Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

stai sa ma explic : gaby tu ai voie la 20 kg hala si alte 10 kg de mana si bebe doar 10 mana
cosul ala ti.l da doar daca ajungi din timp la aeroport si facturezi inaintea altora cu bebe, pt ca se poate pune doar in faa locurilor alea primele care au spatiu in fata si nu alte scaune
faza e ca de ex unele companii, lufthansa...uneori considera ca locurile safe sunt langa iesirea de urgenta si cei cu copii acolo stau

cristina paturica tricotata? am vazut gen cum are fetita mihaeleigrosan costumasul alb, f frumos...

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Buna Roxana,

pot sa scriu acuma mai bine.. ca e Ingrid in patut.... da paturica tricotata... am deja 2 da am vazut ieri la cineva si era asa faina si mi-a povestit ca e din Spania. Ce gasesc pe aici, cred ca o sa-mi cumpar si asa sunt din lana f moale cam la 40 EUR... si sunt si f faine dar ajung cam la 100 eur, ceea ce mi se pare cam mult...
eu o am pe asta, e de fapt din Suedia, da am cumparat-o online de pe un site care aduce produse de firme tari mai ieftine, cu 15 eur + 5ur porto, uite care http://lundmyrb.jetshop.se/ProductPopup.aspx?filename=gallerfilt_1128.JPG , e faina, dar as vrea uni. De la C und A am una din PNA pe roz, as mai vrea uni din bumbac...sau eu stiu cum, tu stii cum e cand ti se pune pata, nu?
Multumesc frumos.




Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

cristina sunt pe un laptop vai de el nu mi se deschide pagina ...
ceva de genul asta ?
asta e ieftina pt ca e de bumbac ceea ce e bine, cele din lana pura sau mai stiu eu ce lana minune cred ca.s scumpe si aic
am vazut la altii in carucior sunt f la moda si foarte cautate, eu nu am

fetelor nu alaptez dar am o curiozitate ce e aia proba suptului? e ceva medical sau ceva ce se practica acasa, ceva gen proba auzului la mine si ivan,eu urlu ma aude tot blocul mai putin ivan

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Ne apropiem si noi de ziua botezului. Treaba e aproape terminata..numai sa asezam mesele, fructele ..etc.
Am citit in mare..bagam si noi (adica Justina ) degetul sau manuta in gura, de fapt o sugem cand ii se face foame... Dupa ce o alaptez nu o mai baga.
..si la noi este cald in casa..de ex., acum i-am deschis geamul , e bine sa doarma cu geamul deschis? AC nu avem.

CastelanaC ma bucur ca ne-ai scris..dar poze cu Cezar nu ne arati? Macar una..

La multe lunite si anisori pt iepurasi de ieri: Sarah Maria, Sofia si Adam Leo!

la multe lunite si anisori pt sarbatoritii de azi: Eric Petrus, Maria Emilia, Iris Alexandra, Melina Isabel si Lavinia Valentina!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

HONEY, eu iti spun cum am facut, cand pur si simplu erau goale tzatzicile. Oricat mi-as fi dorit eu sa il alaptez, daca nu era lapte ma chinuiam si pe mine si pe el, asa ca seara cand eram terminata de-a binelea, ca asa cum zici abia aveam timp sa merg la baie...si deja ma plimbam ca o gaina beata, am inlocuit o masa de seara cu lapte cumparat, am luat gata preparat, aici se gaseste de la Humana la cam 475 ml, parca, e cam 3 euro, e valabil o zi, dar decat sa dau 15 euro pe o cutie care e valabila 3 saptamani si eu poate o folosesc doar o data nu avea sens, plus sa ma chinui sa il prepar. Asta gata preparat doar il incalzesti cand urla de foame si gata imediat. I l-am plasat sotului sa ii dea sa manance, sa ragaie si sa il culce....intre timp eu deja dormeam si pana s-a trezit el eu deja aveam sanii plini, plus ca reusesti si tu sa te odihnesti si opresti cercul asta vicios de nesomn si oboseala....cat de vesti rele uita-le acum pt binele micutei tale.
Sper sa reusesti si sa iti revina lapticul ala mult.
Eu zic sa nu inlouiesti mai mult de o masa ca sa nu se obisnuiasca ca curge singur lapticul si sa ii fie greu sa traga din tzatza, al meu la urmatoarea masa statea si astepta ca ii era lene sa suga, dar dupa 5 minute isi revenea el si tragea apoi cu nesat din tztatza.
Am facut asta cam o data la 5-6 zile cand ma simteam terminata, dar acum nu am mai avut de mult probleme, nici nu mai am in casa laptic cumparat.

..sper ca am scris coerent...scriu cu o mana ca in cealalta e printul

Mami de Printisor - Alessandro (15.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Buna si de la noi,
IOANACT,spor la pregatiri pentru botez.Pup printesele
CRISTINA.paturici cum ti-a aratat Roxana se gasesc si la PREMAMAN. ma gandesc ca ai un magazin aproape si costa cam 12 euro
Roxana,in prima luna Maria a luat 800 gr.

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....9KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana am admirat pozele cu eric in tinut de vara! imi plac tare salopetele alea din bumbac are si silvana cateva de la ivan si i.am si cumparat cateva
doamne ultimele poze pe burtica cu capul ridicat, cu crema dupa baita imi aduc aminte de ivan

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana proba suptului se face asa: se cintareste bebelusul inainte de masa (imbracat, cu pampers-pipi ori e in pampers ori in burtica acelasi lucru, nu are importanta) apoi se cintareste dupa supt sa se vada citi ml/g de lapte a baut.
E pur orientativa pentru ca la cantitati mici sunt erori mari.
E bine sa nu se abuzeze de acest obicei pentru ca mama face o adevarat psihoza si va ajunge sa il cintareasca mereu. Cel mai corect e sa se faca pe parcursul a 24 de ore pentru ca la o masa poate inca mai mult la alta mai putin.

-------------------------------

Erina mamica Dariei (18.09.2007) si a lui David (9.03.2010)


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

erina merci pt explicatia cu graficul, stiu cum e cu percentilele, ca am graficul pe caietele lor de sanatate dar nu stiam sa citesc graficul pus de tine

cat despre cantarit nu e totuna pampers cu pipi crede.ma sau in burta
bebe cu pamprs cu pipi are cel putin 500 gr mai mult decat fara sa fac pipi complet dezbracat, chiar si 900 de gr poate fi de diferenta
asa cum si eu daca m.as cantari cu sacosa de legume in mana fata de legumele mancate,parerea mea ....mai ale ca la ivan verificam foarte atent si in toate felurile ca avea probleme cu mancatul

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Oanaiacovita, Rebiana, Andira, dayanara, kossir, honeybaby, GabyHila, mersi mult!

Ca sa nu existe confuzii, eu nu vorbesc finlandeza. Stiu cuvinte si deduc despre ce este vorba cand nu se vorbeste foarte repede, dar nu vorbesc inca. Desi trebuie sa ma apuc sa invat, pentru a-l ajuta pe Tudor.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput