Singure - cuc

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Daria, e buna si familia, daca relatia e ok, insa prietenii adevarati nu pleaca niciodata.
citeva persoane apropiate mie au fost lasate balta de familie in momente f dificile si ajutate taman de "straini".
asa ca ... daca aveti prieteni, nu sinteti deloc singure.

"sahul e prea creieros, mai bine jucam table" - M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Apoi o sa viu cand voi fi in concediu
Prima zi la doamna noastra educatoare, apoi a doua zi la voi.
NB; Doamna sta fix langa Marius

Moni ce bine e de voi
Sunt intr o faza in care nu mi mai doresc niciun partener de viata, asta excluzand efectiv alte probabilitati de familie numeroasa extinsa, poate de asta si resimt atat de tare ca stem singure "cuc"

Initial am vrut sa deschid un subiect de genul "si ce daca nu ne refacem viata"
Dar am deviat din cauze de invidii

Siminel, atunci poate vii si tu la noi la o cafea sau ceai Tu stii ca eu te iube mult mult mult
Poate facem o mini-intalnire ai celor mai obsedati DC-isti oradeni, hahaha

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


vreau si ioooo....
culmea, in ultima vreme am fost de nush cate ori acolo in zona voastra, la dentista de la parter

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

draga mea,gandul asta "ucigas"l-am avut si eu in duminica aia(29 aug)cand s-a implinit un an de cand am ramas singuri...eu si Andrei.Mi-a trasnit prin cap ca daca eu mor ce se alege de Andrei?Mama ,saraca ,e destul de slabita si in varsta si nu ar putea sa aiba grija de el,taica-su se exclude din start,ca au trecut deja 3 luni si-l doare-n...alea alea...n-a aruncat o privire sa vada daca n-am murit si ne-au si ingropat...Asa deprimata am fost ca m-a pocnit plansul,pana dormea asta mic si mi-am sunat avocatul(un bun prieten)care atunci, ca tot omul era la un grata de duminica...si i-am stricat cheful de mancat cu intrebarea mea."daca mor,cui i-l las pe Andrei?"
Mi-a trecut apoi,incet,incet,cand am realizat ca de fapt eu nu am voie sa patesc ceva,ca fara mine Andrei e pierdut!Deci,nemuritoare voi fi...

Pup si fruntea sus,sunt si eu aproape ca tine!

Andreea,mami de Andrei nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Daria mama, stii ce ?
Ia pune matale mana si impacheteaza pentru vacanta de Craciun, si hai la noi, iti fac io neste sarbatori in familia lu popescu de numa .
Familia e mica, mica, noi trei si mamanu meu (care zici ca-i pisica asa de linistita se plimba prin casa de te sperii cand apare langa tine, nimic n-auzi). Restul gastii ... mai prin tara, mai prin alte tari ...
Ia zi, te bagi ? Te fac c-o sora de cruce, zodie si nebunii ?
pup

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanamatei spune:

Daca tu mori copilul ramane la tata.Nu vad aici o problema.Chit ca nu iti convine sa ramana la tata..ce mai conteaza daca tot ai murit :D Ce sinistru suna.
Still...problema reala nu e daca tu mori...ci daca tu esti bolnava rau, la pat, sau ai cine stie ce invaliditate.Atunci nu mai ramane la tata, ca li se rupe de copil in general.
Mamagiuliei..nu te mai gandi la asta.Cred ca esti deprimata ca ai terminat relatia recenta si vezi ca nu ti-a fost bine nici cu tipul asta de fuse si se duse.
Ce-o fi o fi, nu tre sa ne gandim noi atat de mult dinainte.Deocamdata e bine, suntem sanatosi, o mai ducem..apoi..nu stiu..nu cred ca ne lasa pe noi Dumnezeu chiar asa...lasa ca se intoarce roata..vine si randul nostru cumva;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ba nu sunt deprimata din cauza relatiei ce am incheiat-o, pt asta sunt mai mult decat fericita

Ralu, moama ce oferta

edit sa explic mai bine ce am vrut cu acest subiect, pt ca reiese ca pot fi deprimata dintr-un lucru aiure:
am initiat subiectul gandindu-ma la ce singura cuc sunt eu, fara mama, surori, frati, cumnati, etc, intr-un moment in care nu mi mai vazusem nici tatal de mai bine de o luna.
Capisci ?
Si ma gandeam ca nici Giulia nu are frati/surori/bunici etc.
DECI: in niciun caz nu ma deprima ceea ce ai insinuat Ioana, a fost cea mai sanatoasa decizie si zau ca nu mai vreau nicio relatie


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

io-s mai taur asa de felul meu, nu inteleg un lucru.
Te plangi ca esti singura si ti-e teama de alea-alea.
Tatal tau isi vede de viata lui. Tatal Giuliei la fel.
Vrei sa ai rude, dar: frati nu-ti poti face, cumnati, verisori la fel. Ori te nasti cu ele, ori ramai fara.
Deci singura varianta e sa te cuplezi cu cineva.
Ok, te inteleg ca nu vrei. Dar fiecare mod de viata (si singuratatea, si viata de cuplu) presupune parti bune si rele. Daca alegi singuratatea, iti asumi si riscul, ca nu stii ce va fi cu Giulia. Daca alegi viata de cuplu, poate ai sansa ca el sa fie alaturi de Giuli si in momentele grele.


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat

Daria mama, stii ce ?
Ia pune matale mana si impacheteaza pentru vacanta de Craciun, si hai la noi, iti fac io neste sarbatori in familia lu popescu de numa .
Familia e mica, mica, noi trei si mamanu meu (care zici ca-i pisica asa de linistita se plimba prin casa de te sperii cand apare langa tine, nimic n-auzi). Restul gastii ... mai prin tara, mai prin alte tari ...
Ia zi, te bagi ? Te fac c-o sora de cruce, zodie si nebunii ?
pup

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu


Si la noiiiiii! Impoachetarea si Revelionul il faceti la noi! Pana atunci luam casa si loc avem!
Sa stii ca de ieri de cand am citit topicul tau,Daria scumpa, ma tot gandesc ca daca eu mor,desi am familie numeroasa,nu mi-as lasa copilul pe mana lor nici batuta! Si l-am intrebat pe al meu huzband daca o ia cu semnatura si o zis da. Deci am asigurat picia! Pisica e deja sub semnatura lui,mai ramane mousul!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mie mi se pare ca Giulia are nevoie de un frate/o sora.
Nu de alta, dar sa nu fie si ea singura pe lume...
Ar fi imposibil?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Hahaha

Pai asa ar avea nevoie de mai multi,de ce doar de unul? Ia hai Daria la treaba

Mergi la inceput