Singure - cuc

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Daria, noi cand am fost singuri de Sarbatori ne-am facut sarbatorile cu unii dintre acesti prieteni. Ne petrecem sarbatori, vacante. O alta mamica singura cu o fetita. Maine plec la ea (locuieste cam la 700km de mine), la fiecare zi libera ne intalnim (cum ar fi 1 Dec sau 1 Mai in Ro). Am facut Craciunul impreuna, Ziua Recunostintei si in fiecare an vacante. Poate, in timp, gasesti pe cineva care sa iti fie ca o sora. E adevarat ca in Ro e mai greu, aici ne unim mai usor pt. ca nicuna nu avem familii aici si ne tinem loc de familie una alteia. Copiii sunt ca veri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Daria, macar o ai pe Giulia, nu sunteti singure.
Dar eu, cand nu vor mai fi parintii, pe cine mai am, asta avand in vedere ca fratele meu cu familia s-au mutat intr-un loc unde eu nu pot ajunge din motiv de mijloc de transport. Daca vin la noi ii vad, in rest un telefon si atat.
Momentan ma bucur ca mai am serviciul, dar singura si fara job ar fi cumplit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei


Eu unde as alerga ?!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



Hai la mine. Stau exact in scara alaturata, stii, prima pe stanga cum iesi tu din scara. Auzi, hai sa te intreb ceva. Maine pe la 10 nu vii cu Giulia pe la noi? Poate se joaca cu Daria. Tie iti ofer o cafea, ceai, suc, apa minerala sau plata. Ce zici? Doar cobori de la voi si urci la noi. In 2 minute ati ajunge.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

asta-i o oferta greu de refuzat!
marius

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei


Eu unde as alerga ?!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



Hai la mine. Stau exact in scara alaturata, stii, prima pe stanga cum iesi tu din scara. Auzi, hai sa te intreb ceva. Maine pe la 10 nu vii cu Giulia pe la noi? Poate se joaca cu Daria. Tie iti ofer o cafea, ceai, suc, apa minerala sau plata. Ce zici? Doar cobori de la voi si urci la noi. In 2 minute ati ajunge.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Apoi o sa viu cand voi fi in concediu
Prima zi la doamna noastra educatoare, apoi a doua zi la voi.
NB; Doamna sta fix langa Marius

Moni ce bine e de voi
Sunt intr o faza in care nu mi mai doresc niciun partener de viata, asta excluzand efectiv alte probabilitati de familie numeroasa extinsa, poate de asta si resimt atat de tare ca stem singure "cuc"

Initial am vrut sa deschid un subiect de genul "si ce daca nu ne refacem viata"
Dar am deviat din cauze de invidii

Siminel, atunci poate vii si tu la noi la o cafea sau ceai Tu stii ca eu te iube mult mult mult
Poate facem o mini-intalnire ai celor mai obsedati DC-isti oradeni, hahaha

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Apai pana la concediu expira cafeaua din termen de garantie. Nu-i bai!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu chiar te inteleg.
Eu am familie dar imi vine rau la gandul ca ar fi crescuta de ei. Deunazi taica-miu comenta ca o sa vedem noi rezultatul experimentului pe care-l fac (respectiv, cresc copilul fara bataie) mama are mania indoparii copiilor (a produs o bulimica si un obez) si astea sunt pacatele lor mici. De soacra-mea nu are rost sa vorbesc, e mai rau. Tatal Carlei ar face militarie daca i-as permite si ar critica si felul in care respira.
Asa ca m-am lasat de fumat si fac exercitii cardio :D.
Intre timp o pregatesc si refuz sa ma gandesc la chestiile astea. Niciodata nu mi-a fost frica de moarte inainte sa o am pe ea...

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

mamagiuliei, eu te inteleg cel mai bine cand spui ca sunteti singure ..cuc .
Si eu ma simt la fel de singura ...mai ales ca in urma cu 2 sapt am fost in ro unde nu am fost singura nici macar o ora, la o singuratate care doare.. o schimbare mult prea brusca.

Am impresia ca ma dor urechile de la atata liniste mai ales cand fata este la el ... si mi-am dat seama cat de grea este singuratatea . Cat de mult imi doresc sa vb , sa ies cu cineva si nu am cu cine. Cat de greu este cand vine seara si nu se aude decat cesul din alta camera care ticaie de zor si ...atat.
Sunt decat eu.. cu grijilei zilei de maine. Si totusi sper ca va fi mai bine ..

Ce pot sa-ti spun , decat: bucurate ca o ai pe fata mereu langa tine si puteti face lucruri frumoase impreuna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Daria, stii ce-am constatat?
Ca oamenii se intalnesc din ce in ce mai greu si din ce in ce mai rar si cand le este bine, dar ma gandesc cat de des se vor vedea atunci cand viata lor se va schimba in rau cu ceva. Pentru ca trebuie sa acceptam faptul ca si binele si raul fac parte din viata. Cu totii avem momente, zile, luni mai bune sau mai rele.

Eu nu pot sa zic, am o familie extinsa, tata mai are 2 frati cu copii, nepoti, dar ne vedem de cateva ori pe an. Sau vorba aia ne vedem cand ne intalnim. Eu intotdeauna am fost prezenta la intalnirile de familie, chiar daca sa zic - verisoarele primare au lipsit - dar mie mi-a placut sa fie familia impreuna.
Insa de la an la an, ne intalnim tot mai rar, noi ca familie. POate uitam si sa ne dam un telefon.
Asa ca si cu familie mai mare te poti simti singur de multe ori.

Cat despre intalnirile DC, cu regret - am ajuns sa nu mai cred in ele. Tu stii cate "esecuri" am avut din iulie incoace, cand am vrut si noi sa ne vedem intr-o formula mai mare dar nu s-a putut dintr-un motiv sau altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dllc_mell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Cam asa ma simt eu in dimineata asta.
Urmare a unui schimb de cuvinte cu tatal meu, bunicul fie`mi, pe care nu l am vazut de mai bine de o luna.
Deci suntem singure - cuc.
Si ma gandeam daca ma ia draqu`, Giulia va ramane chiar singura pe lume. Deci singura.
Mai sunt si altii in situatia noastra ?

Fara bunici, frati, surori, matusi, cumnati etc ... nu ma refer la cei care traiesc in alta tara si acolo nu au neamuri.

Initial m-am speriat, ma gandeam toata noaptea la cat de singure suntem, ma bucuram ca macar avem un caine
Acum la lumina soarelui ma gandesc ca asta nu e nici vina mea si nici nu pot schimba situatia.
Stiu ca daca arde sunt fetele - cum le chem eu - grupul de mamici-prietene care ma ajuta neconditionat.

Insa tot singure-cuc suntem

Si ca sa am totusi energie sa zambesc si sa vad lucrurile cu adevarat importante, mereu ma gandesc ... ca se putea si mai rau.
Insa acum sunt foarte trista.



Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


Ma simt si eu uneori singura,te inteleg perfect dar cand o vad pe cea mica jucandu-se si facand giumbushlucuri si toate cele ce-i trec prin minte...depasesc momentul,important e ca am pentru ce trai si alaturi de ea trec imediat de la tristete la extaz!
Deci copii nostri si comunitatea DC ne aduc zambetulpe buze

Mergi la inceput