Ghiocei de martie-aprilie 2009***208***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Neata!!!
Am admirat gemenii frumosi ai Iucai , abia astept sa-i cunosc si personal la Sigisoara.

Si acum o intrebare pt. fetele excursioniste. Cele din Bucuresti pe la cat plecati? Si cum faceti cu masa de pranz a piticilor? Noi vrem sa plecam pe la 10 dupa ce se trezeste Maia, asa ca masa de 10 o sa o serveasca in masina ceva fructe si biscuiti direct din mana, dar cu masa de pranz chiar nu stiu, pt. ca nu ajungem pana in 2 sa ii dau la pensiune, asa ca nu prea stiu ce sa ii iau si sa nu se raceasca pana la masa de pranz.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Buna dimi

Revenim si noi in forta dupa o perioada de injectabil(gentamicina cu penicilina),of numai suport racelile astea Time a devenit f.sensibila cu amigdalele si mi-a facut puroi in gat.Sper sa numai avem probleme de acum incolo sa mai luam o pauza ca de 6 luni sunt terminata tot rosu in gat.Si nu va mai spun ca totul se trage de la anibioticul dat prea usor pt .cea mai mica infectie.
Iuca sunt deliciosi prichindeii tai
Dyana multu de cafeluta


Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Hai ca am oleaca de timp sa zic si eu bonjour...

Am racit, iau antibiotic, sint pe stop, ma doare burta si spatele, imi crapa capul. In rest sintem bine Sper sa nu se molipseasca si Ilinca, sint satula de antibiotice...

Floric, daca nu te-am suparat, nu-ti mai amintesc :)). LActobacili sint bacteriile alea din Biotics sau Ecoflorina sau ce vrei tu sa ii dai, eu tot zic de Biotics ca mie asta mi-a fost recomandat. Si pe termen lung, adica eu i-as da vreo saptamina dupa ce se regleaza scaunul. Cind ii dau antibiotic, ia pe perioada administrarii antibioticului plus o saptamina dup-aia, si nu am avut niciodata probleme cu digestia.

In rest nu ma stiu...Sint obosita, vremea e de kko, Ilinca nu mai vrea sa stea in casa...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ah da

monnvvas - hahahah asa face si al meu. stie ca nu are voie sa rupa florile si se duce la ele si apoi face din deget sau din cap "nu nu nu", la fel la becurile de la hota care sunt fierbinti si la care s-a ars de cateva ori. de multe ori ii place sa ma tachineze si se duce la lucrrile interzise si se hlizeshte cu gura pana la urechi in timp ce isi zice: nu nu nu.

mireal - stai asa ca deocamdata sunt eu viteaza, sa ma vad eu peste 4 ani cu diploma in mana si apoi sa ma feliciti

carla - decalotarea chirurgicala e ceva de genul: doctorul baga un fel de pensa intre piele si cap si o debrideaza incet. seamana operatiunea cu dezlipirea pielitelor de la unghiile noastre la manichiura(stiu..tampita comparatie). ideea e ca o sa planga si o sa se zbata sa scape pt ca unu la man il doare, doi il tzin nishte oameni cu forta, trei e intr-un loc strain..etc. dupa operatiune o sa-l usture f tare la primele cateva pipi-uri si o sa tzipe, intr-o zi doua o sa fie ca nou. eu am dat la sfatul fetelor de aici cu nidoflor. ideea e ca e o procedura dureroasa si traumatizanta atat pt copil cat si pt mama/tata. trebuie sa te duci doar cand esti pregatita psihic si convinsa ca nu ai alta cale. eu mi-am ales un momet f prost psihic si asta m-a costat(m-am umflat de plans pana acasa desi lui ii trecuse de mult supararea). daca mai vrei detalii sau nu ai inteles ceva spune-mi


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

azi aducem masinuta noua acasaaaaa;
Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
dezMOTZarea
cum am venit pe lume


sa o stapaniti sanatosi

Pentru David multi sa-i treaca durerea de maselute..

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Neata fetelor,

Ai mei s-au trezit azi de la 7 si acum au adormit. Se trezesc asa de dimineata de parca s-ar duce la munca.

Am mai pus cateva poze cu ei

Eu trebuie sa ma apuc de pregatit bagaje ca maine dimi plecam. Abia astept sa va cunosc

de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009


Doamne dar ce frumosi si dragalsi sunt Mi-a placut mult poza in care dorm pe canapea fundic in fundic

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Hai ca am oleaca de timp sa zic si eu bonjour...

Am racit, iau antibiotic, sint pe stop, ma doare burta si spatele, imi crapa capul. In rest sintem bine Sper sa nu se molipseasca si Ilinca, sint satula de antibiotice...

Floric, daca nu te-am suparat, nu-ti mai amintesc :)). LActobacili sint bacteriile alea din Biotics sau Ecoflorina sau ce vrei tu sa ii dai, eu tot zic de Biotics ca mie asta mi-a fost recomandat. Si pe termen lung, adica eu i-as da vreo saptamina dupa ce se regleaza scaunul. Cind ii dau antibiotic, ia pe perioada administrarii antibioticului plus o saptamina dup-aia, si nu am avut niciodata probleme cu digestia.

In rest nu ma stiu...Sint obosita, vremea e de kko, Ilinca nu mai vrea sa stea in casa...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Nasol moment , sa treca repede si sa revii la sentimente mai bune.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tufete,
noi suntem bine de 3 zile am intarcat-o pe Isabella nu a fost varianta care o visam dar a iesit destul de "usor" pentru ea.Vroiam sa o intarc treptat...dar...n-a fost asa.Sambata seara a aparut o durere la sanul stang(n-am dat atentie m-am gandit ca o fi supt prea aspru ....m-o fi muscat si am uitat) peste noapte si duminica dimineata deja zbieram de durere eu si ea ca doarea sa suga.Tot fiind ziua sotului(multumesc tuturor ce ne-au urat bine) a venit fratele si prietena si jumatate de zi i-au distras atentia .Plangea in schimb fff tare la culcare(ea fiind obisnuita sa adoarma la san).Prima noapte s-a trezit de 3-4 ori am reusit sa o adorm in cca 20-30 min...luni a fost mai usor peste zi noapte la fel ca in prima...in schimb ieri a scancit toata ziua dar azi-noapte...eeee azinopate a dormit de la 22 la 7,30.Azi e mult mai linistita.
Sanul meu se pare ca areactionat asa de la o pofta(eu nu am crezut niciodata in asa ceva-caci nu-s in situatia de a-mi indeplini pofte si nu de vineri).In prima zi nu-mi raspundea nici un doctor la telefon...iar de luni am tinut doar compresii reci cu rivanol si totul merge f bine.

Aris doresc sa cumpar si eu aceste scutece(sa le incerc sper sa fie ok si pentru fundul ei)...iti trimit si eu adresa pe e-mail dar cu rugamintea sa-mi spui cat ar costa cu transport cu totsa stiu cum sa ma "misc".Multumesc


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

ah da

monnvvas - hahahah asa face si al meu. stie ca nu are voie sa rupa florile si se duce la ele si apoi face din deget sau din cap "nu nu nu", la fel la becurile de la hota care sunt fierbinti si la care s-a ars de cateva ori. de multe ori ii place sa ma tachineze si se duce la lucrrile interzise si se hlizeshte cu gura pana la urechi in timp ce isi zice: nu nu nu.

mireal - stai asa ca deocamdata sunt eu viteaza, sa ma vad eu peste 4 ani cu diploma in mana si apoi sa ma feliciti

carla - decalotarea chirurgicala e ceva de genul: doctorul baga un fel de pensa intre piele si cap si o debrideaza incet. seamana operatiunea cu dezlipirea pielitelor de la unghiile noastre la manichiura(stiu..tampita comparatie). ideea e ca o sa planga si o sa se zbata sa scape pt ca unu la man il doare, doi il tzin nishte oameni cu forta, trei e intr-un loc strain..etc. dupa operatiune o sa-l usture f tare la primele cateva pipi-uri si o sa tzipe, intr-o zi doua o sa fie ca nou. eu am dat la sfatul fetelor de aici cu nidoflor. ideea e ca e o procedura dureroasa si traumatizanta atat pt copil cat si pt mama/tata. trebuie sa te duci doar cand esti pregatita psihic si convinsa ca nu ai alta cale. eu mi-am ales un momet f prost psihic si asta m-a costat(m-am umflat de plans pana acasa desi lui ii trecuse de mult supararea). daca mai vrei detalii sau nu ai inteles ceva spune-mi


25 martie 2009



iti multumesc pentru raspuns, mai bine sa stiu exact la ce sa ma astept, asa ca nu cred ca mai am ce astepta, saptamana viitoare mergem la spital. Mi-e groaza, dar vce putem face ?

Felicitari pentru decizia de a mai face inca o facultate, eu cred ca niciodata nu e prea tarziu cand vine vorba de educatia noastra .

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

De mult vroiam sa va intreb ceva si acum mi-am amintit. Piticul meu, daca plange prea mult, asata in situatia in care nu-s langa el sa-l linistesc imediat, incepe sa vomite si asta se intampla repede daca nu-l linistesc intr-un minut maxim, rezulatatul este vomitatul.

Ai vostri fac la fel, sau doar al meu este asa?

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput