Bravo Rebiana! Hai Arwen! Puf Ian-Feb 2010 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Pe mica printesa a Rebianei o cheama Mara Andreea .

37+ Maria Alexandra

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

De la Arwen nici o veste?Se pare ca printesa Rebianei a fost mai grabita decat BB de Arwen?

37+ Maria Alexandra

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

multumim de cap

la multe lunite Arthur si Carla Antonia (danyelana )

super glumitele de la cap trecut...sorry nu ami stiu cn le-a postat

cristies ma bucur ca ti-a priit distractia,dar nu te obosi prea tare cu musafirii...super cadourile lui Alexis

vine soacra in vizita (cica...vn sa-si ia cadoul de 8 Martie ),ne citim mai tarziu

sii.....





hai arwen!!!





Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Pe mica printesa a Rebianei o cheama Mara Andreea .

37+ Maria Alexandra

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile





superb numele

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

buna, fete dragi

noi suntem, sper, spre bine. ne-am chinuit mult, in fiecare zi vena cu branula s-a spart, a intzepat-o in alta parte, in total 5 locuri, acum avem la picior. daca se sparge si asta, mai ramane doar la cap...unde nu cre ca o sa mai suport.macar diseara sa mearga, sa facem 3 zile de antibiotic.

ema inca tusheshte productiv, ceea ce o ineaca si vomita, dar nu mai zace toata ziua si acum papa des/sta mult la tzitzi, ceea ce e un semn bun si a desfundat si canalele care mi se infundasera mie in ultimele zile de credeam ca fac mastita...

e groaznic sa iti vezi copilul chinuindu-se si urland pana la epiuzare. deja stie ce se intampla si urla de cand intram in cabinet...

dr ne trimite pe hol de cate ori i pune alta branula. eu stau langa ea a i vorbesc, s-o tin de manutza, dar tati a trebuit sa iasa ca i s-a facut rau acolo prima data, d nu mai stiam daca poate conduce inapoi acasa

de fiecare data m-am gandit la adina, lalitica, baly, al3csa si alte fete incercate cu bb cu probleme. insa nu poti sa te mintzi eficient ca "se poate si mai grav, noi sa zicem multumesc"...suferintza lor te distruge la fel, indiferent de cauza..

sper ca sunteti bine. o sa mai citesc si eu de acum, cat sta ema la san, dar pana acum si asta era un chin, ca nu putea respira cu sanul in gura.



Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 7,9 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:





FELICITARI REBIANA!

REFACERE RAPIDA SI MULT LAPTIC!

BINE AI VENIT IN LUMEA PUFULETILOR,DRAGA BB!





cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Lorexule sa stii ca ne luam de mana... Dar tu ai trecut direct pe LP? Nu ai incercat cu pompa? Adevarul e ca nu e foarte usor cu pompa, insa sunt fericita ca nu am nevoie, cel putin momentan de LP.

Cris.d multumesc ca ai facut pe mesagerul ptr mine imi pare tare rau sa aud de problemele cu Ema sper ca intre timp sa se fi rezolvat totul si sa fie o gazulita vesela
Ai reusit sa mulgi 200ml in 15'? eu stau cu orele ca sa scot 100ml..
Cred ca era sa fac un inceput de mastita ieri, ma blocasem la 10ml la dreptul, dupa ce la stangul iesisera vreo 50ml. La final dupa ce am citit pe net despre mastita si m-am masat, am reusit sa scot tot 50ml. Acum am scos 70ml din stangul si cu chiu cu vai 30ml din dreptul, dar nu ma las pana nu scot cel putin 50ml si din asta.
Tu la inceput cati ml pompai din laptele de tranzit?

Cristies inteleg ca l-ai botezat pe Gargaritz. Sa va traiasca micul crestin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

doamne,cris d.,prin cate a trecut ema...
doamne ajuta sa se faca bine mai repede mica printesa!

si pt tine!suntem langa voi cu gandul si sufletul!

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

carmita draga,nu gargaritzul a fost botezat...
cristies a "iesit" cu sotul la un botez,iar alexis a ramas prima data fara mami,doar cu bunica

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

FELICITARI, REBIANA! SA-TI TRAIASCA PRINTESA!

CARMITA, 200ml cand se instaleaza lactatia bine si trec ore cand copilul nu papa e normal. eu nu m-am muls decat acum, cu ema bolnava si in maternitate, la furia laptelui, cate 80-100ml, in 15', de 2 ori pe zi, ca ema dormea mult. in rest, eu consider ca nu e nevoie sa te mulgi deloc, ci sa il pui pe bb la san cu orice mijloace.el rgleaza ce si cum cu productia de lapte. inca ceva: nu i-am dat deloc pana acum laptele ala muls: e in congelator si sper sa il arunc peste 1-2 luni,adica sa nu fie nevoie de el....bafta si ai incredere in tine si bb

Andreea (cris M), multam de sms. tocmai scriam aici,asa ca nu mai butonez tel.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 7,9 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput