Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (390)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Neata!

Din pacate si Andrei sta acasa fiindca are conjunctivita. Sper sa treaca repede.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

minunat!

http://www.youtube.com/watch?v=_RyPFwAWSKM

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Buna dragi mamici!
Sper ca va mai aduceti aminte de noi . N-am mai intrat de demult, de citit v-am citit din cand in cand.

Un mare pup pentru Luy si multe felicitari pentru noul bb. Sa te intorci cu vesti minunate de la ecografie, si fie ce o fi numai sanatos sa fie!

Robert e bine, creste, e un dulce si un cuminte cea mai mare parte a timpului . Vorbeste din ce in ce mai mult, nu stiu cu cine o semana asa trancanitor, ca nu cu mine. E mare fan desene animate si mai ales din cele cu vehicole: daca un desene are ceva cu tren/masini e minunat.
Am fost plecata vreo 1 saptamana jumate cu serviciul acum in mai si asa am reusit sa termin cu alaptatul. I-a fost destul de greu ca ne era dor unul de altul. Oricum de cand m-am intors ma pupaceste de ma innebuneste.
La gradinita e bine, a recuperat cu racelile acum in ultima luna, mai rau decat asta iarna. Si noi avem serbarea de sfarsit de an pe 10 iunie.

La un moment dat (acum nu stiu cate luni in urma) erau intrebari de desene animate. Daca stiti ce inseamna si cum se utilizeaza torenti, intrati AICI si gasiti tot felul de filme de desene animate. Noi de aici ne-am mai marit colectia.

Iar AICI sunt poze din ultimele luni cu ursuletul . Si cine stie, daca nu ne este peste mana, ajungem si noi daca se pune de o intalnire.

Va pupam cu mult drag




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

luy te asteptam cu vestile bune !

Ghighi multa sanatate!

valentina ce le mai trageti si voi, multa sanatate !

aeperju si voua va dorim multa sanatate !

si pupam si clele peste 200 de bubite sa treaca repede si fara urme !

Am vazut printesele japoneze care sunt la fel de frumoase ca Regina Mama .

Am vazut si bombonica roz proaspat crestinata si pe mamica ei supla si fericita cu 2 fete cucuiete .

Vazut si-un Fluturas tare zambaret si Doamne ce-a mai crescut de cand nu l-am mai vazut !


Acum despre noi, ne-am scos iar cu o raceala ce-a degenerat in bronsita, respiratie grea (saturatia 91) asa ca la urgente iar a primit cortizon si inhalatii si suntem inca pana duminica pe Salbutamol inhalat. Dar s-a reglat respiratia, insa a fost destul de raut, caci eu am facut bagajele ca ma gandeam ca iar ne interneaza (anul trecut exact in aceeasi perioada am stat 4 zile in spital pt bronsita obstructiva severa ).

Si perla zilei: Puppi ma ajuta sa ma imbrac si imi da sutienul, eu o intreb:
Ce-i asta mami?
Puppi zice: Hamurile !

un we linistit si insorit!


Puppi Energia
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am citit acum fugitiv....ati cam muncit zilele acestea...poze nu pot sa vad la scoala( acum sunt intr-o fereastra)....

Sanatate multa puilor bolnavi si refacere usoara mamica incercata

Valentina m-ai trimite-mi odata nr de tel........

Papanash, important este sa bea lichide sa nu se deshidrateze, poti incerca sarurile de la Humana in loc de apa, cate o inghititura nu mai mult ca sa dea afara si/ sau hidrasecul facut ffff concentrat,in seringa de panadol....noi asa am procedat cand am facut acea indigesteie in toamna.....a si picaturi metroco....nu mai stiu cum se numea, mie mi le-a prescris la budimex la urgente.

Aaaaaaaam fost si noi admisi la gradinita "Floare de colt" si nu am mai avut nevoie de interventiiiiii

Yaia si eu care ziceam ca numai la npoi este asa la gradiiiiiii



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika
[brSi perla zilei: Puppi ma ajuta sa ma imbrac si imi da sutienul, eu o intreb:
Ce-i asta mami?
Puppi zice: Hamurile !

In incheiere un www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=af63700aa23bb3e947f982&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cantecel in germana si o www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=af63a46129490769c68881&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Energie cu rabdare si un we linistit si insorit!


Puppi Energia
24.08.2007




Bestiala faza cu hamurile. Scumpa de Puppi.
Ca sa nu mai zic ca e o dulce si iubita!
Sanatate multa multa!

Sabina, mami de japonezici, va pup si pe voi. SUnteti niste frumoase!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Va imbratisez pe toate cu mare drag!
Weekend placut si linistit!

Papanash, daca bea apica inseamna ca e pe drumul cel bun. Important este sa nu se deshidrateze.
Sanatate multa!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

e bine, n-a varsat nimic, ma speriasem de cata apa a bagat.
e mai vioi, am fost afara si am luat sticsuri.
multumesc mult !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Erina, marea majoritate a finlandezilor vorbesc engleza, desi marea majoritate sunt modesti si cand ii intrebi, raspund 'a little' sau 'very little' si apoi porti conversatie normala in engleza, pentru ca vorbesc foarte bine. Nu e limba, e doar persoana.
Multa sanatate Dariei, sper sa scapati de antibiotic si de boala.

Nana, deci ai nepoata de 12 ani si mai e si frumoasa pe deasupra? Pai eu am 2 nepoti, unul de 13 si unul de 12 ani...cand o veni vreme, poate ne inrudim.

Vazut Teodora tunsulica de mami claudia.

Greyeras

Gabriela, Nana, Erina, Ana, de va mai aud ca va plangeti de mancat si nazuri si kg, va zic cate kg are Tudor!
Hai s ava zic acum anyway: 11,7 dezbracat. Imbracat are 12,3. Cand ajungem la 12 dezbracat, dam petrecere. si sa mai adaug ca la 2 ani avea 11,4 kg, ca sa fie tabloul complet.

Gabriela, papusa dulce maraie acum in scaunul de masina. A atipit acolo pret de 5 minute, acum maraie ca sughita si nu-i place.

Roxali, mersi mult! Am vazut pozele, ai copii tare dulci si zambitori.
Aici ele nu cer nimic, dar mamica care a dus e vinovata. eu i-am si reporsat lucrul asta, i-am spus ca mie nu-mi da nimeni nicio sacosa pentru ca-mi fac meseria. Cine a dat sacosica in tara, o da peste tot in lume, se pare...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc
Pentru mine sunteti familia mea de departe, familia care e cu mine mereu, careia pot sa-i spun mereu ce ma apasa, ca aici gasesc mereu alinare.

Nu am mai scris ptr ca am devenit eu superstitioasa.
Mereu cand scriam ca e bine Andrei, mereu semai intampla cate ceva, asa ca am preferat sa stau in umbra, si sa ma bucur de fiecare data impreuna cu voi si puii vostri.

Altfel, ne luptam cu spasmele de dupa somn, in continuare modificam medicamentele, mergem la gradinita, facem progrese cu pasi mici si siguri, si incercam sa ne bucuram de fiecare zi asa cum ne-o daruieste bunul Dumnezeu.
Stiu sigur ca va veni ziua cand totul va deveni o amintire!
Trebuie sa fie asa!


Noi te asteptam oricand aici cu vesti despre voi, mie tare dragi imi sunteti, mai ales ca imi sunteti si parteneri de suferinta cu vremea.
Apropo, cica NASa a confirmat prezicerile unu astronom rus care zice ca in 2040 se intra intr-o mica era glaciara, ca soarele va face nu stiu ce si timp de nustiu cat timp se va raci vremea, 2040 fiid de fapt punctul culminant. Daca acum e vreme aici asa cum e, pai in 2040 va fi iarna continua...ma gandesc serios sa migrez spre tarile calde...

Asta am observat-o si eu, de cate ori il laud pe Tudor pe forum, regreseaza.

Felicitari pentru progrese si stiu sigur ca va veni ziua cand totul va fi o amintire. Ma rog sa vina ziua aia cat mai curand!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput