copii si ochelarii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu nu pot spune ca a existat o perioada de acomodare. I-au placut si i-a purtat.
Nu au fost ironizari la gradinita, mai erau copii cu ochelari, toata lumea s-a comportat la fel cu el ca si inainte de a ii purta.
La scoala in alt colectiv, la fel nu au existat probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pe prietenul nostru nu l-au oprit ochelarii sa fie la fel de "argint-viu"
Cand iesim impreuna cu el si mamica lui, ii poarta, apoi cand e sa mearga pe tobogane le lasa la mama lui si gata, le recupereaza dupa.
Am observat insa ca i poarta cu drag pt ca stie ca e spre binel lui. Are 6 ani, ii poarta de la 5 ani.
In grupa la noi sunt 3 copii cu ochelari, nu a fost niciun incident cu ochelarii.

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Ma gandesc ca pot fi “introduse” in jurul lui personaje care poarta ochelari, personaje de varsta lui, eroi din carti, din desene – al meu pitic vroia ochelari pt ca nu’s ce baietel din desene purta. Acum, ii va fi dificil la inceput, insa se va acomoda cu ei….ca pana la urma toti ne acomodam. Na, ca am vrut sa tea jut dar nu prea mi-a iesit…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Off topic: pai puteti sa va perpeliti si pt un partz, fiind un forum public am dreptul sa imi spun si eu parerea; Sincer, nu interveneam daca intrebarea era pusa in mod simplu si daca nu vedeam emoticonul ala de tristete nemasurata pt niste ochelari ce trebuie purtati pt 4 luni. Eu, ca mama de copil cu probleme, nu pot sa nu ironizez asemenea atitudini prapastioase. Puteti sa-mi spuneti ce vreti ... am prietene care imi spun" Of, trebuie sa-i fac analize sa vedem cum stam cu fierul si calciu! of, of, ce viata grea mai am!" sau "Iar ii curge nasul, simt ca innebunesc" ... sunt genul de "perpelitoare" permanente ... si le ironizez!

Va urez sanatate multa! Si sa nu aflati ce-s alea probleme adevarate de sanatate!



Sib http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/ ***** www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA



Nasterea ariciului Vladimir ***** ***** Anna, o nastere cu viteza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Sybille..eu te inteleg ...am trecut si noi prin probleme dar la noi in afara de okisori care sunt cum sunt restul ..motor...a recuperat tot...si eu am atitudinea asta fata de cateva cunostiinte care se plang de fiecare raceala etc...dar na...pentru cine nu a a vut probleme asta poate fi vazuta ca o chestie grea

weekend placut fetele

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ochelarii sunt ca si o bijuterie daca stii sa-i porti si sa-i alegi. Fetita mea poarta de la 2 ani jumate si pot spune ca nu mi-a suras ideea dar nu am avut incotro. Acum sunt asa de obisnuita cu ea incat nu as putea concepe sa nu-i aiba.
Ea poara si o dioprtie foarte mare, este depandenta de ochelari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu as fi multumita sa aiba acest defec "ochelarii" si sa fie sanatoasa fetita. Nu consider un defect, hamdicap sa porti ochelari.
Vad ca unii au frustari mari din cauza unor ochelari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Tuturor: pastrati postarile la subiect, fara comentarii care pot fi considerate atacuri la persoana. Subiectul este conditia medicala a unui copil, nu atitudinea mamei lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Bun, atunci poate deschidem eventual un topic separat despre aceste atitudini prapastioase ( vorbesc la modul general, da?).



Sib http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/ ***** www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA



Nasterea ariciului Vladimir
***** ***** Anna, o nastere cu viteza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

maya ...al meu poarta de la 2 ani... noi avem probleme mari dpdv medical +8...nu te mai gandi la faptul ca asta o sa ii afecteze comportamentul etc...
la el fiind o diferenta mare intre vederea cu sau fara okelari atunci cand i-a primit a fost ca o revelatie totul injurul lui si de atunci ii poarta tot timpul, ii cere el peste tot inclusiv piscina, locuri de joaca etc...
lui i se spun copii Harry Poter...daca te uiti la poze o sa intelegi de ce ..si el le raspunde: eu sunt OM si ma Cheama Rares...deci

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze




ai o frumusete de copil...un HARRY POTTER in miniatura...si al meu tot rame de culoare albastra si-a ales si tot asa rotunde..si tot asa i-am spus ca e micul vrajitor

Mergi la inceput