Pufuleti (25) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

fetele, am "racit" la fifi. ustura, pp mreu... pot sa iau biseptol/neoxazol?(plateea?). de spalaturi cu ceai nu am timp... daca stiti vreun ovul,

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


Cris , cand ustura? Shushu des si usturim la urinare suna a infectie urinara. Nu stiu de medicamente dar incearca sa bei mai multe lichide. Oare urinal e voie?

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna dimineata si de la mine! cu lapte si cozonac, altceva nu servesc...
ce e cu baile felix?! eu am nimerit la un moment dat pe acolo, in tranzit ca sa zic asa si singurul loc unde am gasit cazare a fost intr-un hotel din ala cu 1000 de etaje,inca de stat, aproape ma simteam ca-n "shineing"(sau cum s-o scrie...), puteai sa mori la camera 101 si nu te afle nimeni mult timp
de ce putza in sus? ca la un moment dat aveam grija sa fie in jos, sa nu iasa pipi din scutec acum nu ma mai uit, cum s-o nimeri
am patit o treaba nu prea frumoasa azi si sper sa nu devina obicei....asta micu a adunat peste noapte mucisori in gat. pun eu niste ser fiziologic si trecem la . foame ii era evident, dar sugea 2-3 secunde, apoi dadea capu la o parte si tot asa in ritmul asta a supt cam un sfert de ora, apoi, asaa, fara preaviz, vomita tot! a trebui sa ma schimb si de chiloti....m-am prins ca de la mucii din gat care ii faceau greata. asa ca ii mai dau cu ser, mai mai s-or inmuia aia si ii inghite de tot. apoi iar pus la san...dar tot asa, voia sa suga, dar nu voia, ma intelegeti? s-a saturat cat de cat. asta era la 9, atunci am terminat. acum 10. a inceput sa-si linga pumnul, semn ca ii e foame, nu? ma apuca groaza. sper sa nu ajung sa-mi respinga de tot sanul pentru ca il asociaza cu greata. inca o data dedicatie mucilor
azi il scot afara, e destul soare, fata de ce a fost pana acum...

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

fetele, am "racit" la fifi. ustura, pp mreu... pot sa iau biseptol/neoxazol?(plateea?). de spalaturi cu ceai nu am timp... daca stiti vreun ovul,

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


Cris , cand ustura? Shushu des si usturim la urinare suna a infectie urinara. Nu stiu de medicamente dar incearca sa bei mai multe lichide. Oare urinal e voie?

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)



daca e infectie urinara, eu stiam, dar nu incercat pe pielea mea, ca albastru de metil e bun, serios. se bea. o sa faci pipi albastru, sau verde, ca albastru + galben pipi=verde.

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

http://www.sanatateatv.ro/ghid-terapeutic/tratamentul-cistitei/
biseptolul,norfloxacinul sunt contraindicate in alaptare
sa te faci bine

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

vazusem la un moment dat in mall un copilas de vreo 4-5 ani cu capusorul tare alungit, de parca fusese strans intr-o menghina. cred ca exagerez un pic, arata normal, dar un pic cam alungit....si m-am gandit ca i se trage de cand era bb. si tot incerc sa-l fac pe asta mic sa stea mai ales cu capul drept, cu fata in sus, sa nu i-o ia razna intr-o parte sau intr-alta. el oricum prefera sa stea cu el pe dreapta....stati, ca plange...FOAME!! revin, sper cu aceleasi haine

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

mission failed...a supt 10 minute anemic, cu pauze....tot asa, isi dadea capul la o parte a adormit pana la urma, poate asta sa fi fost.............nu stiu....deja in capul meu se intrevede un scenariu sumbru, ca n-o sa mai vrea san, ca nu o sa ma pot mulge intr-una si o ajung la LP..........
stati, imi dau doua palme sa-mi revin. bebe o sa suga la mine cel putin 6 luni si nu o sa stie muuult timp ce e ala biberon. AM ZIS! sa vad ce pot face cu mucii aia.....hm....

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

mission failed...a supt 10 minute anemic, cu pauze....tot asa, isi dadea capul la o parte a adormit pana la urma, poate asta sa fi fost.............nu stiu....deja in capul meu se intrevede un scenariu sumbru, ca n-o sa mai vrea san, ca nu o sa ma pot mulge intr-una si o ajung la LP..........
stati, imi dau doua palme sa-mi revin. bebe o sa suga la mine cel putin 6 luni si nu o sa stie muuult timp ce e ala biberon. AM ZIS! sa vad ce pot face cu mucii aia.....hm....

mama lui STEFAN

uite aici si sa-ti revii,nu palme...
rezolva cu mucutzii lui bb si va fi bine ...ser fiziologic+aspirat
ziceau fetele de oscilococcin
sa va faceti bine!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

mission failed...a supt 10 minute anemic, cu pauze....tot asa, isi dadea capul la o parte a adormit pana la urma, poate asta sa fi fost.............nu stiu....deja in capul meu se intrevede un scenariu sumbru, ca n-o sa mai vrea san, ca nu o sa ma pot mulge intr-una si o ajung la LP..........
stati, imi dau doua palme sa-mi revin. bebe o sa suga la mine cel putin 6 luni si nu o sa stie muuult timp ce e ala biberon. AM ZIS! sa vad ce pot face cu mucii aia.....hm....

mama lui STEFAN

uite aici si sa-ti revii,nu palme...
rezolva cu mucutzii lui bb si va fi bine ...ser fiziologic+aspirat
ziceau fetele de oscilococcin
sa va faceti bine!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

mersi

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor eu plec la o mica plimbare cu puii si apoi am apuc de treaba ... am fff multa ... ieri am schimbat hainele de iarna cu cele de vara si am de calcat o tona plus k am de spalat fff multe si deja ma intins 2 masini

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata!
ati avut ceva de treaba azi-noapte
eu nu ai pun putza intr-un fel cum se nimereste si nu face pisi never pe langa
parutul nu il tund ca se increteste putin si tare mi-ar place sa ai fie putin lungutsi cret si dormim cu el in pat ca e 2\2 si este suficient loc si mai intra inca un bebe
si nu mai stiu ce ai intrebat palteea dar mai citesc
aaa sa va zic ne-a sunat dr ca nu are vaccinul,nici asta de 2 luni nici ala ce era expirat sau io stiu ce ce trebuia facut in spitalsi nu face consultatii dar sa merem totusi cu el ca e bebelus sa vedem daca putem cumpara de undeva macar din strainatate daca la noi nu estedoamne in ce lume traim
aaaa si sa ma plang putin daca imi permiteti:
unchii sotului s-au pus din oficiu nasi de nunta...din glume in glume cand eram iubiti s-au si pus nasi fara sa ai rugam...daca i-am fi refuzat s-ar fi suparat foarte tare si na....stau langa casa noastra si nu ne mai vorbeau sigur si am inchis ochii si am acceptat....dar ...DAR....cand am venit acasa de la spital au si venit la noi in vizita..va dati seama eu rupta de oboseala era in baie ma ajuta mama sa ma spal si ei deja au venit i-au luat lui Raul un lantisor de aur de am zis ca pic acolo...ce sa faca el cu lantisorul ca doar nu il pun nici acum nici cand e mai marisor....dar na nu am zis nimic e unchiul sotlui si na.....si din finut nu-l scoteau si ca de botez si din alea...DECI....ei s-au pus din oficiu si nasi la copil am ramas cu gura cascata ca cica asa se face .....pur si simplu simt ca imi umbla in viata iau ei niste hotarari cu viata mea si eu nu pot interveni stau si ma uit la ei si imi vine de-a dreptul sa plang ....nu pot controla asta ca mi-au zis ca s-ar fii suparat daca nu erau ei nasi,si daca tot se agita atat nici nu i-au luat nimic la Raul de pasti...nimic nimic...am asa un gust amar
vin in fiecare saptamana si stau cate 3,4 ore si il agita il iau in brate stramb,il fac sa planga sa-l auda nu stiu cine la tel.......si imi vine sa le dau in cap cu ceva...sotul tot imi zice ca na...ei nu au putut sa faca copii si na...sa nu fiu asa dar nu ma pot abtine.plus ca la botez noi vrem sa-l facem mic cu apropiatii restul la nunta si aseara nasa zice ca pe nepotii ei nu ai invitam???ca ora la biserica....vi-am zis simt ca partea asta din viata mi-o controleaza ei si eu nu pot face nimicnici nu ma pot bucura de momente

poze

Mergi la inceput