Ghiocei de martie-aprilie 2009***208***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dodo - felicitari pt intzarcare...de fapt felicitari ca a trecut relativ ushor peste moment. iti raspund pe mail exact

carla - asa e. e bine sa sti ce te ashteapta. eu nu eram chiar pregatita si de aia am si dus-o greu. tu pleaca pregatita pt ce poate sa fie mai rau dar sa stii ca nu numai durerea il face sa urle ca din gura de sharpe sunt mai multe care il sperie. cel mai tare ii sperie faptul ca sunt tinuti cu forta.
de vomitat nu stiu ce sa iti zic, poate sunt fete care au patit-o.

millie - of. saracutza. sa speram ca a trecut si nu mai face

pisigri - asta-i ca in vorba aia cu toate bubele in fundul....


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

http://picasaweb.google.com/viorica002/1An#5472866269260074914

POZA ASTA MISE PARE FOARTE TARE.

Ma tot intrebam daca e pe bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Mai fetelor...daca o sa vedeti la stirile de la ora 5 vreodata vreo nebuna cu un copil care bate o baba sa stit ca eu sunt.

In fiecare zi se gaseste cate o desteapta de pe strada (baba) sa imi dea sfaturi.

Ieri era Vladimir pe strada pe jos, pe langa trotuar si eu il tot indemnam sa mergem acasa (calma). Trece o baba si zice "hai ridica-te ca daca nu te iau si te dau la catel". Sa te f*t. Sa-i dai pe nepotii tai la catei. Am fost politicoasa si i-am spus ca nu am nevoie de ajutor.

Azi, dadeam de mancare la porumbei la un trotuar. Acolo se strang porumbeii de obicei. Tredce o pereche de bosorgi si zice "Vai, ce frumos". Urmatoare pereche frustrata tare "numai in mijlocul drumului puteati sa stati. Ia-l mai fata de aici ca ii sar astia (porumbeii) in ochi"

Urmatoare data am zis ca o sa bat pe cineva.


PS: I-am facut ieri lui Vladimir o reteta buna- adica a mancat.

Am dat pe razatoare un dovlecel (crud), l-am amestecat cu un ou si vreo 2-3 linguri de branza dulce (cumparata sau facutra de voi) si am pus compozitia intr-un vas de yena, am bagat la cuptor pana s-a rumenit si a iesit un fel de budinca. E dulce, buna la gust si a mancat. Merge de masa de seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

carla - LA MULTI ANI! mamico


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

dyana - ce repede a trecut timpul de cand ne-ai povestit cum v-ati hotarat asupra masinii
asteptam pozeeee

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

am uitat sa va zic.... fetele din bucuresti care vreti sa faceti pasapoarte la copii.... duceti-va undeva pe la mijlocul zilei; noi am fost ieri la 4 jumate cand a iesit cristi de la servici si de nu "le-am bagat la carne in frigider....."... sa-i tina 5 ani; erau sute de persoane, cu copilasi de la sugari de 1-2 luni, care mai de care mai muciosi, tusitori, tipatori..... intr-o sala plina ochi, de nedescris ce era acolo; am lasat rand la coada de afara, l-am asezat pe cristi la coada in infernul din interior.... norocul meu a fost cu o tanti care mi-a aratat cladirea din spate de tot, unde nu prea stia lumea ca se fac pasapoarte si m-am dus cu bebe acolo; si acolo aglomerat dar mult mai aerisit, adica vreo 15 persoane in toata camera, canapea si masa sa poti sa mai lasi copilul jos.... ceva mai bine; oricum am stat 2 ore in total, cu mutzu care s-a pus pe urlete (ca muuulti altii de altfel- saracii copii ii intelegeam toti perfect....) nimeni nu te lasa in fata, nici macar o persoana nu zice hai intra cu el, in conditiile in care lu' mutzu i se rostogoleau niste lacrimi horror pe obrajori; asa ca m-am asezat si eu intre nesimtiti, pe canapeaua din centru si am scos titi la vedere si i-am dat lu' mutzu sa se linisteasca; s-au fastacit toti la maxim, se uitau sus-jos-stanga-dreapta numai sa ma ocoleasca, dar nu aveau cum; pai daca unul n-a zis sa intru, asa satisfactie am avut de nu va imaginati; pe mine in fund ma durea de ei, stateam cu titi pe afara si-l imbiam pe mutzu.... a zis cristi ca am innebunit de tot, radea cu gura pana la urechi; la poze ne-am chinuit ceva pentru ca mutzu ii facea ochi dulci domnisoarei de la birou si radea cu gura pana la urechi , plus ca i se zulufisera toti zulufii de la transpiratie si ii tot ieseau aiurea in poze, si cica nu trebuie sa se vada asa; pana la urma am reusit sa-l facem sa nu mai ranjeasca strungareata la tanti si sa iasa si bine in poza (dar cu gecuta pe el ca cica tricoul bleo reflecta lumina si nu iesea bine.....);
suntem o tara de kko, numai la noi poti sa faci pasapoarte intr-u singur loc si o singura zi din saptamana pentru tot bucurestiul

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
dezMOTZarea
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca - am retinut reteta
o voi incerca serile astea ca acum , mai nou, ultima masa a devenit o piatra de incercare (pentru mine)

milli - imi pare rau sa aud prin ce-ati trecut
un tratament de imunizare, ceva, nu ati incercat? - primul gand care mi-a venit a fost cu homeopatele

carla - asa vomita usor dintotdeauna sau a aparut acum?
se intampla indiferent ce mananca?(adica mai lichid sau mai solid)
ma gandesc la aceeasi problema ca la reflux gastro-esofagian unde mancarea urca f usor pe esofag
mai dami ceva detakii si poate te ajuta cu ceva "experienta" noastra

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

a aporpo de descutia de ieri cu dulciurile. cu ce credeti voi ca a venit bunicul bine intentionat in vizita la nepotzel ieri??? cu o acadea si ce scandal a fost pana am aruncat-o la gunoi. taica-miu e un mare specimen. isi iubeshte nepotul la nebunie dar face nishte chestii de te doare capul. daca ar fi dupa el l-ar indopa cu cartofi prajiti si friptura de porc


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Ma bucur ca v-a placut de puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Iuca, pozele minunate. Aia cu dormitul pe canapea mi-a placut mult, dar si cele care-i surprindeau pe spiridusi la lucru: curatenie in dulap

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput