Pufuleti (25) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

plateea ... vaai cat m-am amuzat cand ti-am citit postarile

siecs...zilnic,adica in fiecare noapte...a zis sotul k l-am pedepsit destul
de tuns o tund zero dupa turta ca pana atunci nu e bine
capul il intoarce de mult cum vrea ea
bulbuci/balonele face si ea mereu,dar le trage inapoi
LP nu am deloc in casa
de calcat ma apuc acum
la baile felix nu am fost
altceva nu-mi mai amintesc

beaaaa...reteteeeeeee

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

mi-am amintit si pe mine ma streseaza maimuta aiaa

la multe lunite puiolr de azi arthur,carla,mara,darius

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza si de la noi...sarumana de cafelutza...ca de obicei....merge de minune

plateea ai av ceva logoree aseara si ai pus atatea intrebari...tu ai uitat ca stam prost cu neuronul? de unde doamne iarta-ma sa le tin minte pe toate? am deschis pag asa ca

-putza in sus
-parul habar n-am....depinde cum arata jiji cu plete....
-io ma culc cu jiji mare pana la prima strigare...dupa depinde...si si depinde care da mai mult :D
-siecs daca nu sunt terminata de obo in special in prima parte cand dupa baie papa si adoarme sigur...mai mulkt de 5 min:))
-pastile de tantari nu-i cazul inca dar vom folosi desi avem plasa
-la felix am fost in clasa a patra, mi-a placut, mancare proasta, F F CALD. acum cred ca lucrurile s-au schimbat...cred ca as face o incercare.
-la intrebarea despre calorii..te declar mama loca....numai tu te puteai gandi la asta...cum de altfel doar tu puteai sa-ti iei lumanare la spital...zuza

na ca a,m terminat cu plateea

io lui jiji nu-i mai dau nik siropuri sau alte chestii....vad ca s-a reglat , nu se mai screme decat cu rezultate destul de rapide. nu se trez noaptea decat pt papa ce-i drept des..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza
Ii raspund si eu Plateei din capitolul trecut.
-degeaba il intorc eu pe toate paritile ca el se intoarece cum ii place lui
-putulica eu o pun in jos
-traditia spune sa nu tunzi copilul pana la motz. La cat de chel e cred ca o sa respectam traditia ca altfel nu va avea nana ce sa taie.
-eu dorm si acum cu fi-mea in pat...si nu manifesta vreo dorinta de a dormi singura
-siecs de cate ori nu picam lati, dar mergem in alta camera. Sara daca a adormit e lemn cel putin o ora jumate iar bebe doarme in patutul lui prima jumatate de noapte.
- eu dau aptamil
-tzantzari am o gramada ca stau in oras cu iesire la Dunare. Pun aparat de la raid in celalalt dormitor si las usile deschise , ca fi-mea e alergica la ciupituri.
-noi vrem sa mergem prin Maramures anul asta. Parinti denaturati ca e drum de 12 ore dar vom face pauze multe ca nu ne alearga nimeni si eventual ne oprim o noapte undeva pe drum sa ne odihnim.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)





na apoi treci si pe l noi dc mergi in maraMUUUUUUUUUUUUUU

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

neata! multam de cafea!
cristies vreau si eu sa vad colajul myky791@yahoo.com. ms
fetelor sunt tare suparata. aseara lam cantarit pe pici si in 2 sapt nu a luat nici un gram. de aceea manca des, statea 5 min maxim la san.... de vreo 3 zile e pe lp ca nu mai vrea san. azi ne ducem la dct. sa vedem ce si cum.
plateea piciul meu mananca 60 ml la masa si mai rar 90. si are 2 luni si 3 sapt. pe 15 face 3. si eu cred ca ar trebui sa maannce mai mult dar dak il fortez ce in plus vomita asa ca...
apoi la puta nu am tinut cont.. oricum kand face pisu nu isi schimba pozitia zic si eu nu stiu

de tuns pana la mot nu.
azi noapte mia dormit numai in brate, sa marait se trezea ba suzeta, ba leganat.... vai de somnul meu si de gatul meu...
cand va aud ca stau puii la san si cte o ora... sunt invidioasa. al meu mai mukt de 15 min maxim nu a stat niciodat.. de cele mai multe ori il lua durerea de burtica si nu mai sugea ....

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ati facut pasaport la bb?
cele din Buc, numa' in N. Iorga se poate? vad ca se face doar electronic/biometric si e 266 lei

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

ati facut pasaport la bb?
cele din Buc, numa' in N. Iorga se poate? vad ca se face doar electronic/biometric si e 266 lei

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

am zis ca mai astept o luna sau doua,sa stea in fundic pt poza...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

fetele, am "racit" la fifi. ustura, pp mreu... pot sa iau biseptol/neoxazol?(plateea?). de spalaturi cu ceai nu am timp... daca stiti vreun ovul,

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

NEATA SI DE LA NOI.............

retetele vi le scriu pe rand asa cum am timp sa le si traduc, dar nu sunt cine stie ce..............se fac destul de usor


Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Neata fetele!

Noi suntem cu treburi multe din cauza botezului si nu mai apuc sa scriu.

Merci de cafea Cris.dogarel. Cum mai e Ema cu deranjul de la stomac?

Plateea si Decenuela v-ati facut de cap aseara! VReau si eu retete mai putin cea cu foi (mimoza?) ca d-aia face si mama.

Adina_bulina, nu e poza ta nici acum in albumul comun. Sa nu cumva sa crezi ca am facut-o intentionat. Cine mai doreste sa apara in album poate sa posteze pozele in continuare in album si voi face inca unul cand imi mai revin cu timpul.

Si apropo de asta, Evyme, pls scoate-l de pe youtube. Daca mai doreste cineva sa-l vada (eu l-am trimis tuturor care l-au cerut) se poate trimite prin transfer.ro, fara absolut nici o inregistrare simplu ca buna ziua. Dar postarea lui pe youtube e o incalcare a drepturilor copiilor (ati vazut si la tv ca le blureaza fata) si mai mult, stiti ca zicea Cris.dogarel ca multi nebuni sar gargul...

Si acum despre noi, gaza a dormit iar toata noaptea, a invatat sa se arcuiasca de spate (se infige in picioare si impinge ca si cand ar face podul de jos) si e foarte greu de tinut in brate. Ieri am fost la medicul de familie si nu mi-a dat medical pentru ca nu s-a semnat contractul cu casa de asigurari. Ce ma fac, ca mi-a facut toate actele cu data de 8 de la noi la hr?

La multe lunite sarbatoritilor de azi: Arthur si Carla! Sa cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati parintii!

Ma bag la calcat. Sunt cu un ochi pe voi. Beatrice, pls retetele!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc



Scos colajul de pe youtube... Nu m-am gandit ca le incalc intimitatea

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai
poze gravi
www.youtube.com/watch?v=mQ9r6or5YfY" target="_blank">bebe danseaza

cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian

www.youtube.com/watch?v=yHsTf1rvF_E" target="_blank">colaj pufuleti

Mergi la inceput