Indemnizatia MAMELOR

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

da fetelor

daca ne strangem macar 20-30 ca reprezentate acolo la intalnire

are sens sa chemam presa
(adica eu am pe cine sa chem ...si daca e pt ce vin sigur

ideea e ca nu chem daca o sa fiu eu si inca 3 mamici, nu?????


vreo 20-30 de mame care discuta cu un avocat da o nota de actiune organizata si demersul e luat in seama de presa, au ce scrie, au cu cine vorbi

cam asta e ...

luni o sa fac un tabel cu cine a zis ca vine

v-as ruga sa-mi dati pe PM nr de telefon si numele vostu, al celor care va inscrieti in actiune si care vreti sa si veniti


va imbratisez cu drag

si haideti ca vom reusi!!!!

Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Dragelor, va pup.
Alinuk, draga mea, iti multumesc mult ca m-ai sunat si m-ai anuntat si pe mine de acest subiect ca eu nu am mai deschis computerul nici nu tin minte de cand. Desi ai sunat acum 2 zile abia acum, la ora asta tarzie, am reusit sa intru pe net dupa ce am culcat puiutii.

Cel mai important: TREBUIE AFLAT CAND NI SE PRESCRIE DREPTUL LA ACTIUNE CA SA NE MISCAM REPEDE!!! Eu am o prietena buna care e avocat si ma voi consulta si cu ea si va informez, poate reusesc chiar maine.

Eu sunt PENTRU clar! Numai ca nu prea cred ca pot veni la intalnire deoarece zilnic sunt singura cu amadoi copiii. In perioada protestelor spre norocul meu si nenerocul tatalui meu si al soacrei mele, ei erau in somaj, respectiv in somaj tehnic, si ficare ma ajuta cu cate un copil (cea mare stand jumatate din zi cu soacra).
Acum insa spre norocul lor si greul meu soacra a reinceput munca de o luna iar tata s-a angajat.
Prin urmare....as veni si eu doar daca vreuna din voi m-ar ajuta... eventual cum m-ai mai luat tu cu masina la protest si sa pot conta si pe ajutor sa ii supraveghez cumva pe amadoi. Dar nu va cer sprijin decat daca voi considerati si prezenta mea benefica si necesara. Eu as vrea sa fiu prezenta, am licenta in drept deci mi-ar fi de ajutor in cadrul discutiilor cu avocatul, am participat la organizarea protestelor deci cunosc indeaproape situatia cu care ne confruntam...dar nu vreau sa fiu o povara daca nu e si necesar cauzei comune.

In alta ordine de idei, am o nelamurire. Avocatul acesta e informat de aceasta idee de a ne reprezenta pe cat mai multe? Pentru ca eu nu stiu daca este fizic posibil acest demers...Nu cunosc daca procedural e permis in acest caz sa ne constitum cu toatele parte civila in acelasi proces...depinde foarte mult de actiunea judiciara pe care o vom intenta. Pentru ca, e limpede, situatiile noastre difera de la caz la caz si atunci daca se deschid dosare separate un singur om nu stiu daca ar face fata... Insa daca actiunea e intentata principial nu vad nici un impediment sa ne solidarizam.

Va pup pe toate si tinem legatura.

P.S. : Diana, imi pare rau pentru pierderea ta.


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Salut toate fetele,


In sfarsit m-au sunat si pe mine sa ma prezint la controlul de rutina pt. a putea face BCG-ul miercuri

Nu stiu cat e de bine sau nu ca facem aceste vaccine, ca am vazut si materialul trimis de Lindal, si altele, dar totusi, pt mine este o relaxare psihica faptul ca o sa-l facem in sfarsit...Nu as avea puterea sa renunt la vaccine.


Noi azi plecam in Moldova, asa ca va urez la toate un weekend superb, si La multe lunite tuturor iepurasilor care au sarbatorit in aceasta saptamana sau in weekend!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Salut toate fetele,


In sfarsit m-au sunat si pe mine sa ma prezint la controlul de rutina pt. a putea face BCG-ul miercuri

Nu stiu cat e de bine sau nu ca facem aceste vaccine, ca am vazut si materialul trimis de Lindal, si altele, dar totusi, pt mine este o relaxare psihica faptul ca o sa-l facem in sfarsit...Nu as avea puterea sa renunt la vaccine.


Noi azi plecam in Moldova, asa ca va urez la toate un weekend superb, si La multe lunite tuturor iepurasilor care au sarbatorit in aceasta saptamana sau in weekend!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin


V-ati prins ca am postat gresit, nu?
Dar oricum salut toate fetele si mult succes la initiativa voastra!





Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Alinuk,eu vin saptamana viitoare,dar cu tot tribul pt ca nu am cu cine sa-i las...ai mei pleaca luni,barbata-miu munceste si eu tre sa-i tin dupa mine...
Daca se poate sa vin cu copiii,pune-ma pe lista...

amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Elara,daca se poate sa venim cu copiii,te pot lua eu-depinde pe unde stai...eu stau in zona Dristor si am o masina cu 7 locuri,din care 3 sunt ocupate de tinerii mei....
Pup

amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Elara sta pe langa mine si daca vrea sa vina o pot lua eu


ariya
si mai ales tanarului miguelito!



Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Alinuk,ok...
te rog da-mi un pm cand se hotaraste ziua si ora...e ok daca vin cu tribul,da?
nu cred ca mai intru sa scriu la forumul nostru pt ca ma simt exclusa...aveam nevoie de un pic de sustinere si incurajari-eu asa am facut cand a fost nevoie ,cu toate....plus ca nimeni nu spune un cuvant despre ce scriu ca face copilul sau ce fac copiii mei...

Te pup si astept vesti de la tine!

amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaavram spune:

Buna Alinuk,

In sfarsit mi-am rezolvat problema cu computerul. Uraa! Traiasca nasicul bubulinei mele . Astept vesti de la tine privind intalnirea cu avocatul. Sa inteleg ca va fi ok sa venim si cu bebeii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

da fetelor

e ok si cu bebeii / ba chiar e un plus, caci e posibil sa fie si presa / iar copilashii sunt pct de atractie

in masura in care fiecare poate sa fie atenta si sa participe si la discutii

(personal, daca unul din copiii mei are vreun neajuns si mai ales daca plange nu mai conteaza nimic altceva... nu mai pot sa fiu atenta la nimic)

Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput