sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Crina imi pare rau ca nu stai in Oradea

Daca tot ai concediu 2 saptamani, ce ar fi sa mergi undeva cu bebe, numai voi doi? Chiar si sa mergi la munte, sa-ti iei o camera mica la o cabana, sau la mare, si sa va plimbati si sa va jucati toata ziua... decat sa stai acasa si sa astepti o veste de la el, mai bine sa iesiti din cadru. Avocata poate depune actele si fara tine.

Cat despre prietene, nici eu nu am. Majoritatea s-a indepartat inca de pe vremea casniciei mele, au si plecat multe fete din tara, mai am o singura prietena, dar si cu ea vorbim odata pe saptamana si ne vedem doar de cateva ori pe an. Sunt cateva pe care le mai sun din cand in cand, dar nici ele nu prea ma suna, iar de intalnit cu ele... nik.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert



stai sa vina bb pe lume si daca nu vin io la Oradea ...bine, bine. Dincolo de asta ,m-am prins si de nasha.Da' te-astept cu sticla de vin si alesul la usa. Si neaparat si cu minunatiile de copii dupa tine. Altfel cer taxa de intrare

Gabriela
25 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Ioiiii, fara sticla de vin, ca nici eu, nici omu' nu bem. tu nu poti ca vei alapta iar omu'tau cum sa bea de unul singur?


Dar fara gluma, de multe ori mi-e ciuda ca nu suntem toate din aceeasi oras, sa ne mai vedem la cate o barfa... eee, vorbe aiurea, ca si cu mamagiuliei ne vedem cam o data la trei luni, si atunci numai asa pe fuga si stam pe aceeasi strada...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CrinaAndreea

Am aflat de ce nu imi raspunsese la telefon, de ce a trimis sms dupa 2 ore si de ce s-a multumit sa imi spuna doar la revedere cand i-am spus ca nu il voi mai deranja.
Pai.. eu il deranjasem deja: era plecat cu fi-sa la mare. A profitat ca a scapat de mine si de copilul meu.. si s-a dus sa se reculeaga pe malul marii, impreuna cu fiica lui iubita, pe care nu o iubeste asa cum ar trebui, dar.. "tine la ea si ii e mila de ea ca ma-sa nu prea o baga in seama si e crescuta doar de bunici".

A dat fuga la celalalt copil, sa il prosteasca pe ala, mai ales ca ala nu plange, nu il solicita la joaca, nu il trezeste la 7 dimineata!

Mare om, mare caracter! Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a deschis ochii, ca am anulat rez pt co, si mai ales ca l-am dat afara din casa, si sta dragul de el cu mamica si taticul, cu pisica si fiica lui "mica si grasa", cum ii spune el!

Gabi, da mare pacat ca nu stau in Oradea.


Eu ii dau o bila alba ca a plecat cu fii-sa la mare. Inlocul tau m-as bucura ca a fost in stare de asa ceva. Avea 15 mii de variante la dispozitie ce sa faca in week-end-ul respectiv.
Probabil ca nu e un tata perfect, dar cu putin efort poate deveni unul acceptabil.
Daca relatia intre voi oricum s-a destramat, singurul lucru care mai merita construit in povestea asta este relatia lui cu cel mic. Depinde de voi doi, tu si el, sa faceti asta sa fie posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Buna dimineata,

Inca o data va multumesc ca sunteti alaturi de noi!

Doare in continuare, si timpul trece destul de greu, mai ales la sfarsit de saptamana. Bogdan e destul de nervos, si de cele mai multe ori il striga pe taica-sau. Acum.. nu stiu daca il striga pt ca ii este dor de el, pt ca se obisnuise cu el prin preajma, sau pt ca nu il las chiar de capul lui sa faca numai ce vrea el. Se obisnuise ca in momentul in care eu nu eram de acord cu ceva (sa manance multe bomboane, prajituri, sa bea pepsi, sa sara peste mese etc)sa alege imediat la taica-sau si totul se rezolva.
Gabi, as pleca undeva cu Bogdan in co, chiar si cu mama, ca nu ar deranja-o, dar.. sa vad in ce masura este posibil, in functie de bani si mai ales de vreme. Sa fiu sincera prioritatea mea acum este sa ne luam o masina.
Iulia eu nu ii acord o bila alba, pt ca stiu ca a facut asta doar de ochii lumii, doar ca sa dea bine, si stiu ca nu simte mare lucru pentru fi-sa. Totul este de fatada, sa-si demonstreze lui ca e un tata bun si ca se implica. Bag mana in foc ca mai mult de 50 de cuvinte nu au schimbat in zilele alea petrecute impreuna. Nu stie sa se poarte cu ea, nu stie ce ii place si ce nu, nu stie ce sa faca sau sa vorbeasca cu ea.
Va pup tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui CrinaAndreea

Buna dimineata,

Inca o data va multumesc ca sunteti alaturi de noi!

Doare in continuare, si timpul trece destul de greu, mai ales la sfarsit de saptamana. Bogdan e destul de nervos, si de cele mai multe ori il striga pe taica-sau. Acum.. nu stiu daca il striga pt ca ii este dor de el, pt ca se obisnuise cu el prin preajma, sau pt ca nu il las chiar de capul lui sa faca numai ce vrea el. Se obisnuise ca in momentul in care eu nu eram de acord cu ceva (sa manance multe bomboane, prajituri, sa bea pepsi, sa sara peste mese etc)sa alege imediat la taica-sau si totul se rezolva.
Gabi, as pleca undeva cu Bogdan in co, chiar si cu mama, ca nu ar deranja-o, dar.. sa vad in ce masura este posibil, in functie de bani si mai ales de vreme. Sa fiu sincera prioritatea mea acum este sa ne luam o masina.
Iulia eu nu ii acord o bila alba, pt ca stiu ca a facut asta doar de ochii lumii, doar ca sa dea bine, si stiu ca nu simte mare lucru pentru fi-sa. Totul este de fatada, sa-si demonstreze lui ca e un tata bun si ca se implica. Bag mana in foc ca mai mult de 50 de cuvinte nu au schimbat in zilele alea petrecute impreuna. Nu stie sa se poarte cu ea, nu stie ce ii place si ce nu, nu stie ce sa faca sau sa vorbeasca cu ea.
Va pup tare!


nu cu mama. Doar voi doi. Sa invatati sa fiti o echipa, sa va umpleti timpul in mod util, sa invatati sa traiti fara el. Puteti pleca oriunde, chiar si daca ploua. Ideea de baza e sa fiti impreuna si sa fiti altundeva decat acasa.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi chiar daca n am plecat nicaieri ca nu aveam eu concediu, ne am umplut timpul. In fiecare seara ieseam. In fiecare weekend aveam program. Efactiv nu ne am lasat timp sa ne plictisim si sa ne intrebam ce ne lipseste
Poate suna aiurea, insa a fost un tranzit usor, mereu aveam planuri pt maine si am devenit echipa de fete
Cand fi`mea isi amintea de tatal ei ii spuneam ca a plecat, ca e ocupat cu muncile si ca acum suntem noi doua si avem atatea de facut impreuna incat zilele treceau una dupa alta fara sa ne dam seamasi ne am obisnuit asa.
Tin minte o singura data a vrut sa vb cu tatal ei, undeva la inceput de octombrie 2007, l am sunat si l am sunat si i am dat sms ca nu eu il caut ... evident ca nu a raspuns. Dupa care Giulia nu mi a mai cerut niciodata sa l sun.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CrinaAndreea
Iulia eu nu ii acord o bila alba, pt ca stiu ca a facut asta doar de ochii lumii, doar ca sa dea bine, si stiu ca nu simte mare lucru pentru fi-sa. Totul este de fatada, sa-si demonstreze lui ca e un tata bun si ca se implica. Bag mana in foc ca mai mult de 50 de cuvinte nu au schimbat in zilele alea petrecute impreuna. Nu stie sa se poarte cu ea, nu stie ce ii place si ce nu, nu stie ce sa faca sau sa vorbeasca cu ea.
Va pup tare!


Trebuie sa incerci sa-ti mai domolesti inversunarea fata de el. Sau cel putin stabileste-ti asta ca obiectiv pe termen mediu.

Din experienta mea, de multe ori unii barbati nu se comporta cum ar trebui daca este si o femeie in preajma. Dar cand sunt singuri cu copilul se descurca minunat. Ce sa spun, mi s-a intamplat si mie initial, iar situatia s-a schimbat radical.
Inteleg ca esti furioasa pe el, dar daca va dori sa pastreze relatia si cu baietelul poate vei dori sa-tireconsideri pozitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Buna dimineata,

Binecuvantarile de astazi... am un copil minunat, amandoi suntem sanatosi, si.. viata noastra merge inainte! Incet, dar sigur.

E adevarat, ar fi mult mai bine sa plec doar eu cu Bogdan cateva zile. Astept sa vad cum va fi vremea, si poate vom pleca cateva zile pe la Brasov.

A_Iulia, inteleg foarte bine ce spui tu, numai ca in cazul lui nu se aplica varinata asta, dar chiar nu mai conteaza acum.
Daca va vrea sa aiba o relatie cu Bogdan, eu in mod sigur nu ma voi opune. Dar asta nici nu inseamna ca nu voi interveni daca voi considera ca este cazul.
Nu sunt de acord cu varianta ca "are mama care sa il educe, sa il imbrace, sa se ocupe de el, iar la mine face doar ce si cum vrea el, pentru ca eu sa fiu considerat un tata perfect"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

O binecuvantare...Mi-am gasit servici...salariul si programul destul de ok...
O alta binecuvantare maine e ziua mea...si se implinesc si 11 luni de cand am scapat de calvar...


Si nu se putea fara o suparare...a fost "tati" sa o vada pe Bia in seara asta...si a inceput o cearta cu mine pe motiv ca nu am in plan sa il las si pe el sa i-a fata de la gradinita...si a ajuns tampitul sa ma ameninte cu moartea la mine in casa de fata cu fata...mai rau e ca nu am avut curajul sa il dau afara...

Pupici...

Laura,mamica de minune Bianca...sau doua suflete roz

Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Edit...in afara de idiotenia lui...ca asta nu i-o pot scoate din cap...El ar vrea sa petreaca timp singur cu Bia.Noi ne intelesesem sa o vada doar in prezenta mea...ce-i drept nu si pt cat timp avea asa...mie sincer imi este frica sa il las cu fata...nu stie sa o ingrijeasca e foarte neatent...si totusi el nu are program de vizitare prin hotarare ca nu a cerut...eu as vrea sa fac doar ce e mai bine...pentru Bia

Laura,mamica de minune Bianca...sau doua suflete roz

Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

LALA
Si felicitari pt realizari
Eu zic cand mai vine nebunul la voi, sa i spui ca ai tastat pe telefon 112 si la prima amenintare sa suni ! Poate asta il va face sa taca. Sper sa reusesti sa mai tii sub control intalnirile cu Bia

Binecuvantarea de azi: iar iesim cu fetele. De fapt acum mergem noi la pijama-party la una dintre ele
Si ce bine va fi sa stam si noi la un suc si o vorba

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput