Fluturasi de martie-aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

dyadyazuza Felicitari pentru rezultat!Ai grija de tine!



Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Butici, dormiti pe voi ce faceti? Cita liniste, nu pot crede, ...

Cum sunt lucrurile pe lumea asta, unii muncesc si altii dorm de zori.
Eu sunt f bucuroasa, pentru ca am reusit sa-mi iau de lucru la domiciliu, si asta ma face sa va urmaresc mai des, si dehh mai scriu si eu 2 rinduri.

Cum va simtiti? va atins vremea mohorita coarda sensibila si sunteti intr-un perioada a zilei de "hibernare". Burtici cu copii, eu cred ca as adormi inaintea lor daca as avea pe cine culca la prinz.... tare va invidiez...

Astazi am facut 11 saptamini, puiul mamii pui



Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+


Si noi tot astazi fix 15 saptamani.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alina06st profa zici? la 7 dimineata desteptarea?nu pot crede. Esti la gimnaziu sau liceu? Gimnaziu presupun...asa intuiesc dupa ora.
Eu pina sa raman graviduta consumam cafeluta cu litru, si f tare. Lucram toata noaptea pina la 11 a doua zi, apoi somn de voie pina la orele 18. Si iar lucuru noaptea si tot asa... si sa rezist in fata comp, pt lucru, consumam cafeluta fara a mai avea placere sa o savurez, mai mai sa ma string de nas pt a lua cite o inghititura. Pina intr-o zi cind imi creea o stare de greata si nu am mai pus gura pe ea. Dupa 2 luni cred am ramas graviduta, ...si nici in ziua de astazi nu mai pot pune gura pe cafea, nici capucino, nici nes nimic. Rar imi fac lapte cu cacao si tot miros ca parca parca imi miroase a cafea. Ideea este ca acum nu mai am zilele albe si noptile negre, mi-am revenit cu orarul de lucru, si orele de somn la normal.
Consum apa si compot, mult mult compot, mai mult neindulcit...doar dulceata fructelor, si uneori adaug miere de albine.

Fetelor iar am inceput sa fac figuri cu mincare, nu-mi place nimic, cred ca trebe sa ma mut in moldova, ... ieri am papat un avocado intreg, si astazi altul. Il ador, dar ma tem sa nu fie prea mult..dar altceva nu intra. Iar ma apropii de -1kg.
Eu sunt singura toata ziua si nu am cu cine sa ma indemn la masa, seara sotul cind vine papa singur, eu de ani buni nu maninc seara...

Ce m-am mai intins, ... Pupici burtici,

Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mandreeac Tot inainte cu tupeu!!!

Aseara mi-a facut sotul jocul cu furculita infasurat intr-un prosop (aberatii, oricum nu cred o iota)ca tot ma laudat eu ca am baiat in burtica, si el repede sa-mi demonstreze contrariul ma pune sa aleg, ... insa am nimerit BAIAT

am ris copios amindoi de jocul nostru, parca l-am facut si pe el sa creada ca e baiat. Sa vezi cind ajund la dr ce rid, ...cind voi auzi aveti o FETITA!!!

Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

tare vorbareata sunt astazi, na...

alina06st spui ca esti din Pitesti? ajung si eu simbata pe la voi, ...o intrebare?hainute pt gravidute gasesc? tu ai reusit sa te uiti dupa ele? daca da, pe unde? cunosc orasul f bine, insa nu am mai ajuns acolo mai bine de 6 luni cred. Va fi o placere sa ajung simbata, este un oras tare drag mie...

Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua burtici!!!

Felicitari gravidutelor( Andreea, catank, eu) care astazi au schimbat semnatura.

Yasmi, am inteles eu acum cu sau fara + dar, asa se poarta cu+. Oricum eu am lasat simplu acum pt a nu duce lumea in eroare.
Andreea, multumesc de intrebare...Ma simt foarte bine astazi..

Simonelu, tu cum te mai simti??

Roxy,

Strumpitz, ma bucr ca este happy...asa voi fii si eu de astazi intr-o sapt.

Am intrat asa tarziu ca la 10 aveam programare la doctorita pt a-i duce rezultatul analizelor, cantarit, tansiune...Si.multumesc lui Dumnezeu au iesit foarte bine analizele la sange si urina, am 49kg, deci am slabit un kg, si tensiunea 11.6. Dar, partea cea mai frumoasa este ca a scos din buzunat un aparat cat palma si m-a dat pe burtica cu gel si am ascultat inimioara lui bebe. Abia la gasit...cica ”mai dar cata activitate are”...am auzit noi 2 secunde..iarasi fuge....iarasi 2 secunde...si atat. A fost tare emotionant, ca si data trecuta. Abia astept sapt viitoare sa-l si vedem...

Va ..Aici este foarte frumos si cald rau...

Ally , 11 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Aaaa. am uitat sa va spun ca la un moment data cand ma tot apasa pe burtica cu acel minuscul aparat...a apasat mai tare si am simtit o usoara lovitura....sigur, sigur era bebelinul. Era deranjat de apasarile si presiunile asupra lui....dragu de el.

Ceea ce mi sa parut cidat este ca ma asteptam sa-i auzim inimioara(adica el/ea sa fie pozitionat in stanga sau in dreapta dar, era exact la mijloc...4 degete mai jos de buric. Este normal???

Ally , 11 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Aaaa. am uitat sa va spun ca la un moment data cand ma tot apasa pe burtica cu acel minuscul aparat...a apasat mai tare si am simtit o usoara lovitura....sigur, sigur era bebelinul. Era deranjat de apasarile si presiunile asupra lui....dragu de el.

Ceea ce mi sa parut cidat este ca ma asteptam sa-i auzim inimioara(adica el/ea sa fie pozitionat in stanga sau in dreapta dar, era exact la mijloc...4 degete mai jos de buric. Este normal???

Ally , 11 bebe


imseamna ca acolo l-a prins in momentul respectiv, el se misca mai ales ca acum are loc..mai incolo o sa fie mai greu eu cred ca e ok, felicitari

mami de Vlad 09.04.2009 si 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

allylaur felicitari ptr 11 s.,mergem tot inainte!!
Ce frumos ca ai auzit inimioara, super....in ceea ce priveste "mica lovitura" nu stiu daca isi face bebe simtit prezenta atit de repede, eu stiu ca nu, ..dar daca tu zici?!

Bine ca esti bine!

Nu exista "NU MAI POT", cand spui ca "nu mai poti",... POTI de trei ori mai mult!" 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

multumesc pt felicitari fetelor
Catank, nu stiu cum sa iti explic...exact in momentul cand imi apasa am simtit ceva inauntru...deci..a fost deranjat de acea presiune.

Ally , 11 bebe

Mergi la inceput