Indemnizatia MAMELOR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

ma alatur si eu. indiferent cand veti stabili intalnirea, voi veni si eu. chiar aveam de gand sa incep demersurile de actionare in justitie pe cont propriu, dar daca suntem mai multe, cu atat mai bine.
weekendul acesta nu suntem in Bucuresti din pacate insa pentru cealalta intalnire.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

aici in Brasov suntem multe fete...le stiu de la protest...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Alinuk, multumim mult!
Ma alatur si eu voua si voi veni la intalnire saptamana viitoare.

Gabitza
mami de Denis Stefan (07.11.2008) si de Alexandru Gabriel (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amali spune:

Eu voi veni indiferent de zi. Joi si vineri as avea cu cine sa las 2 ore puiul, pana miercuri insa nu, va trebui sa vin cu el.

Oricum, count me in

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Super initiativa Alinuk, am si eu o prietena avocat, daca te pot ajuta cu informatii ceva....ma interesez.

Mami puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 11 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi_bebe2 spune:

Alinuk
indiferent de zi,ora cand stabilesti intalnirea eu vin fara probleme,este important pentru mine sa stiu cu o zi inainte deoarece eu sunt din Constanta,dar vin siguuuur,vreau sa ma alatur si eu acestei actiuni.
Revin un pic si la problema mea,crezi ca pot vorbi si eu cu avocatul cateva minute?poate ma sfatuieste si pe mine ce sa fac cu serviciul ca situatia s-a inrautatit ....mi-au luat toata puterea de decizie si toti oamenii din subordine.....,au anuntat deja toti colaboratorii nostri ca altcineva se ocupa acum de tot ce faceam eu........
Cam asa reactioneaza angajatorii nostrii cand au gravida in firma,iar statul n e taie indemnizatia......................



Citat:
citat din mesajul lui alinuk

[quote]citat din mesajul lui bibi_bebe2

pentru care am lucrat 6 ani si la primul copil m-am intors la servici dupa 4 luni........cu aceasta ocazie fac si eu un apel catre voi daca cunoasteti un avocat bun din Bucuresti cu care sa ma sfatuiesc si in ceea ce priveste angajatorul meu ....pentru ca nu vreau sa ma las calcata in picioare......

Va multumesc!

mami de Bibi (08.06.2006) si 20+

Doamne ajuta!


uff ce spui tu acolo Bibi

vino cu noi saptamana viitoare

in ce zi v-ar conveni fetelor
mai la inceputul saptamanii... ??

dupa masa, in jurul pranzului??

care vreti sa veniti (locatia va fi undeva zona Romexpo, Piata Presei) spuneti si care e preferinta in ceea ce priveste partea zilei in care ar fi ok pt voi

eu zic ca miercuri - joi ...ca sa citeasca cat mai multe aici si sa isi organizeze din timp aceasta 'iesire'

dpdv al traficului as prefera ora 11-12 la pranz

vreau as-mi ziceti parerile voastre



Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


mami de Bibi (08.06.2006) si 20+

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi_bebe2 spune:

Apropo ....de ce oare nu suntem la fel de multe si in aceasta actiune????????????

Eu o sa incerc sa scriu mereu cate ceva ,sa tinem subiectul pe prima pagina..sa citeasca toata lumea

mami de Bibi (08.06.2006) si 20+

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Bibi cred ca inca nu a aflat multa lume sau nu crede in ea pentru moment, eu zic sa avem rabdare

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Subiectul este foarte fierbinte, dar din cate am observat sunt mamici care actioneaza in instanta in orasul in care sunt.
Totusi eu cred ca avem mai mari sanse de reusita daca suntem cat mai multe reprezentate de acelas avocat.
Parerea mea

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Fetele eu nu fac parte dintre cele care aveau salariul mare,deci am 600 ron,dar sunt alaturi de voi. Daca s-ar fi organizat si in Constanta ceva atunci inainte de a se vota legea/motiunea ce a fost,as fi participat din solidaritate. Daca faceti ceva valva in presa nu se trezesc mai multe mamici? Poate sa intrati si pe celalalt sait care a fost alaturi de DC la manifestare atunci,miresici.ro,poate se mai alatura cineva si acum?Nu toata lumea stie de DC dar mai toata lumea se uita la tv ,macar pe un post,sau asculta la radio,or citesc revista presei pe net. Succes.

LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput