la cat timp un bebe dupa o sarcina pierduta

la cat timp un bebe dupa o sarcina pierduta | Autor: Lia73

Link direct la acest mesaj

am pierdut sarcina la 18 saptamani
dr mea mi-a zis ca tre sa astept 3 luni pana cand o sa incerc iar
mi-a dat anticonceptionale
pierderea sarcinii am avut-o pe 28 feb 2010
iar cand am fost la control mi-a zis s nu mai fiu trista ca din toamna ne apucam iar de proiectul bebe
frateeeeeeeeeeeeeeeeee
m-a scos din pepeni
pai prima data imi zice sa stau 3 luni si acum imi zice in toamna??????
va roooooooooooooooog din suflet
O PARERE VREAU SI YO
MULTUMESC

Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Lia, imi pare tare rau de sarcina pierduta . :(

vad ca ai avut 18 saptamani. Destul de maricica sarcina. Poate ti-a dat cam 6 luni in functie de motivul pierderii, nu stiu care a fost acela. Eu am pierdut sarcini mai mici, si m-am reapucat de incercari la al 2-lea ciclu dupa pierdere. De altfel, asa au rezultat si cei 2 copii, fiecare din al doilea ciclu dupa cate o pierdere. Noroc, stiu...

succes.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Lia, imi pare tare rau de sarcina pierduta . :(

vad ca ai avut 18 saptamani. Destul de maricica sarcina. Poate ti-a dat cam 6 luni in functie de motivul pierderii, nu stiu care a fost acela. Eu am pierdut sarcini mai mici, si m-am reapucat de incercari la al 2-lea ciclu dupa pierdere. De altfel, asa au rezultat si cei 2 copii, fiecare din al doilea ciclu dupa cate o pierdere. Noroc, stiu...

succes.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...



astept sa-mi iasa rezultatul de la anatomie patologica
probabli si in functie de asta?/?
si la analize mi-a iesit atunci o mica infectie in sange
dar mica
poate fi de la asta???????

Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

nu are nimeni ce sfat sa-mi dea???
o parere ceva????????


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Buna!
Eu am pierdut o sarcina la aproape 6 sapt si mi-a dat o per de pauza de 3 luni. Cred ca depinde si de fiecare organism cum se reface.
Parerea mea este sa mergi la un control peste 2-3 luni sa vezi cum s-a refacut uterul, poate se pot face si analize de sange ceva..sa vada daca si-a revenit si organismul.
...totusi daca iti spune si atunci sa astepti 6 luni, mai bine astepti decat sa risti o sarcina cu probleme. Mie mi-a spus ca daca incerc mai devreme risc sa nu se fixeze bine sarcina pt sa nu este uterul refacut.

Multa bafta!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

lia, eu am pierdut o sarcina la 8 saptamini, dupa ce mi-a venit ciclul am fost la doctor la control, a verificat uterul si a vazut ca totul e in regula si mi-a recomandat ca dupa ciclul urmator sa incercam din nou. Deci am asteptat 2 cicluri.

Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LIA imi pare rau pentru bebelus dus la ceruri.....off mama de ingeras...
Eu am pierdut prima sarcina la 11 sapt.Doctorul mi-a zis pana nu imi fac laparoscopie ptr a scoate un chist pe care-l aveam pe unul din ovare nu poate sa-mi dea liber la bb. Dar mi-a zis ca daca nu as fi avut chistul, imi dadea liber dupa primul ciclu. Si deci, operatia am facut-o si am ramas gravida dupa 5 luni de la pierdere....



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Buna!
Eu am pierdut o sarcina la aproape 6 sapt si mi-a dat o per de pauza de 3 luni. Cred ca depinde si de fiecare organism cum se reface.
Parerea mea este sa mergi la un control peste 2-3 luni sa vezi cum s-a refacut uterul, poate se pot face si analize de sange ceva..sa vada daca si-a revenit si organismul.
...totusi daca iti spune si atunci sa astepti 6 luni, mai bine astepti decat sa risti o sarcina cu probleme. Mie mi-a spus ca daca incerc mai devreme risc sa nu se fixeze bine sarcina pt sa nu este uterul refacut.

Multa bafta!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!




multumesc mult

Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

lia, eu am pierdut o sarcina la 8 saptamini, dupa ce mi-a venit ciclul am fost la doctor la control, a verificat uterul si a vazut ca totul e in regula si mi-a recomandat ca dupa ciclul urmator sa incercam din nou. Deci am asteptat 2 cicluri.

Mami de Mara (19.08.2008)



Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

LIA imi pare rau pentru bebelus dus la ceruri.....off mama de ingeras...
Eu am pierdut prima sarcina la 11 sapt.Doctorul mi-a zis pana nu imi fac laparoscopie ptr a scoate un chist pe care-l aveam pe unul din ovare nu poate sa-mi dea liber la bb. Dar mi-a zis ca daca nu as fi avut chistul, imi dadea liber dupa primul ciclu. Si deci, operatia am facut-o si am ramas gravida dupa 5 luni de la pierdere....



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)


problema e la mine in felul urmator
in 2007 am avut extrauterina pe partea dreapta ( operata clasic)
si mi-a gasit si un chist dermoid pe ovarul stang, l-a curatat si pe asta si a lasat o cojita
" yo cu cojita aia am ramas insarcinata"
d'aia imi vine sa-mi iau campii
ca-mi este frica
daca nu mai raman

si dr de cat ori ma duceam la consultatie imi zicea " sa-i multumesti in fiecare zi lui DUMNEZEU c-ai ramas gravida"
imi e asha frica ca n-o sa mai raman



Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

eu am pierdut sarcina la 10 saptamani si mi s-a recomandat sa astept 3 luni pana sa incerc din nou, priveste cu atentia si infectia din sange, sa nu fie cauza, sau factorul care a contribuit la avort.

Mergi la inceput