SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

naty, scuze, fara intentie rea l-am colorat...
am crezut ca intrii mai des...
maine dupa ce platesc am sa iti trimit pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Intru cat pot de des Galliciana, sunt prima care doreste sa ofere o transparenta totala campaniei, dar imi mai si scapa anumite pagini...Am si eu serviciu, copil mic de care numai eu vad pana seara, de scos extrase, de totalizat si de confirmat de la MULTE persoane, de relatat stirile de la Simo, plus ca zilele astea am fost cam terminata de toate stirile...
Asta e, a fost o neintelegere, nu se va mai repeta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Am pus extrasul de azi aici:

http://news.webshots.com/photo/2212140190106680684mzpLTF

Sper ca in ala de maine sa gasim deja mult prea mult asteptatul cod PP, ca sa transferam si banutii din PP in cont.
pana acum, in PP sunt : 327.4 euro si 190 dolari (celelalte valute: lire, CAD - s-au transformat in euro).

Mai sunt banii de la Dana Singh, pe care nu-i pot prelua, caci nu imi inteleg ce-i cu mailul ala. i-am dat pm danei, sper sa reuseasca sa faca lumina si la mine in cap, ca eu nu reusesc...

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

va rog sa puneti extrasul (de fiecare data) si la bazar. nu ne uitam aici ca sa confirmam plati.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Doamne ajuta,fie ca in 3 luni sa isi revina SIMO si transpalntul sa aibe loc...Micule,putere pui mic.

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...



Mami Cornelia,tati Daniel,copilas iubit Cristian 14 martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Doamne, intareste organismul Sufletelului acesta. Da-i putere multa mamicii lui, ajuta-i sa se refaca ficatul ei pentru a se realiza acest transplant. Si ajuta-ne ca sa donam din banutii nostri pentru ca va fi nevoie in tot acest timp de tratamente lungi si costisitoare.
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Marti, Simo va face CT pentru completarea tuturor investigatiilor si miercuri se intorc in tara. In momentul acesta Siluan este mai bine, mai vesel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

M-am uitat pe site-ul unui centru de transplant din SUA (mi-a dat linkul cineva de pe DC) si am studiat conditiile generale pt transplant hepatic (evident, de costuri nu se vorbeste caci aici e vorba de o evaluare individuala). Intr-adevar si acolo e limpede: grefa fie de la cadavru fie de la donator viu care trebuie sa fie obligatoriu ruda de gradul I-II sau, in cazuri exceptionale, cineva ne-ruda compatibil dar bine dovedit a avea f stranse legaturi cu familia; legea "bunului samaritean" (e exprimarea lor) nu se aplica...Da, pesemne din cauza traficului de organe si nu numai...
Oricum, dupa intoarcerea lor in tara va fi de discutat si de cautat si o alta varianta. Desi, din cate se intelegea si acolo, un transplant de la donatorul viu se face numai dupa propria lor analiza de compatibilitate, teste etc-adica practic luarea de la capat a investigatiilor, alt timp consumat si alti bani multi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Am vorbit cu Simona si din pacate vestile sunt o lovitura de teatru: Simona nu poate fi in acest moment donator pt ca nu are un ficat sanatos, are steatoza (grasime) si trebuie sa urmeze un tratament timp de 3 luni, cu reverificare ulterioara. Cei de la Hanovra nu isi asuma riscul operatiei in acest moment-risc, adica, de a i se intampla ei ceva grav. Le-au spus ca ei considera ca Siluan e acum suficient de stabil incat sa reziste inca 3 luni si deci cat de curand ii vor externa. Copilul va fi luat in Ro in evidenta unui medic care sa-i ia analize la 2-3 zile si pe care le va comunica constant celor din Hanovra si va urma tratament cu Ganciclovir si altele...ceva estimat total la vreo 1000 euro pe luna.
Intrucat Romania nu este in programul de eurotransplant, nu se putea pune problema sa primeasca organ de la alt donator decat o ruda (adica din banca de organe). Interesant (si cumplit de dureros pt Simo) este ca tot azi, o fetita din Ghana fusese acceptata pt transplant in aceleasi conditii...
Nu va pot descrie in ce stare e Simona. Mi-a rupt sufletul...Am cautat sa o incurajez storcandu-mi kmintea sa gasesc orice argument ca poate e mai bine asa: ca inseamna ca puiul chiar e mai bine pt ca altminteri nu-si puteau asuma raspunderea sa-l puna pachet pe avion acum; ca isi va mai putea reveni si ea acasa si ca si Siluan va papa poate mai bine acasa; ca-si va revedea fratii si ea puii care plang de atata timp dupa ei si ca ceilalti doi copii le vor da forta si incredere; ca in felul asta poate reusim sa facem demersurile catre...nemernicul de Minister al Sanatatii si poate vor fi ajutati cu ceva financiar (apropo, mentionez ca cea ce deja platisera la Hanovra, aproape jumatate din suma NU le va fi returnata!!). Dar...ea se simte vinovata ca i s-a spus ca ea e singura lui sansa si iata, ea nu e sanatoasa...Ufff
Asadar, sa ne rugam in continuare, sa strangem bani in continuare, sa fim alaturi de ei in continuare!

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica


DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!


Suma data la spitalul din Hanovra nu va fi returnata dar va fi folosita peste 3 luni cind se vor intoarce sa faca transplant cu ea donator, nu-i asa? Iar ea in perioada asta va face tratament ca sa poata fi donator?

Multa putere, sa aiba succes tratamentul si ea sa se insanatoseasca pentru a se putea face transplantul!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Mult succes Simonei, sa-si faca efectul tratamentul..



PS: de ce e nevoie de confirmare de plata?
De cate ori am donat nu am cerut, chitanta de la banca nu e de ajuns?
nu prea stiu cum sta treaba..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput