Ghiocei de martie-aprilie 2009***208***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Aaa Kea ce bine ca ai scris dinnou ca tie vroiam sa-ti raspund. Avand in vedere ca noi avem ceva experienta cu drumul luuuung desi atunci Gazii era ff mica eu zic asa: E bine ca plecati noaptea, chiar ati putea pleca seara nu neaparat noaptea pt ca atunci el e mai linistit, doarme tot drumu, etc asa cum ai gandit e ff bine.Faptul ca sta mult in scaunul de masina nu e o problema, bine u e extraordinar dar daca scaunul se da pe spate si el se odihneste asta e cel mai important. Sa ii pui pe scaun un scutecel de bumbac sau un cearceaf pt ca daca sta mult in aceeasi pozitie va transpira la spate chiar daca voi in masina nu faceti ff cald. Daca Keutu are o masa de laptic in timpul noptii atunci puteti sa opriti undeva, il iei in brate ca sa mai schimbe pozitia, il schimbi de pampers (chiar daca acasa nu faci asta de obicei in timpul noptii dar e o miscare si o schimbare buna pt el), deschizi usile de la masina sa ia un pic de aer si il pui la loc la somn si la drum. Cel mai greu va fi ziua mai ales ca veti fi pe drumurile din Romania. Eu zic sa nu va faceti un plan sa ajungeti la ora h intr-un anumit loc ci sa mergeti relaxati, daca e posibil la fiecare masa importanta sa opriti undeva, sa-l lasati sa mearga sa se joace la aer 10 min si abia apoi sa plecati dinnou. Si de asemenea daca nu doarme de fiecare data cand opriti fie ca e la benzinarie sau altele sa-l dai un pic jos din masina. Ideea e sa nu va ganditi la drum intins in timpul zilei pt ca e mai greu. Sa fi pregatita cu jucarii, carti etc si cu mai mult laptic ca de obicei ca asta merge mult mai bine pe masina decat papa. Bine depinde de copil daaar ca si oamenii mari mersul cu masina nu face prea mare pofta de papa. Cam asta imi adu aminte, daca mai vrei sa sti ceva intreaba-ma. Pup si sa aveti un drum usor.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Am vazut si eu poze cu ghiocei frumosi, multumesc anticipat fetelor pt asistenta oferita in excursie sii...am uitat, dar va pup pe toate. Noapte Buna !

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hi hi am vazut un Vladimir stantator ce tare

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bun, deci am ramas io sa sting lumina. Somn usor!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata!

Puturoasa lumea in dimineata asta. Eu de abia mi-am dezlipit ochii dar m-a ajutat Vladimir cu un deget.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Neatza!Ce faceti mamici?V-ati trezit?

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatzaaaaa
dau eu cafeluta??? cu mult drag
ca de obicei am culcat mutzunelul la ora 8.15 pentru primul somnic; azi a dat trezirea la 5.45; ii iese dintisorul nr 8 si maseluta nr 1... evident pe aceeasi parte.... asa ca azinoapte iar a fost carait si nu si-a gasit pozitia; mai nou cand il doare rau nu mai functioneaza pacalitul cu titi, dar incerc nici sa nu-l ridic in brate din pat pentru ca in secunda urmatoare imi arata usa si cere "bam" (adica in leagan); asa ca stam cumintei in pat amandoi, il mangai pe spinarusa, il intorc cand se rasuceste ca sa coboare din pat..... si pana la urma se linisteste; mai plange el putin, dar aia e, decat sa-l trezesc de tot.... eu zic ca o sa se obisnuiasca pana la urma sa nu mai ceara sa coboare din pat noaptea; si mai ales ca totul dureaza maxim 5-10 minute, clar nu e cazul sa-i stric somnul aiurea (acuma asta e mai mult ca sa ma consolez si sa ma conving pe mine ca fac bine... ca uneori cand plange imi vine sa urlu eu mai tare ca el, si ma tot gandesc ca decat sa-l vad asa il duc la leagan si poate-i trece supararea....)
macar recupreaza la somnicul asta, de obicei doarme cam 1,5-2 ore si se trezeste muult mai binedispus;
azi aducem masinuta noua acasaaaaa; abia astept sa o vad; trebuie sa dam de baut; asa ma bucur ca in sfarsit scap de cosmarul bagajelor intepenite pe langa noi in matiz; si cum avem nunta sambata, plecam cu catel-purcel-costume-scaunele-carucioare- patut..... dupa noi, clar ma simt muult mai fericita; abia astept sa vad daca sta mutzu in scaunelul lui cel nou de masina.... ca eu oricum sunt foarte fericita ca l-am luat

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
dezMOTZarea
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Neata fetelor,

Ai mei s-au trezit azi de la 7 si acum au adormit. Se trezesc asa de dimineata de parca s-ar duce la munca.

Am mai pus cateva poze cu ei

Eu trebuie sa ma apuc de pregatit bagaje ca maine dimi plecam. Abia astept sa va cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata mamici,

dyana - multumim de cafea (si mai ales de pupici)

iuca - tare m-am bucurat cu pozele voastre multi nazdravanilor

asa da inceput de zi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatzaaa

novus - incerc si eu sa recuperez un pic ca acum suntem in demolari si reamenajari asa ca eu nu mai am asa multa treaba. in plus de asta de o luna s-a intors fata mea de baza pe care o aveam si inainte in birou asa ca eu sunt muuult mai libera. in consecinta sunt chemata de mama la fiecare kk ca ea saraca oboseshte cat fugareshte copilul sa il schimbe
ca mi-ai adus aminte si al meu a invatat sa ceara mancare: se duce la dulapul lui cu iaurturi si borcane, isi scoate cate doua(niciodata unul singur), se duce la scaunul lui de masa, trage taburetul pe care stau eu si ma ashteapta :)) mor de ras cand il vad.

ah...trebuia sa mai raspund cuivasi am uitat.
revin


25 martie 2009

Mergi la inceput