din copacul din gradina fug la cel mai mic zgomot .. le vad de vreo cateva zile ca-si ascund provizii de iarna in gradina mea, fac mici gropite langa tufele de trandafiri si lavanda si ascund acolo nuci si alune, sunt asa scumpe

Am dormit azi noapte mult mai bine, am baut aseara o cana mare de lapte fierbinte inainte sa ma duc in pat si am dormit de nu l-am auzit pe sot deloc sforaind ... deci stiu de acum inainte ce sa fac si cum sa pot dormi bine. Cred ca un rol important l-a avut si ca am fost la eco si analize si m-am mai linistit putin si nu mi-a stat capul numai la astea
Oricum cand o sa vin in ro o sa fac o eco mai detaliata, am rugat-o pe sora-mea din Bucuresti sa ma programeze la Euroclinic sau Medlife la un doctor ok, nu-i numesc pe toti ca-s multi, cand o sa stiu exact la care ma duc , la care gaseste loc, o sa va spun

Ma duc sa mananc ceva ... apropo, eu sunt la aceleasi kg de vreo luna jumate, am luat 2 kile la inceput de sarcina dar atat, ieri m-am cantarit si aveam tot atatea kile cate aveam acum o luna jumate la doctorul de familie si acum 2 sapt cand m-a cantarit moasa Imi creste burtica dar eu nu pun pe mine, se iau sunculite de prin alte parti, las ca are de unde

Aseara in pat inainte de nani ma gandeam ce minune e acolo la mine in burtica, cum se misca ea frumos, numai tumbe facea, tare nazdravana ca si doctorita radea ca cica i-am dat cafea de dimineata, dar eu ma pusesera moasele sa beau iar bautura aia energizanta sa mi se faca testul de toleranta la glucoza, si cand beam eu asa ii spun lui Nick, sa vezi ce de activitate ii dau eu la bubulina acum cu bautura energizanta inainte de eco , si chiar asa a fost, nu statea locului 2 secunde sa o prinda si sa o masoare , ne-a facut din manutza... se juca cu cordonul .. scumpa mamii

Gata plec sa mananc ceva, mai revin mai incolo.. vreau sa merg azi pe Oxford Street , am ceva cumparaturi de facut ca saptamana viitoare mergem la Paris 5 zile




BB on board!!! 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

la Paris... ce frumos! Mi-ai starnit asa niste amintiri. Ce mult mi-ar placea sa merg si eu cateva zile la Paris, insarcinata fiind... mmm. Din pacate noi nu stam deloc bine cu timpul, sotul meu e militar si e in pregatire pt misiune in Afganistan, asa ca singurul mini concediu va fi prin noiembrie inainte sa plece in misiune. Vom merge la Sibiu de joi pana duminica. E un oras tare drag noua.

6+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

la Paris... ce frumos! Mi-ai starnit asa niste amintiri. Ce mult mi-ar placea sa merg si eu cateva zile la Paris, insarcinata fiind... mmm. Din pacate noi nu stam deloc bine cu timpul, sotul meu e militar si e in pregatire pt misiune in Afganistan, asa ca singurul mini concediu va fi prin noiembrie inainte sa plece in misiune. Vom merge la Sibiu de joi pana duminica. E un oras tare drag noua.

6+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


Alina, da si eu abia astept sa ajung in Paris , dar nici cu Sibiu nu mi-e rusine, tare frumos oras... l-am vazut acum vreo cativa ani buni cand inca eram in facultate, cred sa fie vreo 7-8 .. am ramas impresionata atunci, dar cred ca acum e si mai frumos dupa ce a fost capitala culturala europeana acum cativa ani si s-a investit foarte mult .
Tocmai ca fiind insarcinata nu o sa am cum sa merg mult pe jos si sa stau in picoare, o sa trebuiasca sa iau pauza de odihna... sotul a dat comanda pe internet de Paris pass si ala are liber la o gramada de muzee, (el e pasionat de istorie, religie, cultura si civilizatie si o sa ma tarasca prin toate muzeele desi el le-a mai vazut de nu stiu cate ori ), galerii, liber la metrou in zonele 1-3, are 2 zile liber pe autobuzul turistic Hop on/ hop off ... croaziera pe Sena si multe altele... l-am comandat pe internet sa il avem in advans sa nu stam la cozi acolo la muzee, nu va mai spun cat a dat pe unul ca eu era sa lesin cand am auzit , si-s numai pe 4 zile , (o zi tot o sa o platim din buzunar ) 273 euro si cu discount de vreo 13 euro


BB on board!!! 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna dimineata burticilor!

Acum trebuie sa ma concentrez sa nu uit pe cineva, ca am o lista deja pregatita in mintisoara mea!

Pricoapa nu am primit niciun mesaj privat de la tine, de aceea te-am si intrebat! Cine stie de ce, eu oricum iti doresc multa sanatate si te astept cu vesti!

Deea distractie placuta la cununie, desi vremea e oribila! Cat a fost de frumos ieri, ca am umblat in tricou si nu mai puteam de cald si azi e frig si bate vantul.

Madutza abia te astept cu vesti de la doctor! Imi pare rau ca nu te simti bine!

Antguess imi pare rau de situatia prin care treci. Iti doresc sa ai multa putere sa treci peste si sa ai grija de tine si de cei doi copilasi! Te mai asteptam cu vesti!

Yasmi abia astept sa vii cu vesti de la doctor! Nu te mai plange ca ai pus pe tine, ca azi am zic ca fac cand al meu cantar a aratat 52 de kg.. Asta este, ce sa fac, asa voi ajunge

Roxy . Nu are nimic, ai mai pus si tu putin pe tine, ca si asa la inceput slabeai.

Catank trebuie sa ma programez, probabil ma voi duce peste vreo 2-3 saptamani la dr.

Miki ce matinala ai fost

Simo ce faci? Cum mai stai cu greturile?

Ama e bine sa porti noaptea, daca ai asa dureri si daca esti asa dotata . Tu de ce nu ne pui poze cu tine sa te vedem si noi?

Alina06 sa aveti un concediu placut la Sibiu. Revelionul trecut l-am facut si noi la Sibiu si a fost minunat, imi place tare mult. Ce curaj are sotul tau ca se duce in Afganistan, eu as innebuni, nu stiu daca as putea sa imi las sotul sa plece intr-o zona asa periculoasa.

Strumphy abia astept sa ne aduci poze de la Paris! Ma bucur ca ai putut dormi si tu bine!

Medeea ma bucur ca bebe este bine si chiar ar fi frumos sa aveti si un baietel!

MsBB nu ne-ai scris tu nimic, sa ne amuzam si noi, doar ne-ai lasat o gura de cafea???? Nu imi vine sa cred. Te asteptam si pe tine cu poze si cu povestirile tale amuzante

Stefy plimbare placuta si asteptam sa vii sa ne spui daca ati si cumparat ceva!

Ally ce mai faci? Cum te simti astazi?

Cu siguranta nu am nominalizat pe toata lumea, dar voi mai reveni pe parcurs si cu alte posturi, ca m-am intins ca o placinta!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna burtici,,,
am vb azi dr la tel si mi-a zis ca a vazut rezultatul de la DT si ca e ok si am intrat si eu pe net sa vad si scria cam asa: acest rezultat indica un risc scazur de anomalii fetale la nastere.
ma bucur enorm ca eram tare speriata
wauuu struphitza la paris....si te mai si plangi ca te plimba
antguess imi pare tare rau pt momentele prin care treci acum cand ar trebui sa fie cel mai frums intr-o reletie... dar daca zici ca te acuza ca l-ai inselat si nu e copilul lui e clar ca nu ai cum sa traiesti o viata langa un astfel de om si cu siguranta ca ai luat o decizie corecta mai bine acum decat mai tz cand e mai greu de luat o decizie din astasi sa treaca stresul cat mai repede si sa nu faci rau la bebe

13+ http://www.youtube.com/watch?v=tG8cd9WXkNw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

medeea, am modificat!




Saru'mana!

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata burtici
abia am reusit sa mai dorm si eu de la 6 pana acum. nu stiu ce-am patit dar si eu ma trezesc spre dimineata si nu mai pot dormi.

bb_yasmi si la mine cred ca se vad porcariile ce le-am mancat ieri, azi am 51,4 kg, na

madutza ai grija, bine ca mergi azi la doctor. aasteptam sa vii cu vesti sa ne zici si noua ce ti-a zis.

antguess imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asemenea situatie cu sotul tau, de fapt, iubitul... lasa ca este mai bine asa, decat cu un om langa care nu esti fericita si care te face sa suferi, mai bine singura. si poate o sa-ti gasesti jumatatea, daca tot pleci. tu si bebe sa fiti bine si sanatosi, aia conteaza cel mai mult. ai grija de tine si mai treci mai des pe la noi

medeea zici tu ca-i baietel, ai??. abia asteptam confirmarea


miky nici nu vreau sa-mi imaginez ce program artistic ai avut tu cu noaptea-n cap. poate reusesti sa dormi azi sa recuperezi, bineinteles sa-l pui si pe vlad cu tine. doarme la pranz?

toate burticutele.

S-a intamplat minunea mult asteptata15+


gata, am reusit sa-l dobor si a adormit..asta dupa putin circ ca era obosit dar nu se lasa..acum ma relaxez si eu putin, mananc ceva si trebuie sa-i fac si papa pt masa de seara plus strans dupa el in bucatarie ca arata ca dupa razboi..cand sa mai dormi ? glumesc, eu oricum nu reusesc sa dorm la pranz, de cand am nascut sunt dereglata total cu somnul..desi inainte tare imi mai placea..

mami de Vlad 09.04.2009 si 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Butici, dormiti pe voi ce faceti? Cita liniste, nu pot crede, ...

Cum sunt lucrurile pe lumea asta, unii muncesc si altii dorm de zori.
Eu sunt f bucuroasa, pentru ca am reusit sa-mi iau de lucru la domiciliu, si asta ma face sa va urmaresc mai des, si dehh mai scriu si eu 2 rinduri.

Cum va simtiti? va atins vremea mohorita coarda sensibila si sunteti intr-un perioada a zilei de "hibernare". Burtici cu copii, eu cred ca as adormi inaintea lor daca as avea pe cine culca la prinz.... tare va invidiez...

Astazi am facut 11 saptamini, puiul mamii pui



Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+

Mergi la inceput