SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

ariel, nu stiu, ma gandeam la orice solutie
naty, imi dau seama ca transplantul de ficat este unul destul de dificil, imi pare rau ca Simo are probleme cu ficatul

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/ banii nu aduc fericirea, insa cativa banuti pot aduce fericire parintilor si 5 minute in viata acestui bebelus

Claudia+21 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

buna ziua!!!!
am platit in contul lui siluan, 15 lei de multa vreme, 1 sapt cred.....
am rugat dincolo la bazar sa mi se confirme plata!!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155156&whichpage=1 - 1 oara; si am rugat o a 2confirmare!!! iar nimic!!!!nimeni; nimic!!! CE TREBUIE SA FACEM????
mai am de platit 10 lei maine,macar sa stiu.....ms!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Offfff Doamne oare de ce atatea obstacolo?Doamne ajuta sa ramana stabil ingerasul si se poata face acest transplant.

O intrebare rapida:sora mea merge in tara sambata si am zis sa-i dau banii ei sa-i puna,dar nu stiu cum sa procedez?Cum sa-i spun sa-i puna,unde sa-i depuna?

Nu prea le am cu bancile doar sotul se ocupa de banci.
V a rog din suflet sa-mi spuneti cum pot sa fac si daca se poate sa-mi raspundeti azi.
V a multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Naty, cum am scris, am intrebat daca nu se poate altcineva tocmai in ideea ca poate se va gasi printre noi. Sincer, de aseara ma framant si eu, pentru ca si eu am 0 pozitiv, am stat toata seara sa citesc despre transplantul hepatic si sa-mi dau seama cam ce portiune si cu ce dimensiuni trebuie extirpat de la donator. Am vazut ca la maturi e destul de mult, destul de dificil (cam 65%), insa pentru un pui de om cat Siluan? Am mai citit ca riscul pt donator e destul de mic, cam 5% mortalitatea (mie mi se pare mare, dar e totusi o operatie complicata).

Pana acum niciun caz de pui mic bolnav nu m-a impresionat atat...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

buna ziua!!!!
am platit in contul lui siluan, 15 lei de multa vreme, 1 sapt cred.....
am rugat dincolo la bazar sa mi se confirme plata!!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155156&whichpage=1 - 1 oara; si am rugat o a 2confirmare!!! iar nimic!!!!nimeni; nimic!!! CE TREBUIE SA FACEM????
mai am de platit 10 lei maine,macar sa stiu.....ms!




Se confirma plata de pe 13.08
Imi cer scuze pt intarziere DAR, pe prima pag a bazarului se specifica clar ca pt confirmare, se da pm (in cazul lui Siluan, mie). Dupa cum ai putut vedea, am dat destule confirmari si la bazar si aici, plus ca extrasele de cont sunt puse la dispozitia tuturor periodic. Prefer sa primesc PM-uri, le am pe toate si in clipa in care accesez extrasul le confirm pe toate.
Inca o data, scuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Monnvas, eu nu am zis ca nu se poate dona de la un strain, medicii de la Hanovra le-au spus asta.Sunt tot soiul de argumente si de ordin medical si de etica medicala, etc. Sigur ca mai trebuie intrebat, cerut alte opinii, etc. Oricum ar fi e greu si oricum va mai dura, din pacate...
Elara, te rog sa ma crezi ca i-am pus intrebarea asta lui Simo, daca a vorbit cu ei si de varianta in care doneaza acum sub semnatura pe propria raspundere (e firesc sa gandesti asa, toate suntem mame si ne-am da pe noi toate pt puiul nostru). A pus problema si a fost si asa refuzata, inteleg. Ei nu-si asuma riscul. Si riscuri sunt, cu atat mai mari cu cat e ficatul mai putin sanatos. Si gandeste-te ca, daca transplantul lui Siluan reuseste, el va avea mare nevoie de mama lui puternica in perioada de recuperare. Plus ca mai sunt inca 2 copii acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

galliciana, eu m-am uitat pe extrasul ala de zece ori cautand initialele : MS.... ai scris asa: "am fost la banca, am depus 15 lei in contul lui siluan!
initiale vad. poate ii confirma cineva. ms." ... abia acum m-am prins ca era de fapt o prescurtare de la mersi

monn, nu stiu exact cum stau lucrurile, dar stiu ca am citit la un moment dat, la un alt caz de genul asta, ca nu se primesc ca donatori decat rude de gradul 1 sau 2, deoarece se poate interpreta ca fiind "trafic de organe"...incerc sa mai caut, sa vad daca reusesc sa gasesc ceva clar scris sau poate, daca e vreo persoana care stie legea si ne poate raspunde ar fi excelent.



" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

fetelor, manca-v-ar mama, daca stiu cine confirma, nu am cui trimite pm!.....
ariel, . initiale vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Naty, Ariel, am inteles. se imputineaza solutiile.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

fetelor, manca-v-ar mama, daca stiu cine confirma, nu am cui trimite pm!.....
ariel, . initiale vad.

ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR!
astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius


Galliciana, nu cred ca are rost tonul (care reiese si din fontul si culoarea folosite) avand in vedere ca toata lumea de aici face munca voluntara. E clar scris in primul post de la bazar cum se fac confirmarile de catre titularii de cont. Era interesul tau sa ti se confirme plata, trebuia sa dai tu un PM, nu sa te astepti sa citeasca naty sau ariel 40 de pagini de discutii la bazar mai mult sau mai putin la obiect. Banii nu intra in buzunarul lui Naty, ea nu obtine nimic, nu e interesul ei sa ne roage pe noi frumos sa ii cerem confirmari.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput